Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 27.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: нагревателинови [re: Tom_cat]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано16.11.16 13:07



Така, виждам, че говнянчо се е почувствал длъжен да се намеси в темата ми, макар да му е ясно, че въпросът не е бил към него, нито обясненията му са необходими или желани от мен. Все пак просташкото му възпитание както винаги е взело връх. Веднага се домъкна, макар мен да обвиняваше, в един съседен клуб, че ходя след него, и винаги съм щял да ходя докато той е там.

Към останалите, взели участие в дискусията - не видях никъде отговор на въпросите:

Защо нагревателите бръмчат докато са студени?

Защо нагревателите спират да бръмчат, след като загреят?

Вярно е, че нагревателите се правят от сплави с нисък TKR.
Най-често използваните сплави за направа на нагреватели в електродомакински уреди са Кантал и Нихром, както и Константан.
Името на Константана идва именно от константното му съпротивление, независещо съществено от температурата.

Следователно началният ток може да се приеме, че е същия както и токът след нагряване до номиналната работна температура.

И все пак това не обяснява защо нагревателите бръмчат. Нито защо спират да бръмчат.

Редактирано от Tom_cat на 16.11.16 13:25.



Тема Re: нагревателинови [re: Alenadrow]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано16.11.16 16:33



Между другото отговорът ми е само към теб и не се отнася за оная смрадлива и проскубана котка.
То кухото си е кухо. Колкото и да му обясняваш няма да разбере - просто му липсват първите седем.
А ако не знае що бръмчат да вземе и да бръкне с два пръста в контакта.
Много бързо ще получи факс и всичко ще му се изясни.



Тема Re: нагревателинови [re: Tom_cat]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано16.11.16 16:40



Ние, хората, не чуваме измененията на електричното и магнитното поле.
"Бръмченето" е в резултат на обемни изменения на материалите, поради нагряване. Промяната на обема на керамиката е на микро-тласъци, "отпускането" на проводника от нагряване е съпроводено и с неравномерно по време триене-приплъзване по керамиката. (В стъклените тръбни нагреватели шумът е по-слаб).
В обикновените нагреватели - керамичната основа първо се нагрява външно, а вътре е още студена - има преструктуриране на кристали по обема- това води до механично трептене - звук. Отражателите, освен собствен шум от обемни промени - засилват шума от нагревателите.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере



Тема Re: нагревателинови [re: zornik2]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.11.16 17:43



Айде сега пробвай с изправен ток да нагряваш, да видим дали се чува нещо :)

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: нагревателинови [re: Alenadrow]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано16.11.16 18:28



За жуженето е виновен

на намагнитване и размагнитване, вследствие на променливият ток в двете посоки, в едната става намагнитване, когато посоката на потенциала се измени в обратна посока става размагнитване, и понеже желязото е съставка на кантала и от феромагнетизма на желязото реотаните постоянно се размагнитват и намагнитват, това прави жуженето на реотаните, с нарастване на температурата точката на намагнитване на желязото се повишава, и това води до намаляване на жуженето при вече горещи реотани, но то не изчезва напълно дори и при горещи реотани.

(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: нагревателинови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано16.11.16 18:39



Ти сигурен ли си че кантала има феромагнитни свойства?
Пробвал ли си дали се привлича от постянен магнит?
Ако допуснем, че е така, защо точно в хистерезиса да е причината? Ако считаш така, то в такъв случай канталът магнитно твърд или магнитно мек материал е според теб? Знаеш ли каква е разликата в хистерезисните цикли на двата материала и какво е значението?

Редактирано от Tom_cat на 16.11.16 18:40.



Тема Re: нагревателинови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано16.11.16 19:19



Ми пробвай бе тъпчо, с един прост магнит да привлече обикновен реотан, хайде пробвай, и тогава говори, аз знам че кантала е феромагнитен, ти като се съмняваш в мойте приказки пробвай, за проба пари не се взимат. Ами хистерезиса е причината кое друго, загуба на енергия от постоянно намагнитване и размагнитване, то е причината за жуженето, жуженето взима енергия от мрежата, както една пчела трепти с крилца и жужи взимайки енергия от метаболизма си. Просто като гъбена чорба, ама се иска пипе за да се разбере.

(и нека да пребъде во веки веков само истината)


Тема Re: нагревателинови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано16.11.16 20:00



Аз те питах дали си пробвал, не да ми даваш акъл аз какво да пробвам.
И въпросът беше друг.
Забележи, ако имаш с какво в кухата си кратуна, че не всичките нагреватели се правят от кантал. И не всички имат магнитни свойства.



Тема Re: нагревателинови [re: Tom_cat]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано16.11.16 20:39



АБЕ МАЙМУН аз без да съм пробвал съм сигурен, затова и ти казвам че ти като не си сигурен пробвай, да видим кой е правият , ти който се съмняваш, или аз. А за кантала дали всички нагреватели се правели от кантал, ами не вероятно има и други сплави, но забележи, всички нагреватели за печки и електрически лампи с нагреваеми тела, се правят от кантал, за справка имаш интернет кухо кратуно



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: нагревателинови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано16.11.16 21:02



всички нагреватели за печки и електрически лампи с нагреваеми тела, се правят от кантал,
Гагов, всички е много силно условие, мисли с бръмбарите дето са ти в главата.
И ти имаш интернет, поинтересувай се малко.
Аз не съм казал дали се съмнявам. Чети по-внимателно. Аз теб те попитах.
И въпросът ми беше зададен с цел да стане обсъждане някакво, а не разни малоумници като теб да дрискат.
Въпрос се задава не само за да научиш нещо, но и за да кажеш нещо на хората. Мислех, че е ясно, че не задавам въпроса без да знам отговора.
Но ти като един пълен глупак веднага реши да дрискаш, както ти е навик.
Човек, който не прави разлика между температура и топлина, изобщо не разбира от физика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.