Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 02.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: Alenadrow]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 20:50



Как прецени силата ми, пипнал си ме по мускула пре монитора? Да не е проработил Темелко?

Пълен глупак си драги нищо не стаа от тебе ни от физика ни от ракети разбираш. Тотална загуба в пространство-времевия континуум



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: kaspichan]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 20:52



за случая когато един наблюдател, наблюдава други двама които се движат помежду си.

Той как те се движат "по между си" класически няма как да наблюдава верно





Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.01.17 20:55



"Ти можеш да си измисляш всякакви дефиниции за скорост. И на тая база да си получаваш всякакви неверни тълкувания. "

Ми това твое твърдение се основава на некомпетнтност по въпроса. Не всичко, което не знаеш, аз съм го измислял.


"Ами точно това ти казвам за 165-ти път. На частиците им е все тая какво е дефинирал за тях някой тъпак от алфа центавър, в случая Гери от земята. Те ще се ударят една в друга с подсветлинна скорост пресметната от мен"

Е то бива бива неграмотност, ама чак толкова... Скоростта зависи от избора на отправната система. В различни отправни системи частиците се удрят с ралични скорости, и носят различни енергии. Пресметнатото от тебе е само в една отправна система, и то не в тази за която става дума в тая тема. Развинти си замаяното религиозно въображение и влез в час, че всички ти се присмиват вече.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.01.17 20:59



Абе то за да ти стои тая идея фикс и да виждаш във всьо и вся религиозни мотиви, не е от добро. Преминал си линията, и ако не вземеш бързи мерки, не мой се върна обратно. Послушай.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.01.17 21:01



Как прецени силата ми, пипнал си ме по мускула пре монитора

Като разбирач на физиката би трябвало да си наясно, че "пипането" не е измежду използваните инструменти за преценка на каквото и да е, да не говорим за оценка на сила. Предполагам, че и рактетките дори са трудни за преценяване чрез пипане - иначе що ги изстрелваш, а не си ги побарваш просто - или ти всъщност това правиш?!



За Темелко се обръщай към Рачо-Лъжачо - аз на него тържествено съм му обещал да не се възползвам от получените даром познания за изобретенията му.



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 21:09



Ми това твое твърдение се основава на некомпетнтност по въпроса. Не всичко, което не знаеш, аз съм го измислял.

Точно това ти си го измисли. Омръзна ти да спориш сам със себе си и реши да се правиш на абсолютист


Е то бива бива неграмотност, ама чак толкова... Скоростта зависи от избора на отправната система. В различни отправни системи частиците се удрят с ралични скорости, и носят различни енергии. Пресметнатото от тебе е само в една отправна система, и то не в тази за която става дума в тая тема. Развинти си замаяното религиозно въображение и влез в час, че всички ти се присмиват вече.

Е ти си бил битер свободен енергетикСамо дето не можеш да се преместиш освен въобръжаемо в някаква система където всичко лети, та да го изядеш:)))))
Множеството системи в релативизма не са измислени щото на некой така му хриумнало, а за да обяснят защо нещата не се случват в единствената система на класическата физика. Пфу то класическа е била до 19 век. Сега вее релативизмът е класически, а глупаците като тебе са отживелица



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: Alenadrow]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 21:12



Ма ти от кога се заинтересува от физика?


Как да не се използва пипането във физиката? Ти кат мериш с линийка със зъби ли я държиш?Колкото до ракетите и те се правят с пипане
Само Темелко е направен без пипане и за тва е само литературен образ



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: Герисъм]  
Автор grujomk@abv.bg-223395 (ентусиаст)
Публикувано28.01.17 21:14



Що във вся и всьо? Само тука и в още един клуб съм засякъл сектантите

Ма те кво риаат като ощипани моми? Аз съм доказал, че от тех нищо не става и нема и да стане некога



Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.01.17 21:15



Не су=ъм измислял нищо, само ти преподадох урок как различни величини в различни отправни системи имат различно поведение. Урок, който не си усвоил въпреки разни заявления че нещо си направил с теорията на относитеността. А това че не ти харесва, е да е от религиозния филтър, през който оценяваш всичко




"Множеството системи в релативизма не са измислени щото на некой така му хриумнало, а за да обяснят защо нещата не се случват в единствената система на класическата физика."

Двойка по въпроса. Множеството системи си ги има още от класическата физика, ама трябва да се внимава в час а не да се отперква по религиозни въпроси. Именно относителността, валидна още в класическата физика, дава право и възможност да разглеждаш нещата от различни гледни точки. В нашият случай задачата беше формулирана за гледната точка на "третия" наблюдател, но ти явно не схвана до край за какво става дума. Сори.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Могат ли да се ударят 2 тела с привидна V>cнови [re: grujomk@abv.bg-22339]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.01.17 21:17



Ами достатъчно е, утре и в трамвая и в метрото ще почнеш да ги засичаш, после някакъв глас ще ти каже да ги изтрепеш и да прочистиш Родината от тях, то така се почва ами.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.