Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 28.09.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нобелови награди - физика 2016нови  
Автор lampion ()
Публикувано07.10.16 13:28



Малко със закъснение.

Тазгодишните награди са връчени на трима британски учени, преподаватели в университети в Америка.

Наградатa е връчена за тяхните " теоретични открития на топологични фазовите преходи и топологични фази на материята"

В сайта на Нобелпраиз.орг може да намерите повече иформация.




Както популярно обяснение, така и за специалисти.





\" смятам всичко за измет, само Христос да придобия \"

Тема Re: Нобелови награди - физика 2016нови [re: lampion]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано26.10.16 13:38



По добре късно от колкото никога.



Тема Re: Нобелови награди - физика 2016нови [re: lampion]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (член)
Публикувано27.01.17 19:20



тия нобели са като хокливудските Оскари.В смисъл да може би престибно ама хора субективно да избират "най-големия учен или принос" е субективна история.Друг е въшроса, че там българин нема и колко и да пада нивото нема и да има, поне не в скоро време.



Тема Re: Нобелови награди - физика 2016нови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.01.17 19:57



Нобел все още е страховито постижение.Велика награда. Някои от откритията изискват инвестиции десетки пъти по големи от паричното изражение на наградата.
Това не е по силите на Тодорживковския БАН не на днешният.
Аз съм убеден че , смея да твърдя искам да кажа че Гери, ЗЕЙФОД а защо не и Хариш имат багаж за Нобел но е по вероятно да спечелят от Бинго милиони.
Поручик Ржевски също. това са умни хора може да са българи но са истински бойци на полето на науката.ВИнаги съм им се възхищавал на спокойствието самоувереноста и огромните знания. Оня руснак дето реши уравнението на Поанкаре да не би да не е за Нобел но има си човека визия подари доказателството на целия свят и си се прибра в малкия си апартамент да гледа добрата си майчица.
Така мисля аз не че има значение.
Сядам да си почина домъчня ми за Иван дето почина по Нова година - моя приятел.



Тема Re: Нобелови награди - физика 2016нови [re: stillpigi-166243]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (член)
Публикувано27.01.17 20:07



Е откак Обонго зима Нобела за мир като зарад него загинаха стотици хиляди тоя нобел ми падна в очите.Иначе да, парав си донякъде. Науката много изпревари технологията, е го представи си го айнщайн 1905-та тука ква кочина е било некои хора даже не са виждали парен локомотив той открил едни работи дет днес 99.99999% от хората не могат да си ги представят. Та в науката все повече ще се технологизира по простата причина, че отдавна мина отвъд постановките с 2 топки и 6 лупи.Е ги тия с тоя ускорител дет е цело чудо и колосална инвестиция поне аз не съм чул да са открили нещо кой знае кво.А за некъв качествен скок са нужни базови факти, без факти и ниво на технологии принципа на относителността да го е открил още Херодот. Както и да е. По тия причини дълбоко се съмнявам баш Гери или богомил да получат нобел еле па за физика.Освен ако некой не се телепортира и това се документира





Тема Re: Нобелови награди - физика 2016нови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано27.01.17 20:57



И не бива да се взима!

Ние сме с физиката на Оста.
Ядреното оръжие и реакторите са постигнати чрез едни прости регистратори, основани на един простичък ефект, открит и внедрен в науката от българин.



Тема Re: Нобелови награди - физика 2016нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (член)
Публикувано27.01.17 21:22



Кой е тоя българин г-н Гайгеров ли се казва?





Тема Re: Нобелови награди - физика 2016нови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано27.01.17 21:35



Гайгеровият е непригоден за регистратор!





Тема Re: Нобелови награди - физика 2016нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (член)
Публикувано27.01.17 22:07



Ти виждал ли си реактор от близо?





Тема Re: Нобелови награди - физика 2016нови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано28.01.17 03:54



Виждал съм.

Преди реакторите са урановите проектили, тиквеник!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.