Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 11.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: RИСТИНАТА ЗА "ТРЕТИЯ"нови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано29.01.17 01:57



Верен е тъпако за ВСЯКА система където си измерил скоростите V1 и V2.Не е верна галилеевата боза





Тема Re: В СЪВСЕМ НЕДАЛЕЧНОТО МИНАЛО ОТ НАЧАЛОТО НА ТЕМАТАнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.17 02:02



А кой ми забранява? Ма ти да не падаш от луната сега? Още в първи клас се започва със сумиране на отсечки, още децата в детската градина ги учат на такива пространствени отношения, а наш Грую пропуснал това? Ама това си е само твой проблемм, нали се сещаш.

А времето е общо, не е "изминато от различни обекти".

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: В СЪВСЕМ НЕДАЛЕЧНОТО МИНАЛО ОТ НАЧАЛОТО НА ТЕМАТАнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано29.01.17 02:05



Ми никой не ти пречи да мериш растояния


Проблема е когато почнеш да събираш скорости глупако. Ма кво ти обяснявам ти си го знаеш. Както и да е аре оди легай не си ми интересен в антирелативистко амплоа с тоя ник



Тема Re: RИСТИНАТА ЗА "ТРЕТИЯ"нови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.17 02:06



Верен бил, ама с тръшкане не става. Докажи, ама не можеш. Е, закован си. Резултатът, сине майчин, не се отнася за системата в която работим, а за някаква друга система, с ккоето очевадно не си наясно. Ми то не става само с пъхане числа във формулите, трябва и ясно съзнание какво точно се получава и кога е валидно. Ама тука очевадно имаме не ясно, а някакво религиозно съзнание.

Докато аз доказах моят подход с елементарна алгебра. И пак не си схванал, не съм ползвал галилееви трансформации. Никакви не съм ползвал. Айде че и хлебарките почнаха да ти се смеят.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: В СЪВСЕМ НЕДАЛЕЧНОТО МИНАЛО ОТ НАЧАЛОТО НА ТЕМАТАнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.17 02:08



"Проблема е когато почнеш да събираш скорости глупако. "

Айде от начало. Не събирам скорости, а разстояния. За тебе виждам, че това е все едно, ама за това си на тоя хал. Така че каквото и да ми обясняваш, нема да ти стане по-ясно.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: В СЪВСЕМ НЕДАЛЕЧНОТО МИНАЛО ОТ НАЧАЛОТО НА ТЕМАТАнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано29.01.17 02:15



Айде от начало. Не събирам скорости, а разстояния.
Като ги събираш после що ги делиш на време? За да получиш броя на детандерите в на Рачо Темелкото ли?





Тема Re: В СЪВСЕМ НЕДАЛЕЧНОТО МИНАЛО ОТ НАЧАЛОТО НА ТЕМАТАнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.17 02:27



"Като ги събираш после що ги делиш на време?"

А на какво да го деля, за да получа скорост? На брой крави? Осъзнай се бе.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: RИСТИНАТА ЗА "ТРЕТИЯ"нови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано29.01.17 02:47



Верен бил, ама с тръшкане не става. Докажи, ама не можеш
Кво да ти докажа? Че в нито една система не можеш така да събираш скорости?

Ми ето по твойта рулеткаджийска логика носовете на ракетата се движат с надсветлинна скорост един спрямо друг



Тема Re: RИСТИНАТА ЗА "ТРЕТИЯ"нови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.17 03:06



"Кво да ти докажа? Че в нито една система не можеш така да събираш скорости?"

Абе не ме разсмивай. Ти не мжеш да докажеш в коя система може да събираш скорости според формулата дето развяваш, ще докажеш че не можело нещо друго. Аз ти доказах какво може, а ти духаш супата. Ако можеше да намериш грешка в доказателството ми, отдавнаа щяхме да я видим. Ма няма.


"Ми ето по твойта рулеткаджийска логика носовете на ракетата се движат с надсветлинна скорост един спрямо друг"

Съвсем нормално. И не противоречи на нито един физически закон. Точно това е номера който ми хрумна, като те гледах как се мотлявеше - верно че СТО твърди нещо за скоростта на светлината, ама не е това дето повтаряш. Ама явно толкова можеш, само празни приказки и кухи мантри



Не става тая работа с тръшканици и назландисване. Може с ракетите ти да става, ама тука не става

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: В СЪВСЕМ НЕДАЛЕЧНОТО МИНАЛО ОТ НАЧАЛОТО НА ТЕМАТАнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано29.01.17 03:08



А на какво да го деля, за да получа скорост? На брой крави? Осъзнай се бе.

На нищо не можеш да делиш растояния изминати от различни обекти

Скорост получаваш като делиш растоянието до един обект на времето




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.