Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 07.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Невероятно, но факт!нови [re: kaspichan]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано06.02.17 21:21



Това е добре известно. Когато се движим срещу някоя система, времето там изглежда че тече по-бързо. Тва е дядото на доплеровия ефект.

Да, бях чувал за този ефект със спътника йо, когато земята се приближава към юпитер, периодът на орбитата на йо се увеличавал, или нещо такова, породено от сумирането на скоростта на светлината със орбиталното движение на земята. Да това също опровергава айнщайн



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: Невероятно, но факт!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано06.02.17 21:23



заблуждаваш се, гери е просто софист



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: Невероятно, но факт!нови [re: kaspichan]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано06.02.17 21:24



Ти си йезуит!!!
Как не те досрамя да извадиш думите ми от контекста им!!! И Стивън Хокинг ли има такава тежест за тебе, а Джон Атанасов сигурно ще го караш да кара асфалт в РК1 като трудовак на някоя магистрала посряд зима. Болен си да знаеш и то много болен.Аз не харесвам Гери но ми е ясно че правият е той а не ти!



Тема Re: Невероятно, но факт!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано06.02.17 21:26



да бе , сигурен си че е прав, щото звездите ти го нашепват



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: Невероятно, но факт!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано06.02.17 21:35



Софист???
Уникално мнение!
Та този юзър с ник Гери от преди големият срив с Дир-а до днес няма една грешна дума тука. Ако не е машина или софист то тогава е най якият физик с който задочно съм имал контакт.Машина не е защото чака Темелко, софист не е защото работи с реални категории и при това безапелационно. Мисля че мнението ти макар и уникално е нереално. Остава Гери да е Физик с главна буква.



Тема Re: Невероятно, но факт!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано06.02.17 21:35



Логическа грешка
от Уикипедия, свободната енциклопедия
(пренасочване от Логическа заблуда)
Емблема за пояснителна страница Тази статия е за неформалните грешки в логиката. За формалните грешки в логиката вижте формална логическа грешка.
В логиката и реториката логическа грешка или логическа заблуда (още „софизъм“, „логическа уловка“) е грешка в разсъждението, която води до неправилно аргументиране, а от там — до погрешно схващане или предположение.[1][2] Логическите грешки често звучат риторично убедително,[2] защото разчитат на емоционалните импулси в слушателя или опонента (напр. позоваване на чувства), или на евристиките, създадени от социалните взаимоотношения между хората (напр. аргумент към авторитета).

Когато един аргумент е „логически невалиден“, това не означава непременно, че заключението му е погрешно; означава единствено, че заключението не би могло да бъде правилно достигнато чрез този аргумент. Логическите грешки най-често се ползват неумишлено, но те също така може да бъдат използвани умишлено с цел победа в спор, без истината да е от значение.[3]

Логическите заблуди обикновено се класифицират като неформални (предпоставката не подкрепя представеното заключение, т.е. съдържанието е неправилно, но аргументът е структуриран правилно), или формални (при тях самата логическа структура е неправилна).


(и нека да пребъде во веки веков само истината)


Тема Re: Невероятно, но факт!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано06.02.17 21:36



грешна дума е едно а софизъм друго, вземи се ограмоти, дал съм и определение за софистика и алогизми



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: Невероятно, но факт!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор kaspichan (пичан)
Публикувано06.02.17 21:38



дава му се.





Тема Re: Невероятно, но факт!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор kaspichan (пичан)
Публикувано06.02.17 21:41



не си е пил хапчетата.





Тема Re: Невероятно, но факт!нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано06.02.17 21:42



Добре, добре карай както си знаеш, а аз ще последвам Гери. Няма да се караме за очевидни неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.