Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 21.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пичове гл;ожд ме един "'проблем" със СТО  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано31.01.17 15:48



То проблем нема просто аз не мога да вдена къде бъркам?
Значи изведох формула за скъсяване на палка в подвижната система. Тоест ако имаме една неподвижна спрямо нас система и една движеща се то същата палка движеща се с движещата система ни изглежда по къса.Обаче ско обърнем нещата наобратно то във втората система палката е неподвижна а наблюдателя от нея вижда една по-къса палка в другата система. знам, без съмнение, че "проблема" е мегатъп, ама не мога дса схвана къде е!!!!!И двамата виждат другата еднаква палка като по-къса!!!!Може би проблема е в думата "еднаква"? Как съм ги сравнил, че са еднакви?

Редактирано от grujomk@abv.bg-223395 на 31.01.17 15:50.



Тема Re: Пичове гл;ожд ме един "'проблем" със СТО [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.01.17 15:58



Формулата която си извел първоначално, свързва дължината на палката в две системи. Ако едната я вижда по-къса от другата, то другата обратно, трябва да я вижда по-дълга от първата. Щото математическата връзка се отнася за същата палка.

А ти по начало разсъждаваш изключително хаотично, затова и резултатът който постигаш е напълно неясен. Ей на, прочети какво си написал - наблюдателя в една система вижда нещо в другата система - пълна каша още във формулировките. Седни спокойно, сложи всички величини на масата, и направи сметките с повечко дисциплиа. Всичко се получава коректно.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Пичове гл;ожд ме един "'проблем" със СТОнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано31.01.17 16:01



Да бе прав си. Обаче въпросът е какво е това ЧУДО две еднакви палки в движещи се една спрямо друга системи съотвевтно неподвижнни спрямо своята система?По кво са еднакив?



Тема Re: Пичове гл;ожд ме един "'проблем" със СТОнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.01.17 16:05



Еднакви са по това, че според еталона за метър имат еднаква дължина в състояние на покой в дадена система.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Редактирано от Герисъм на 31.01.17 16:06.



Тема Re: Пичове гл;ожд ме един "'проблем" със СТОнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано31.01.17 16:08



А еталона за метър в дната равен ли е на еталона за метър в другата? Предвид, че два капута в подвижна и неподвижна система виждат същия еталон различно дълъг?????????



Тема Re: Пичове гл;ожд ме един "'проблем" със СТО [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано31.01.17 16:16



На границата съм да осъзная кво е тва пространствовреме мамка му ма се нещо ми се губи!



Тема Re: Пичове гл;ожд ме един "'проблем" със СТОнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.01.17 16:22



Какво значи "еднакъв"? И в двете системи еталонът почива на един и същи принцип - еди колко си дължини на дължината на вълната на криптонов атом, или по-новата, пътят изминаван от светлиината за определено време.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Пичове гл;ожд ме един "'проблем" със СТОнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано31.01.17 16:33



Обаче времето като е различно то и светлината в различните системи ще изминава за него различно растояние.



Тема Re: Пичове гл;ожд ме един "'проблем" със СТОнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано31.01.17 16:34



Времето също е по еталон, който е еднакво избран във всяка система.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Пичове гл;ожд ме един "'проблем" със СТОнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано31.01.17 16:36



Как?Времето е 1 секунда когато светлината измине за него 300 000 километра?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.