Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 09.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Тема изкуствонови  
Автор naiv (тя)
Публикувано28.11.16 13:20



Специално пиша, че е произведение на изкуството (и техниката?), за да не почнете да питате какъв е смисълът или че се хабят ресурси. Освен това признайте си, че ще искате да се полюлеете на това!



Да не се чудите как:





Тема Re: изкуствонови [re: naiv]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.11.16 14:09



Освен това признайте си, че ще искате да се полюлеете на това!

Ц. Никога не съм харесвал люлките, даже като дете.
Освен това, конструкцията се клатушка на ляво на дясно - стоп, мерси.



Но признавам, че е хитро де.



Тема Re: изкуство [re: naiv]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано28.11.16 16:03



Не е нещо кой знае какво ново. Отдавна сме виждали водни принтери на подобен принцип, при това работещи значително по-прецизно - изписващи знаци и картини с водата - включително часовник, съобщения и какво ли още не.
Съчетанието с люлка не мисля да е сполучливо - в крайна сметка не може да не се понамокриш.

П.С. докато пишех, тубата е минала на следващото клипче, което е именно с такъв воден принтер.

Редактирано от Tom_cat на 28.11.16 16:04.



Тема Re: изкуствонови [re: Tom_cat]  
Автор naiv (тя)
Публикувано28.11.16 22:37



Стига, това е много по-сложно от писане. И на мене писането ми се видя много интересно, когато за първи път го видях с вентилатор. Но става лесно, после си дадох сметка, и не е нещо да трябва да се нагажда в реално време.

Освен това е драматично - ами ако се повреди нещо или соленоида (който особено ме озадачи какво прави) откаже, дечицата ще се намокрят!



Тема Re: изкуствонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор naiv (тя)
Публикувано28.11.16 22:39



Ама има съспенс, струва си. Лятото също така сигурно охлажда.



Тема Re: изкуствонови [re: naiv]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано28.11.16 23:02



Стига, това е много по-сложно от писане.????
Струва ми се говорим за съвсем различни неща.
И на мене писането ми се видя много интересно, когато за първи път го видях с вентилатор.
Какъв вентилатор? Говоря за изписване на символи с контролирана падаща вода.
Но става лесно, после си дадох сметка, и не е нещо да трябва да се нагажда в реално време. Кое става лесно? Изобщо не мога да разбера за какво говориш.

Не разбирам защо толкова й се кефиш на тая люлка, мен изобщо не ме впечатлява.

Ако можеш да контролираш водата с някакъв контролер, съвсем лесно е да се направи да се спира така че да не намокри доколкото е възможно люлеещият се човек.

Редактирано от Tom_cat на 28.11.16 23:04.



Тема Re: изкуствонови [re: Tom_cat]  
Автор naiv (тя)
Публикувано28.11.16 23:27



Е, вентилатор с меки перки с лед лампички и като се върти, се изписва нещо.



Е, все пак има разни ситуации, трябва да е по-гъвкаво това контролиране от просто пускане на програма. Така си представям.

Може и да се впечатлявам от цялостната сценка, но е хубаво - идеята, съ-преживяването, усещането "как става тая работа"...

Редактирано от naiv на 28.11.16 23:29.



Тема Re: изкуствонови [re: naiv]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.11.16 01:08



А, много е весело :)

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: изкуствонови [re: naiv]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.11.16 06:54



Такъв вентилатор не бях виждал, но не разбирам каква е връзката. (А може и да съм виждал, но не ми е направил особено впечатление, човек вижда какви ли не джаджи)
Аз говорех за ето това, което наричат waterfall graphic printer


Също и това


И не бих го нарекъл изкуство. Просто е ефектно и забавно. Японците винаги са били царе на такива неща. Нищо че втория линк е от Южна Корея.

Редактирано от Tom_cat на 29.11.16 07:22.



Тема Re: изкуствонови [re: naiv]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано03.12.16 17:48



Може и да охлажда, ако някой от сензорите нещо сбърка, или пък сбърка контролера, който управлява дюзите - охлаждането е гарантирано.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.