Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 11.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: В СЪВСЕМ НЕДАЛЕЧНОТО МИНАЛО ОТ НАЧАЛОТО НА ТЕМАТАнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.17 03:21



"На нищо не можеш да делиш растояния изминати от различни обекти"

Сериозно? Но разстоянието е общо - затова се нарича разстояние между обектите, а не се отнася за един от тях.

Абе ти май идея от понятие си нямаш какво е скорост. Е как тогава "сметна" закона за събиране на скоростиспоред СТО, като и там се сумират разстояния? Знам как, никак

Затова сега си в това положение.


"Скорост получаваш като делиш растоянието до един обект на времето"

Това е друга скорост, "скорост на обект", докато по-горе говорим за скорост на раздалечаване на обекти. Ограмоти се поне малко, че съвсем се изложи.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: В СЪВСЕМ НЕДАЛЕЧНОТО МИНАЛО ОТ НАЧАЛОТО НА ТЕМАТАнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано29.01.17 03:51



"Сериозно? Но разстоянието е общо - затова се нарича разстояние между обектите, а не се отнася за един от тях.

Абе ти май идея от понятие си нямаш какво е скорост. Е как тогава "сметна" закона за събиране на скоростиспоред СТО, като и там се сумират разстояния? Знам как, никак Затова сега си в това положение.
Това е друга скорост, "скорост на обект", докато по-горе говорим за скорост на раздалечаване на обекти. Ограмоти се поне малко, че съвсем се изложи.


"


Аз през целото време съм ти говорил за скорост на обекти бе тапир! Не на смалявания на отсечки!



Тема Re: RИСТИНАТА ЗА "ТРЕТИЯ"нови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано29.01.17 03:56



Абе не ме разсмивай. Ти не мжеш да докажеш в коя система може да събираш скорости според формулата дето развяваш, ще докажеш че не можело нещо друго. Аз ти доказах какво може, а ти духаш супата. Ако можеше да намериш грешка в доказателството ми, отдавнаа щяхме да я видим. Ма няма.
Всеки две скорости НА ОБЕКТИ се събират по мойта формула!Ако имаш скороста на обекта и скоростта на другия обект спрямо началото то скоростта на единия спрямо скоростта на другия когато тех ги приемем за нешподвижни се СМЯТА ПО МОЙТА ФОРМУЛА!!!!



Тема ТЪПОТАТА НА ГЕРИ В ЧИСТ ВИДнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано29.01.17 04:33





Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано 29.01.17 00:10 следващо непрочетено мнение Отговор на мнението

Ей ти го формализирано.
Едната ракета се движи със скорост V1, другата със V2, противоположно на първата.

За някакво време t първата изминава път S1= V1.t, втората - S2=V2.t. Опъваш рулетките, и пращаш хора там на полето да отбележат в момента t колко са тези пътища. Като се върнат и ти донесат листчетата с резултатте, смяташ сумарният път:
S = S1 + S2.
скоростта на раздалечаване съответно:
V = S/t = (V1.t + V2.t)/t = V1 + V2.

Въй, те скоростите се събирали алгебрично
Нема галилееви трансформации, нема отправни системи, за цяр даже няма.

Уотсън, за резил си с това.


Mаргарет ти не СМЯТАШ скорости на обекти един спрямо друг! Не смяташ скорости спрямо наблюдател. Смяташ ми скорости на ОТСЕЧКИ не на обекти!Скоростта на НОСЪ на ракетата спрямо другия НОС на другата ракета се смята по мойта формула,а не алгебрично!Зашото като се ударат два носа има значение само скоростта им един спрямо друг! А ТРЕТИЯ няма да вижда никакви ОТСЕЧКИ. Той ще вижда два обекта които летът един срещу друг или както ти ИЗКРИВИ темата една ракета в една посока друга в друга посок. В първия случай ТРЕТИЯ ще види едни летящи една срещу друга частици,а във втория едни отдалечаващи се една от друга ракети! Никви свръхсветлинни отсечки няма да види!Само в болната ти тиква има отдечки и чертички!



Тема Re: ТЪПОТАТА НА ГЕРИ В ЧИСТ ВИДнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано29.01.17 04:50




Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>c [re: grujomk@abv.bg-22339]
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано 28.01.17 14:12 следващо непрочетено мнение Отговор на мнението




Не ти говоря глупости. Разстоянието между двете ракети е факт за наблюдателя = 2*0.9999*С, изминато за една секунда. Отношението на път и интервал време е скорост, в случая скоростта е почти два пъти скоростта на светлината. За какво ползваш лоренцови трансформации тука?




Ето вижте го зомбито

Мери СКОРОСТ ама на обект спрямо друг обект? Не , тя се мери по моята формула.Третия какво ще види, скорост на обект спрямо него който надвишава скоростта на светлината?Отсечката НЕ Е ОБЕКТ драги тъпире! Ракетата е обект и който веднъж е видял ракета никога няма да се задоволи с една свръхсветлинна имагинерна отсечка!



Тема Re: ТЪПОТАТА НА ГЕРИ В ЧИСТ ВИДнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано29.01.17 06:10



Неотдавна, със свръхбърза камера и специална опитна постановка, бе снето и самото напредване на светлината, от Третия наблюдател.

Неутриното се държи, като частица/вълна, точно на границата на "свъхсветлинната"(за Третия) скорост. Сякаш материята за него изчезва, няма забавяне или отклонение.
...

Тази, дето е показала, че не я интересуваш, голяма беля ни направи! Няма ли друго място, където да се доказваш или мислиш, че Тя гледа тук и ти се възхищава на акъля?



Тема Re: В СЪВСЕМ НЕДАЛЕЧНОТО МИНАЛО ОТ НАЧАЛОТО НА ТЕМАТАнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.17 12:23



Е аз пък ти говоря за скорост на раздалечаване, щото такъв е проблема в случая. Образовай се, отвори си кръгозора.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: RИСТИНАТА ЗА "ТРЕТИЯ"нови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.17 12:31



"то скоростта на единия спрямо скоростта на другия когато тех ги приемем за нешподвижни се СМЯТА ПО МОЙТА ФОРМУЛА!!!"

Е проумя ли най-сетне, че ти се бъхтиш за съвсем друга задача? Скива ли колко безсмислено тръшкане му удари и колко простотия изговори, докато разбереш че става дума за нещо различно от това което аз смятам? Нормалните хора първо биха се замислили, ама нашият щото замества мисленето с приказване, дааавай!

Това е вредата от религиозното заслепение, не само че всички ти се привиждат на сектанти



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: RИСТИНАТА ЗА "ТРЕТИЯ"нови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано29.01.17 12:41



Не ме занимавай със себе си и твоите изкривени представи за разбиране! Ти ако беше по-умен отдавна би разбрал за какво говоря аз и би се съгласил

Малий чета темата за черните дупки и информационния парадокс и нищо не разбирам



Тема Re: ТЪПОТАТА НА ГЕРИ В ЧИСТ ВИДнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.17 12:46



"ти не СМЯТАШ скорости на обекти един спрямо друг! Не смяташ скорости спрямо наблюдател. Смяташ ми скорости на ОТСЕЧКИ не на обекти!"

Тъпотията ходи само по груювците...

Смятам скорости на обект един спрямо друг, но не в отправната система на един от тях, а в трета.
Всички скорости са спрямо наблюдател, но трети.
Отсечките нямат скорост. Промяната на дължината на отсечка във времето е скорост, но не на отсечката.

Бива ли толкова простотии на едно място?


"Скоростта на НОСЪ на ракетата спрямо другия НОС на другата ракета се смята по мойта формула,а не алгебрично!З"

Аз ти доказах моята формула, ти само празни приказки приказваш срещу нея. Безсилен си.




"А ТРЕТИЯ няма да вижда никакви ОТСЕЧКИ. Той ще вижда два обекта които летът един срещу друг или както ти ИЗКРИВИ темата една ракета в една посока друга в друга посок."

Като ги вижда да летят, няма проблеми да им измери положенията и да сметне скорости каквито му трябва.


"В първия случай ТРЕТИЯ ще види едни летящи една срещу друга частици,а във втория едни отдалечаващи се една от друга ракети!"

Да, точно това ще види. И ще може да определи скоростта с която се раздалечават, и тя ще бъде сума от скоростите им. Елементарно до посиняване


"Никви свръхсветлинни отсечки няма да види!"

Така е, свръхсветлинни отсечки, каквото и да е това, няма да види.


Знаеш ли, тук в тоя форум съм срещал и други хора с непълни или ограничени разбирания по физика. Любопитното е, че те се разделят на две групи по интересен начин. Едната група е способна да признае че не разбира някои неща, опитва се да прочете нещо и да научи. Другата група обаче , когато не знае нещо, се капсулира срещу целия свят - само те са най-правите, всички други грешат. Нямат мъжество да признаят че имат пропуски, искат на всяка цена да докажат че те са прави. Нещо което няма как да се получи на практика. Имам дълбокото подозрение, че в случая се намесва и някакъв медицински проблем...

Та и ти. В постинг по-горе сам стигна до прозрението, че твоята формула смята тогава, когато единият от обектите е приет за неподвижен. Аз пък смятам в отправната система в която и двамата са подвижни - и в която очевадно твоята формула не работи. Е то бива ли толкова да продължаваш да се излагаш, след като проумяваш тези разлики? Не, в случая не се смята по твоята формула, аз изведох по коя формула се смята. Преглътни го, светът е сурав и курав.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.