Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 11.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.02.17 17:36



Може да ползва енергията и нищо не доказва, че не може!

Енергоинверсия.



Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.02.17 17:38



Ела ми бе, ела ми там!



И пиши лаконично, по мъжки!
Не по...





Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.02.17 17:41



И ти толкова имаш понятие що е "енергия". Затова и такива тъпи теми пускаш



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.02.17 17:45



"Енергия", "гориво" и други локуми не подмятай тук, ела ми Там! Стига се гуши уютно в теми за Чокита и Кикита!





Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.02.17 17:49



Вече се видя, че няма смисъл да те уча. Щом за тебе енергия и гориво са синоними



Оая тема е мъртва и изчерпана отдавна.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Не си прав, лазбира се. [re: Герисъм]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано11.02.17 17:57



Що да се оправдавам, като аз съм правият.


Тръгнал си да ме анализираш ... ами, това е омръзнало. Не си чел кво съм писал, ама си приказваш едновремешните приказки. Приказвай си, щом те кефи.
Количества - на пазара, когато плащаш за зеленчук.

Етерът трябва да проявява недвусмислено своето съществуване.
Да - проявява го - ти жив?.. и щракаш по клаватурата си. (това е косвено твърдение, за разбиране на: как става "живот" от физична гледна точка - надявам се да е вярно) Засега, от твоите учебникови знания - не може да се обясни как става живот. А, аз съм го обяснил.

И не, не се "виждат" само разлики от потенциали. Вижда се и действието на пълният потенциал. Например в ОТО чрез него се изразяват измеряеми величини като кривината (не това, което ти си мислиш че е кривина, не) и скоростта на светлината. В квантовата физика пък се намесва ефекта на Ааронов-Бом например, където също роля играе пълната стойност на потенциала, а не разлики.
Е, как го видя ... математически? Ще казваш че е вярно, само ако си обяснил работата на Мозъка... Ама и това не можеш!

"...а тя е неподвижна - само разликите от нейното средно се движат - това го няма в теорията за ГВ - не го търси."

И друг път съм казал, че нямаш никакви фактологични знания, айде сега пак се пънеш да се изказваш неподготвен. Теорията на ГВ не изказва нищо за енергията на вакуума, тя е предмет на квантовата теория на полето. А там си има достатъчно резултати по тоя материал, които явно ти не знаеш, както личи. Пък и твърденията ти не следват от никъде. Прав съм, нали?


Тук пък - критикуваш нещо щипнато. Цялото е с друг смисъл: Това е известно още от времето на Лоренц. Тоталната енергия на вакуума - не само не се знае колко е, ами и никога не може да се ползва. В експерименти и техника - поради прост Кръговрат на енергията във Вселената - което вещево много мърда, бива унищожено и превърнато в полева форма, а тя е неподвижна - само разликите от нейното средно се движат - това го няма в теорията за ГВ - не го търси.
...
пп Може би ти е ясно, че не споря. Само изяснявам, че не си прав!

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.02.17 17:58



Ела ми бе, страхливец!

Страх те е и, че си босичък и неподготвен по много неща от Темата!





Тема Re: Не си прав, лазбира се. [re: zornik2]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано11.02.17 18:47



Според мен не е достатъчно да си обяснил нещо, трябва да си го обяснил така, че да дадеш възможност на другите да го опровергаят, т.е. теорията трябва да е опровержима. Иначе съществуват практически неограничено количество теории, които са неопровержими, като много от тях все пак могат да бъдат взаимно-изключващите се.

Именно в количествените оценки обикновено е шанса една теория да бъде потвърдена или отхвърлена.

Тъй че да се обясни работата на мозъка е лесно, да се обясни как става живот е лесно, трудно е такова обяснение да бъде опровержимо и все пак никой да не го е опровергал.



Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Герисъм]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано11.02.17 20:24



Колко пъти им го повтори това, ама все не вдяват, даже аз го разбрах





Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Samolet 5]  
Автор kaspichan (пичан)
Публикувано11.02.17 22:23



Теорията за етера и вакуума като като концепция ми харесва. Просто не можем да я проверим.

Тя вече е проверена. Полетата в космоса са етера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.