Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 18.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема искам да попитамнови  
Автор Tom_cat ()
Публикувано26.10.16 21:11



Кога Необогомил ще сканира страниците от учебника си по физика за 8 клас, за да можем да видим обяснението за детандерите там.



Тема Re: искам да попитамнови [re: Tom_cat]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано27.10.16 02:02



Сканирал съм трите страници, но нямаш поведението на възпитан човек, за да вникнеш, преди да почнеш да обиждаш, заклеймяваш и "оборваш"

Дадена е схема на работа на детандер като втечнител, но не го разкриват като двигател. Разкрити са НЯКОИ от приложенията на произважданите криогенни вещества с детандер.
А те могат да бъдат и работното тяло за детанера-ДВИГАТЕЛ. Но може да се ползват и въпросните, некриогенни, "ламбда" вещества - Шел, Пог, Огъл, Пантон...



Тема Re: искам да попитамнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.10.16 08:10



...Шел, Пог, Огъл, Пантон...- не знам за такива вещества, Знам за такива имена на фирми и персони! Ти нали не щеш да произвеждаш ... пантончета... Не затлачвай темата си с имена и названия на очевидно маловажни за теб субекти на идеята която защитаваш.

Дискусията с която си се нагърбил не върви. Не го ли видя вече или и това е маловажно.
Само заемаш място и време с помпозни словосъчетания. Не ти ли омръзна вече, а и не те ли и досрамя.
Далеч по добре ще бъде да обясниш тези именно Шел, Пог, Огъл, Пантон да ги опишеш от колкото да дефилираш имената им и моля те не се изживявай като неразбран голям учен. Може и някога да станеш но не и с такъв подход- Има си жълта преса за подобни методи. Телевизия СКАТ също би те котирала.

Малоумно е бе Необогомиле това което правиш или поне не му е тука мястото.
Вземи се в ръце или отивай и се лекувай. Това е действителноста Необогомиле.
И на мене ми е трудно да я смеля но се налага.

Асансьорът към който си се обърнал и вече крачиш е без въжета и без спирачки и е подпрян само с една буца засъхнала кал.



Тема Re: искам да попитамнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано27.10.16 08:13



Ти не ми се дръж сега като даскал и да ми обясняваш какво ми е поведението, защото твоето поведение е повече от възмутително.
Писна ми да повтаряш това пог мог, вземи да обясниш какво е ламбда вещество, какво е шел, за мен е бензиностанция


Ти си същия като рачо - пуснеш тук-там по нещо и смяташ, че си казал всичко.
Аз няма да ровя по темите ти и да препрочитам и да търся трохи.
Вземи напиши всичко отначало, на едно място. Или спри да повтаряш едни и същи тъпотии.
За чий дедов си сканирал страници, като не ги покажеш? Че и коментари и обяснения, оправдания като какво били като какво не били, като не мога да видя за какво става въпрос?

Много си малоумен и дразнещ.



Тема Re: искам да попитамнови [re: Tom_cat]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано27.10.16 19:01



Ето ти TS диаграма на парите им:



Формата й прилича на гр.буква ламбда.
Върхът е критичната точка, над която няма течна фаза.
...

Допълнително е изобразен цикъл на Ренкин - реален/идеален.



Тема Re: искам да попитамнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.10.16 19:43



Какво значи Т-С диаграма?
И какво следва от делтаподобната и форма тия работи аз ли ще ги обяснявам?
Ами какво ще правиш ако се наложи да обясняваш желязовъглеродната диаграма?
Не се заяждам, но ти сега искаш да се изкараш теоретик ами изкарай се, обясни както следва - тая крива в тая точка еди каво си е така еди какво си е онова. червените очертания означават това сините онова, черните еди какво си.
То както я караш може и парцела на дядо си на Пе-Ве диаграма да издокараш.

Осведоми ни какво отношение към реалния живот има изучаването на изопентана кои са подобните нему вещества и въобще се дръж като знаещ и можещ който иска същото и за опонентите си дори ако са в 8 клас.
Дай източника на диаграмата.

Редактирано от stillpigi-166243 на 27.10.16 19:59.



Тема Re: искам да попитамнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано27.10.16 20:31



Нали се интересувате!
Имате Гугъл!

А и няма нужда да се размотаваме по всичките кътчета на физиката. Тук няма ядрени таласъми, като при Темелко. А и без Хигс бозони се минава.

Но пък е важно да се знае, как изглежда детандерната адиабата и пневмодвигателната адиабата в TS координати!



Тема Re: искам да попитамнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано27.10.16 20:58



Нали се интересувате!
Имате Гугъл!

По тази логика е излишно да пишеш каквото и да е.
Имаш напредък, но не е достатъчно все още.



Тема Re: искам да попитамнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано27.10.16 21:32



А и няма нужда да се размотаваме по всичките кътчета на физиката. Тук няма ядрени таласъми, като при Темелко. А и без Хигс бозони се минава.

Виж кво за хигса не е ясно, но ядренни реакции има, и талъсъма си ти

а темелко мемелко, явно е в нечия фантазия. Ти дай инфо за твоите вазлюбленни детандери като машини от 2 род консумирайки околната топлина. Да ама не, нищо не даваш само недомлъвки. Е как да се дискотира по интернета с такъв човек ?, то и том сойер по се разбираме с него макар че аз го докачвам с перде .

(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: искам да попитамнови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано28.10.16 08:14



Батка, оправи си правописа. Много си зле. Говори лошо за твоята обща култура.
Не се пише ядреННИ, а ядреНи. Не се пише дискОтира, а дискУтира.
Ако нямаш в единствено число да завършва на ...нен, в множествено н-то е единично, а не двойно, както ти го пишеш.
Айде целувай ръка сега за безплатния урок, докато не съм те накарал другаде да целуваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.