Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 25.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: те тия простите въпроси са най-сложни :)нови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано18.11.16 19:29



инфантилнико тръшкай се



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: те тия простите въпроси са най-сложни :)нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано18.11.16 20:17



Жуженето на реотаните е предизвикано от механично трептене, тука могат да играят много фактори, като , намагнитване - размагнитване, топлинни колебания.

Добро утро - нали точно това обясняваме със 741!
Топлинните колебания, идващи от това, че в проводника тече един сравнително нискочестотен ток, и той непрекъснато се свива/разширява 100 пъти в секунда, водят до издаване на звук.
И със сигурност топлинните колебания са от порядъка на десетки градуси.
Няма значение кое колко процента е - факторите са комплексни, както казах още в първата си (сериозна) бележка по темата.



Тема Re: те тия простите въпроси са най-сложни :)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано18.11.16 20:21



Топлинните колебания, идващи от това, че в проводника тече един сравнително нискочестотен ток, и той непрекъснато се свива/разширява 100 пъти в секунда, водят до издаване на звук.

Ако беше така, ти малоумен ли си за да разбереш че токовете от мрежата не могат да създадат желаното колебание в температурните разлики на един реотан ? или така просто ти се желае ?, във физиката законите не са по желание на този или онзи .

(и нека да пребъде во веки веков само истината)


Тема Re: те тия простите въпроси са най-сложни :)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано18.11.16 20:25



Температурни разлики в реотана няма, откъде ти хрумна че има ? това са заблуди че мислиш че когато токът си мени големината 50 пъти в секунда, се мени и топлината на реотана 50 пъти в секунди. Топлоемкостта на кантала не го позволява, за това ще ти трябва топлоемкост на материал равен едва ли не на нула.

(и нека да пребъде во веки веков само истината)


Тема Re: те тия простите въпроси са най-сложни :)нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано18.11.16 21:09



Разликата между мен и теб е, че аз съм го мерил.

И аз, и Зейфода ти казахме - вземи един фотоприемник, включи го към един усилвател, погледни с осцилоскопа изхода на последния и пак ще си говорим.



Тема Re: те тия простите въпроси са най-сложни :)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано18.11.16 21:22



С какъв фотоприемник ще мериш топлинни разлики за стотни в секундата бе безхаберник. Той залеза и той е безхаберник като теб затова се е и кръстил залязващ



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: така е, квадратична енови [re: zaphod]  
Автор 741 ()
Публикувано18.11.16 21:58



Мен топлинните пулсации ме съмняват. Имахме едно време от по-старите печки с няколко степени и най-ниската беше с двата нагревателя последователно. Мощността беше малка, проводниците не успяваха да се зачервят и на това положение бръмчеше непрекъснато. Иначе на другите положения спираше да бръмчи малко след като нагревателят светне на макс. Ако беше от температурни пулсации, не би трябвало при ниска равновесна температура да е едно, при висока друго. Затова по ми харесват версиите с размекването или с Кюри.



Тема Re: те тия простите въпроси са най-сложни :)нови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано18.11.16 22:26



Ми не знам дали знаеш, ама съществуват такива неща като фотодиоди и фототранзистори.

А излъчваната светлина от метала е пропорционална на температурата му.



Тема Re: така е, квадратична енови [re: 741]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано18.11.16 22:36



Ако беше от температурни пулсации, не би трябвало при ниска равновесна температура да е едно, при висока друго. Затова по ми харесват версиите с размекването или с Кюри.
Това, което казваш изобщо не противоречи на тезата за термичните пулсации, тъкмо напротив, потвърждава я.
Няма никакво противоречие. Замисли се, един мек като пластилин материал не би могъл да излъчва звуково трептене, нито да се разпространява в него. Мекият материал поглъща енергията на трептенето. Кюри също няма място тук.



Тема Re: Комсомола най сетне загрянови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано18.11.16 22:53



Браво Комсомолци най сетне стоплихте защо и как. . Да сте виждали трансформатор който не бръмчи? Само ако е изключен или изгорял. Реотановата печка кво е - реактор от съпротивителна жица.Ма наистина големи мъки бяха Цяло народно събрание - орел рак и щука. Кой е по по най.Майтапи Уили майтапи...
Айде разсейте се малко:

Редактирано от stillpigi-166243 на 18.11.16 23:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.