Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 15.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Темелко01, -устройство и възможностинови  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано25.10.16 15:34



НЕ вярвам в сполучливия край на тази тема но - карай ся ще я оформя някак си
Всичко почна 2010 година пожелах си да направя проектор с ТФТ екран че майка ми да вижда голямо изображение на стената щото тръгна да учи арабски език там знаете какви ченгелчета има засукани по засукани.
Най накрая се сдобих с ТФТ дисплей на поносима за мен цена и лятото на 2013 почнах да вадя матрицата от него. До този момент т.е. до август аз търсех моряшки лупи за телевизор. Идеята е проста Компютър ТФТ Дисплей Моряшка леща за телевизор и екран Всичко това наместо биймър т.е. проектор . Един проектор и сега е много скъп, а на по евтините им са скъпи консумативите - лампи, захранвания и всичко.
Та есента на 2013 -септември или октомври аз разполагах с две моряшки лещи горе долу по 22 инча диагонал, един 800 мегахерцов компютър който си бях намерил в казана за боклук и го бях възстановил и един ТФТ монитор трета употреба марка ДЕу от 2006 година производство. Тук спирам разказа ще го продължа по късно и ще търся и слагам снимки на всички елемеенти които ползвам за Темелко 01 в това бъдете сигурни. Просто бавно ще разказвам.

- Първоначалната идея

- computer projectors
- fresnel lenses for TV
monitor Daewoo LM17A
Computer Compaq
Лектор 01
П.С.!!!!
Видях че Богомил пак се е домъкнал и тука Виж какво Хубоостнико, Изтрий си мнението не съм го чел. Махни се от темата. Ако не се махнеш няма да продължа. Помня че в началото помагаше за Темелко ти и Хидразинчо Отбелязвам го нека знаят другите. Но! До тук! Не те желая в темата си
Не ти искам ни меда ни отровата. Махаш се и продължавам. Ако искаш оплачи се на Системния администратор. Не те искам Богомиле!

Нещо много важно което трябваше да пиша в началото а именно - з не съм богаташ не съм и здрав винаги съм бил болнав но сега се натрупаха и още Така че винаги ми се е налагало да спазвам труден баланс за да имам пари да съм относително работоспособен и да не свалям опасностите от погледа си, та и за това бавно вървят нещата не само заради природната ми мудност.

Необогомиле, още ли не си си изтрил словата, небесни Отче Дай му акъл на тоя козел!

Има и друго и то е много важно за работата на Темелко01 както ще се убедите в последствие при продълженията на разказа ми - къщата ни е много стара и в годините всеки кой както е искал преоборудвал инсталацията електрическата и сега тя е всичко друго но не и изправна и коректна ел инсталация. Та този дефект се оказа много сериозен плюс за изнамирането на принципа не , а възможноста Темелко да се появи. Именно за това ще ви и говоря за необходимоста от собствен източник на ел енергия за Темелко01 който точно да повтаря повредата на сградната ел инсталация. Повтарям не знам в детайли принципа Трябва човек като Гери да занимаваме с това Но и за това ще дойде реч . Утре ще продължа разказа Дълъг ще е и може би пределно интересен. Стига да искате да го чуете.

Редактирано от stillpigi-166243 на 25.10.16 20:50.



Тема Re: Темелко01, -устройство и възможностинови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.10.16 16:56



По-скоро блъфираш, отколкото да откриваш Топлата вода.



Тема Re: Темелко01, -устройство и възможностинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано26.10.16 08:07



Да, блъфирам, а ти да не би да не искаш да научиш нещо и то без пари. Нещо от което могат да се изкарат големи пари. Такива като тебе изнудвачи и те накрая свършват там от където се появи Темелко01 - кофата за боклука.
Успя да се направиш на куку тука. Сега чакаш гювеча и няма да се поколебаеш .
Гювеч няма!!!Не съм толкова луд да подарявам труда си все едно какво ще кажат съфорумниците. За който иска писал съм предоволно нека види в старите ми постове. Всичките си мъки съм им споделил но няма пък чак да постеля на готово и аз на никого.Чакал съм и съм се борил години ще почакам още няколко месеца и ти ще чакаш Тарикатко. И у нас да дойдеш Темелко01 няма да го видиш
разпарчен и пръснат е на най невероятни места.Не се хваля! такива като теб ме принудиха. Темелко 01 вече е тайна която ще излезе само ако някой заслужи да я научи.Тъпак си ти Богомиле и Хидразинчо и той направо си изпърдяхте късмета.



Тема Re: Темелко01, -устройство и възможностинови [re: stillpigi-166243]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано26.10.16 08:26



Рачо, и на теб не ти бие чука на едно място.
Изкарваш се много изстрадал и мъченик, но какъв чак толкова труд си вложил не знам.
Все големи приказки, все уж нещо да кажеш, и после нищо.
И сега почна тема, в която уж щеше да обясниш, и сега пак се връцна като лалугер в дупката си.
Да сме четяли старите ти теми, малко е несериозно, като си спомням какви бяха.
В крайна сметка казваш, че и ти не знаеш защо и как действа. Това с радиоактивността май сега за сефте го сервираш. Мога ли да попитам как я измери тая радиоактивност? И как я повишаваш около твоя темелко за да работи?
И за каква по-точно радиоактивност става въпрос - гама лъчи или нещо друго?

Ако великото ти изобретение изисква всички, които го гледат да се подложат на опасна доза радиоактивно облъчване, мерси ти и за темелкото...

В крайна сметка и ти не си по-различен от богомил - врън мрън, и нищо. Не си длъжен нищо да казваш, но поне си трай, а не хем да се хвалиш за нещо, което нито можем да видим, нито знаем точно какво е, някак си тъпо, не мислиш ли.

А може това дето си мислиш, че е велико изобретение да не е, само според теб да е така.

Още веднъж да кажа - обясни какъв огромен труд си положил - оправил си един стар компютър от боклука, вързал си един стар монитор към него и това е.
Появили се картинки в нищото. Това ли ти е великия труд?
И защо толкова време е нужно сега, след като уж вече си го имал? Какво още има да му се прави?

Редактирано от Tom_cat на 26.10.16 08:35.



Тема Re: Виж Томкет,нови [re: Tom_cat]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано26.10.16 12:59



Изхвърлете този боклук Необогомил от тука и продължавам.Нямам претенции други дори и за стойноста на ТЕмелко01 заболяха ме пръстите да му пиша името.
Истината според мен е още по крехка Само името знаете и че уж бил нам кво си но не и нещо което си заслужава и това е така защото не са ми четени постовете с нужното внимание.
Съгласи се никого не мога да накарам да вниква в прочетеното, да забелязва детайлите и да се погрижи да запамети основното така че да не се налага да чете отново постоянно. Ето за такава мотивация е говорил и Гери. Това че съм имал големи трудности не се съмнявай. Само смяната на едни кондензатори ми отне шест месеца - да намеря човек който да ги провери, да намеря и купя уред за проверката, да осигуря среща и време за проверката да намеря магазин за качествени кондензатори да се уверя че всичко е точно и да треперя че и една грешчица може да струва пълен провал.А бе все едно сменяш флаш на биоса на дъното за първи път- знаеш че сгрешиш ли дъното заминава...
За радиоактивноста Да имам сериозно опасение че тя е необходимо условие. За какви дози става въпрос ето какви ползва се торият в фоерверките китайските просто изстрелваш и двадесет минути след това ако няма вятър ползваш така да се каже ситуацията. Аз мисля че изнамерих по елегантно решение - и то ми струва не малко дни и нощи- ползвам Ауерови чорапчета т.е. онези марлички които се надяват на изходното сопло на петромаксовите лампи



- които превръщат температурата в блясък. Те също се произвеждат в Китай и са два вида - ториеви и още едни не съм добре с паметта но е лесно да се установи. Кажи сега има ли нещо неясно нещо недостоверно нещо смущаващо нещо невъзможно да се направи.

С това казаното до сега далеч не е всичко с което трябваше да се преборя. За всяка моя стъпка съм информирал тук а и не само. Г-н Симеонов - Доц Русев го знае ми каза - донеси го в лабораторията ми - и за какво да му го нося да го погледат погледат и да го зафучат в някой склад, докато от "Запад" не им купят за десетки и стотици хиляди подобно нещо та да се изфукват пред "пингвините" колко са навътре в нещата и колко са хай тек и съвършени учени.
Казвал съм и на директори на технически училища- те се споглеждат и си намигат. Казвал съм и на пропуска на РИО Бургас и по интерфона съм получавал отговор " Нас ний страх да гледаме такива работи" Разбираш ли дори не ме поканиха да видят поне, кой пък е тоя смахнат даскал де ги плещи такива ... На Панаира в Пловдив все пак ме допуснаха до пропуска и имейл ме дадоха на който да опиша идеята си. Представяш ли си. Че отговор нямаше е излишно да казвам. Посещавал съм големи фирми като тези които строят софтуер за КАДКАМ никакъв трепет. Писах на Фирма Деу . нищо
Писах на калифорнийците - нищо. Имаше една фирма която прояви интерес но тогава пък се получи един срив който пак оправях половин година но именно тогава и разбрах за радиоактивноста като условие.
Знаеш ли само на Слави Трифонов не съм писал и опазил ме бог.
Така е защото е българско, защото е правено от българин и създадено в България. Дори и наполовина да е вярно това което съм описал е много! Страшно много!
Уморих се, спирам, после пак продължавам, но само по темата - няма да има повече оплаквания- само по темата.



Тема Re: Виж Томкет,нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано26.10.16 17:15



Не, не ти е проблема, че си българин.
Проблема ти е, че нямаш реалистичен глобален поглед върху нещата от живота.
Т.е. не знаеш как се случват нещата. Наивен си и разсъждаваш погрешно.
Защо очакваш някой да се заинтересува и да ти помага? Нико не е длъжен.
Основната може би причина е в твоето поведение. Аз като те чета тук какви ги плещиш, и веднага не ми вдъхваш никакво доверие. Предполагам и с другите хора е така. Ти си неуверен, мрънкаш, оплакваш се, а в същото време не си в състояние да вземеш да опишеш свястно едно такова нещо, каквото е твоят темелко.
И не ми разправяй, че никой не вниквал в твоите стари постове, защото съм се опитвал да го направя. И повярвай ми, никой няма да се занимава да рови хиляди стари постове, и да събира и реконструира информацията, която си дал разхвърляна и разпокъсана тук и там. Ти не можеш да си дадеш сметка как излежда това отстрани.
Може би ти като само това ти е в главата, не си даваш сметка, че за да вникне друг човек, трябва да го напишеш и опишеш от до. Без да те мързи и да се оплакваш, без да казваш - ами аз вече го описах преди 5 години, четете старите ми постове.
Няма такъв филм.


Ще ти дам един пример. Изобретателят на прахосмукачките Dyson - англичанин, човекът бил недоволен от принципните недостатъци на традиционните прахосмукачки с торби, при които с напълването на торбата, прахосмукачката все по-слабо смуче, казано простонародно.
И човекът измислил прахосмукачка с циклонно отделяне на боклука. Нещо, което наистина е интересно и ефективно. Писал на разни фирми производители на прахосмукачки, ходил къде ли не, никой не му обърнал внимание.
Ядосал се, амбицирал се и си направил сам фирма, организирал сам производство, и всичко това му е струвало 11 години от живота.
Сега е един от сериозните производители на прахосмукачки, електрически машини за сушене на ръце (ползват се по обществените тоалетни примерно и в момента ги има и в много от българските бензиностанции и молове, а в Западна Европа почти няма бензиностанция, в която машината за сушене на ръце да не е Dyson - наложила се е като стандарт).

Произвежда и много други хитри неща. Т.е. преуспяващ е.
Извода сам си го направи сам. Разбери - никой не ти е длъжен на тоя свят. Никой нищо не ти е обещавал. Хората си имат свои грижи. Освен ако ти не им даваш пари, или не им осигуриш някакъв лесен и бърз начин ТЕ да спечелят пари, никой няма да ти обърне внимание. Защото всеки се интересува от СЕБЕ СИ. Никой не иска да си губи времето с някакъв смахнат изобретател на нещо си.
На никой не му пука за теб и твоя темелко. Ти може и да не си смахнат, ама на кой му пука като така изглежда отстрани?
Аз не съм корифей във физиката, тук съм предимно за да чета какво пише Гери и да науча нещо.

И още нещо - много зле звучи това, дето споменаваш Слави Трифонов. Много зле.
Въпросната личност не се ползва с добро име. От него се вълнуват само селските клюкарки, които нямат какво друго да правят освен да гледат телевизия. Разбираш ли - този човек не е авторитет, не е интересен, никой не го гледа.
Много селско и провинциално звучи да го споменаваш, прави лошо впечатление, веднага решавам, че не си благонадежден.

Та да се върнем на темата за темелко - ти плюеш по богомил, че нищо не обяснявал, а не си даваш сметка, че за мен ти изглеждаш по същия начин - и ти нищо не казваш. Като те питам - казваш ами и аз не знам как работи. Почваш да обясняваш за някакви кондензатори, обаче по същество нищо.

И току ту изпадаш в някакви мрачни настроения, и си готов всичко да споделиш, но не го правиш, ту изведнъж казваш - ами този труд аз няма да ви го подаря ей така.
Но какъв точно труд и защо си го вложил, можем само да гадаем. Да смениш 5-10 кондензатора в монитор не е голямо герйоство, и се прави за 1 час с разглобяването и сглобяването.

Не знам дали ме разбираш. Нямам нищо лично против теб, просто ти казвам нещата от живота в прав текст, без да ти спестявам нищо.
Дано ме разбереш правилно.

Редактирано от Tom_cat на 26.10.16 17:22.



Тема Re: Виж Томкет,нови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.10.16 09:10



Да продължим нататъъък. Стигнах до Ауеровите чорапчета Нали знаете Инж. Ауер ги е изнамерил по времето на Едисон и Тесла когато компаниите за светилен газ все още са вярвали че ще преборят електричеството.
Хена сега обясня каква е именно повредата на жилището ми в ел. инсталацията. Като влеза в банята независимо дали щепсела на бойлера е вкаран в контакта или не е , докосването до която и да е принадлежаща към бойлера метална част когато съм мокър и особено ако имам ранички по ръцете или тялото чувствам неприятно щипене Това е повредата!!!
С такава повреда в ел инсталацията на жилището, Темелко01 работи при това с часове. Важното е да не го рестартирам веднъж тръгне ли. Ако го рестартирам веднъж дваж или дори няколко пъти Темелко се срива Видеокартата му заминава на кино от 6 до 5.

Внимавайте сега Когато повиках човек да премахне боцкането на тръбите и бойлера в банята с оправянето на проблемя ..... изчезна е явлението Темелко01......

Ще ми се да вярвам че прочелите до тук писаното от мен вече са си оформили няколкото или поне част от няколкото условия да се прояви ефектът - картинка в въздуха-
1/ ТФТ монитор с компютър включени в контакт на ел. мрежа с някакъв вид повреда - може би не добро заземяване

2/Наличие на пречупващо светлината устройство при мен е леща френелова от училищен проектор Лектор 01 - 10 инчова/25,4 см/ диагонал
а/уточнение Трябва наистина да е качествена и добре запазена а ако е с по голям размер ще е мисля по добре защото ще обхваща по голяма работна площ на екрана.
б/ уточнение тази леща която имам я слагам на около 20- 30 сантиметра пред екрана.
3/Въздуха в пространството в което е поместен Темелко01 трябва да е по някакъв начин манипулиран с вещество с радиоактивност- аз за сега злагам на библиотеката , на метър от Темелко01 в една пластмасова чаша две-три марлички от петромаксова лампа неразопаковани.
а/ уточнение ако в квартала има празненство такова че на него се изстрелват фойерверки не е необнодимо да има марлички от петромаксова лампа около Темелко01

Всъщност най голямата ми гордост е че изнамерих с какво да заместя фойерверките и не само, а и че се досетих за нуждата от такъв материал.
4/ Когато се включи системата Темелко01 трябва между масата на Евгеа кабела т.е. кабела на монитора и масата на компютъра да има някакво не голямо напрежение и то да е - т.е. при мен е 30 волта. Чак когато се подсигури и това условие СЕ вкарва кабела на монитора в гнездото му на компютъра . и с лещата започвам да търся ефекта .
а/ уточнение изображението "излита " в въздуха незабавно и чрез промяна на разстоянието между екрана на монитора и френелката се постигат най различни ефекти . от идеална пълна сфера през различни криви до идеална равнина и всичко това в целата палитра на която е способен монитора при перфектен контраст и плътност на картината. Ами толкова за сега че трябва да ставам и да тръгвам да търся работа. Утре пак.

И моля питайте Ако мълчите за какво е цялото това писане. Няма никакъв смисъл.



Тема Re: Виж Томкет,нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано27.10.16 12:52



Снимки правил ли си на това чудо, пък макар и да не са с добро качество и да не се добива съвсем ясна представа за явлението?



Тема Re: Виж Томкет,нови [re: Tom_cat]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.10.16 13:51



Не не съм правил снимки. Мисля да форсирам работата но разумно. Не искам да губя откритието на моя живот поради неоправдано прибързване. Искрено се надявам че ще бъдете изумени когато видите какво може Темелко01. А може би и самият аз не знам всичко за него. Трудна материя е, а за човек с моите знания е и може би невъзможно да открия и обясня защо тези неща се случват. мога само да потретя че първите две седмици след запалването на системата аз бях буквално като откачен- не смеех с никого да разговарям не исках да виждам никого. Мислех че безвъзвратно и за винаги съм изкукуригал и следващата ми спирка е на 4 километър в София. Сега спирам че ще ходя да подавам документи в една канцелария където днес бях и преди малко ме повикаха за оформяне на договора. Дано не ми мине котка път. А Вие мислете и задавайте въпроси за довечера или за утре да отговарям. Питайте за да изчистите съмненията. Ако почна работа на 1 ви след два месеца ще имам пари за фотопанел и 12 волта акумулатор и така ще приближа деня в който ще видите и вие моята малка гордост.
Моля питайте питайте и пак питайте.



Тема Re: Виж Томкет,нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано27.10.16 17:05



Този кукувец блъфира, а ти му помагаш.
То де да му беше първия блъф това!

Явно е завлякъл с пари някои хора и затова е на тоя хал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.