Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 11.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Samolet 5]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.02.17 01:24



"Теорията му е доста шантава. Но най-забавното е, че не протеворечи на мейнстрийм науката. "

Абе не бих казал че не противоречи, даже напротив. Научна теория за душата, за информационното поле на душата, как масата (и съответно гравитацията) изчезвала с подходящо създаден електрически разряд, за етера и zero point energy на вакуума, все маргинализирани идеи. Експериментите дето прави също, получава едни ефекти и ги тълкува за други, голям коловоз се очертава и неговото...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Герисъм]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано11.02.17 02:51



Това за душата ми е ново. Не съм го виждал от няколко години. Явно трябва да наваксам.
Но за грешните експерименти с грешната интерпретация - е така.
Теорията за етера и вакуума като като концепция ми харесва. Просто не можем да я проверим.



Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Герисъм]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано11.02.17 10:29



zero point energy на вакуума, все маргинализирани идеи

Да бе да, маргинализирани ама друг път, ма така е щото на зомбовете не им отърва, за съжаление реалността е друга а не зомбска



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: Samolet 5]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано11.02.17 10:32



Теорията за етера и вакуума като като концепция ми харесва. Просто не можем да я проверим.

Е хайде сега пак глупости. Темата с етера отдавна е изчерпана. Всичко е опитно проверено и доказано.
Колкото до другите работи, не съм запознат с теориите на въпросния господин, но това, че е отишъл Стойчо да го интервюира говори само по себе си достатъчно.



Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано11.02.17 10:34



Човече, ти на моменти проявяваш разум и мислене, и след това отново подхващаш малоумните мантри. Сякаш има двама души в теб, да не си с шизофрения нещо, а?



Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.02.17 10:40



Именно реалността е друга, а твоето зомбско съзнание не може да я приеме. Затова всичкото тръшкане тука. После другите ти били зомбита. Ма погледни се в огледалото, всичко ще ти се изясни



И пак се изказваш неподготвен и по инерция.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: F14Tomcat]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано11.02.17 11:02



Е хайде сега пак глупости. Темата с етера отдавна е изчерпана. Всичко е опитно проверено и доказано.
Колкото до другите работи, не съм запознат с теориите на въпросния господин, но това, че е отишъл Стойчо да го интервюира говори само по себе си достатъчно.


Темата за етера - отдавна е възстановена.

Сега се мъчат да идентифицират "нещото" върху което се пренася импулс с други имена - все "тъмни"
Освен трите опита за намиране на етер (аберация, опит на Физо, опит ММ) и ... четвърти - етер няма?!! ... има пети вариант: Обектите са направени (се "правят-структурират") от части на етера. (Айнщайн считал, че пространството и времето са прекъснати - това предполага зърнест модел на вакуума. Тава са "части", които могат да структурират фигури в поле, което пък ние "виждаме")
Тогава, опитите за намиране на "етерен вятър" са несъстоятелни. Всичко се движи "по вятъра", а което не ще, или го бутаме ние - се съпротивлява с физична характеристика "маса".
Значи - не всичко е доказано.
Още преди десетина години Петков е запознал Съргойчев с хипотезата ми за непрестанното образуване на обектите (не знаех) и ... видях при Стойчо, че Съргойчев се опитваше да "я разкаже" като своя хипотеза. Мрън-мрън и ... изложи се, разбира се, защото не е запознат с основите на хипотезата.
Не го чета.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: zornik2]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.02.17 11:17



За да се говори, че обектите били "наптравени" от етер, първо трябва да се докаже съществуването на този етер. Щото в противен случай всичко е приказки само за дебелеене. А ти си тръгнал със сбърканата логика - ами вижте всичко как добре се връзва, значи има етер. Така навремето са доказвали съществуването на Бог - ами вижте творението, значи има и Творец

Това обаче е елементарна логическа грешка, която и ти допускаш непрекъснато. Съргойчев също - въобразява си някакви измислени свойства на етера, и се опитва да обяснява нещата с тях. И не се получава, замира на опитите за обяснение, както и всички ползващи тоя подход. Реалността изисква друг път - не да се измислят напълно фиктивни глупости, а да се обясняват нещата чрез фактически установените качества на наблюдаемото. Щото иначе Баба Яга и Вълшебната фея са най-обясняващите всичкко измислици

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: zornik2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано11.02.17 12:56



Още преди десетина години Петков е запознал Съргойчев с хипотезата ми за непрестанното образуване на обектите
Всичко е ясно. Тази реплика е толкова красноречива, че друго не е нужно да казваш.
Аз досега си мислех, че си знаещ и разбиращ физиката, само дето кой знае защо пишеш така че трудно ти се разбира. Отдавах го на прекаленото ти вглъбяване в науката, отдавах го на високото ниво на познанията ти.
Но с това изречение, дето ти си имал теория, която петков бил преразказал, нещата си дойдоха на мястото.
Аз лично имам скромни познания, но все пак имам истински такива, не се хвърлям като някои, които не знаят нищо, обаче постоянно "опровергават" Айншайн. Опитвам се да науча нещо от време на време. Но не глупости и измишльотини.

Редактирано от F14Tomcat на 11.02.17 12:59.



Тема Re: Д-р Стоян Съргойчев [re: F14Tomcat]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано11.02.17 13:06





Пък като се запознаеш и с теорията...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.