Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 11.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 21:20



Преподал си дръжки, въведе си некво понятие което може да доведе до объркване, получи и грешен извод но ппонеже си нагъл се пънеш до последно


Двойка по въпроса. Множеството системи си ги има още от класическата физика, ама трябва да се внимава в час а не да се отперква по религиозни въпроси. Именно относителността, валидна още в класическата физика, дава право и възможност да разглеждаш нещата от различни гледни точки. В нашият случай задачата беше формулирана за гледната точка на "третия" наблюдател, но ти явно не схвана до край за какво става дума. Сори.

Има си ги ма само за удобство от изразяването на координатите, щото не е се едно в система с център слънцето да изразиш закона за движението на бръмбар по лист хартия
Докато в релативизма без тях нищо не можеш да направиш, даже и скоростта с която ще се ударят две частици не можеш да сметнеш



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 21:24



Споко бе, те ш си измрът по естествен път. От как умре гуруо нема кой да го замести качествено. А и в САЩ му из;лезе име, че е мошенник още в 70 те. Все още има локална популярност в някои по-бедни страни. Ама за висотите когато падна комунизма и вакуума се зае от всякакви идиоти вече не може и да се мечтае





Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.01.17 21:24



Само Темелко е направен без пипане

Напротив - за направата на Темелко се е използвало пипане, при това задължително с ранички по пръстите. Но вече твърдо много споделих и Рачо-Лъжачо ще ми се сърди.



Що се отнася до пипането във физиката, признавам, че не я познавам в тази и светлина. Не съм убеден, че мога да измеря сила с пипане, но аз не съм специалист, както вярно си забелязал и отбелязал. Подозирам, обаче, че мноооого грешиш относно измервателните процеси и участието на сетивата в тях. Въпреки, че познавайки ролята на пипането именно при "случая Темелко01", съвсем не съм изненадан и в твоята вътрешна убеденост относно неговата приложимост и акуратност.



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: Alenadrow]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 21:27



Да не е ползвал неква клавиатура втора употреба с дупки в клавишите та се е наранил?

ти нема кво да си отделяш по 20 реда във всеки пост да ми обясняваш кво си и кво не си- аз те знам кво си-едно религиозно НИЩО



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.01.17 21:29



Не съм въвеждал понятия, само ги използвах по начин, който да покаже какви са ти знанията зад формулите. И показа картинката.


"Има си ги ма само за удобство от изразяването на координатите, щото не е се едно в система с център слънцето да изразиш закона за движението на бръмбар по лист хартия"

Разбирам че ти и покрай класическата физика си минал с капаци в бърз летеж, така че няма как да ти помогна. Но само за информация, принципът за относителността датира още от времето на Галилей, и именно според него системите са равноправни към физическите закони и покоят и движението са равностойни в този смисъл. Смислово и функционално тези отправни системи по абсолютно нищо не се отличават от това, което ползва СТО. Просто при СТО друг е начинът, по който това което е измерено в една система, може да се сравни с измереното в друга. И само това е главната разлика всъщност.

ВИж сега, колкото повече се изказваш по темата, толкова повече лъсват непроиятни истини

Затова просто се успокой. И тогава няма да ти се привиждат и религиозни мотиви в действията на другите.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.01.17 21:32



Абе те нека си мрат по естествен път, мене ме тревожи това, че ти всичко съобразяваш през това гуру, и това хич не е добре. За тебе гуруто продължава да жив, щом като продължава да ти въздейства на поведението и съображенията.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.01.17 21:37



До тук видяхме, че познанията ти, без значителни изключения, са противоположни по смисъл и значение на фактите. Така, че в известна степен съм успокоен от преценката ти за мен.



За Темелко 01 те помолих да си питаш Рачо-Лъжачо, щото той наистина се сърди някой като обяснява системата без нужните детайли и уважение към тях. Аз бегло си спомням, че раничките по ръцете бяха нужни, за да се измери чрез пипане на стената дали утечката, необходима за работата на системата, е налична и достатъчна. Защото понякога съсед му прави ремонти, което съботира процеса. Но нямам спомен дали раничките трябва да са специфични и дали са давани някакви по-детайлизирани параметри или инструкции за предизвикването им. За съжаление това са ми всичките спомени, свързани с казуси с пипане и измерване.



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 21:45



Не съм въвеждал понятия, само ги използвах по начин, който да покаже какви са ти знанията зад формулите. И показа картинката.
Показа да. Във физиката има скорост МЕЖДУ две тела, а не скорост на раздалечаване на две тела. Пусни гугъла на "новия " си термин да видиш кво излиза.Само боза


Разбирам че ти и покрай класическата физика си минал с капаци в бърз летеж, така че няма как да ти помогна. Но само за информация, принципът за относителността датира още от времето на Галилей, и именно според него системите са равноправни към физическите закони и покоят и движението са равностойни в този смисъл. Смислово и функционално тези отправни системи по абсолютно нищо не се отличават от това, което ползва СТО. Просто при СТО друг е начинът, по който това което е измерено в една система, може да се сравни с измереното в друга. И само това е главната разлика всъщност.

Аз никога не съм твърдял, че съм бил някакъв физически водолаз тоест физиката само ми е хоби чат пат
Да, чел съм онова за Галилей и кораба.Фатката е, че във физиката до 19 век спокойно може да се мине с една единствена система. Да естествено според задачата все пак няма смисъл ако искаш да сметнеш скоростта на кораба спрямо морето да ползваш движеща се по река нил Платноходка.Докато в релативистката физика ти няма как да ползваш само една система. Защото тия системи се избират винаги така, че на теб да ти вършат работа, да решиш задачата. Примерно а намери скоростта между тоя двете частици в системата в която едната е неподвижна а другата лети срещу нея без релатиовисткия закон изведен на база на питагоровата теорема и принципа за НЕЗАВИСИМОСТТА НА СКОРОСТТА НА СВЕТЛИНАТА ОТ ДВИЖЕНИЕТО НА ИЗТОЧНИКА И НЕЙНАТА ПОСТОЯННА СКОРОСТ ЗА ВСИЧКИ СИСТЕМИ.Немаш шанс. То за това и на мене ми беше най-трудно въобще да се зафащам с повече от една система. Обаче в реалтивизма тпова е критично. Защото там и времето не тече еднакво и размерите не са същите.Така, че си представи , че си в системата в която от моята система ти си един свадлив комплексиран пигмей със склонност към сектантски религии и се успокой



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: Alenadrow]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 21:50



Е кво преценките ни съвпадат тоест и аз и ти мислим за другия, че е идиот

Обаче за ралика от твоето хоби да спамищш по форуми аз се и интересувам от некои работи. докато ти си пълна скръб, екскремент на еволюцията. то и за тва гуруто ви забрани се размножавате а директно да еволюирате в мъртъвци като него
Тва със "съботирането" на процеса беше яко, другото е пълна религиозна боза която само на теб ти е сладка



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 21:52



айде сега гуруто си е умрел от неколко болести на куп но и ние ще идем там по прост от една страна биологичен, а от друга социалевн закон- да оставим свободно мястио за тия след нас.Но съм позапомнил какво е съветвал сектантите и те сега пискат, че са разкрити

споко в тоя забутан клуб сме само наши хора




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.