Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 12.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Енергията на вакуума. Квантов източник на енергия.нови [re: Tom_cat]  
Автор Shpaga ()
Публикувано06.09.16 11:51



Енергия не идва от нищото...

Е, защо трябва да сме толкова сигурни в това, след като според теорията за Големия взрив, цялата Вселена всъщност идва от нищото... :))



Тема Re: Енергията на вакуума. Квантов източник на енергия.нови [re: Shpaga]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано06.09.16 12:27



Абе това нищо, за да гръмне така, бая енергия ще е имало :)

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Енергията на вакуума. Квантов източник на енергия.нови [re: Shpaga]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано06.09.16 12:31



Шпага, аз отдавна те подозирам, но сега вече съм напълно сигурен, че имаш лично отношение към мен. Нарочно търсиш да се заяждаш. Не знам с какво съм те предизвикал, но аз нямам лошо отношение към теб.

На този твой въпрос ще отговоря така - първо, не сме напълно сигурни за Големия взрив - имало ли го е, нямало ли го е. Засега това е една хипотеза, почти общоприета, но има и други. Аз нито я приемам напълно, нито я отхвърлям, а и как ли бих могъл, не съм толкова компетентен.
Второ, когато се е случил този Голям взрив, и в първите секунди, минути или часове, ако изобщо е имало време тогава в този смисъл, който влагаме сега, определено не е ясно какви закони на физиката са били валидни, и тези закони с голяма вероятност не са били същите като познатите ни сега. Стивън Хокинг, в неговата популярна книга "Кратка история на времето" пише, че не са известни, и поне на този етап са непознаваеми за нас тези закони, и какво точно се е случвало.

Цялата работа е твърде мътна с други думи, та дори и тогава да се е взела енергия "от нищото" както казваш, сега това не се наблюдава, и затова е изведен ЗЗЕ. Докато опитите не го опровергаят, той е в сила.



Тема Re: Енергията на вакуума. Квантов източник на енергия.нови [re: Герисъм]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано06.09.16 12:34



Да, трябва да е имало всичката енергия.



Тема Re: Енергията на вакуума. Квантов източник на енергия.нови [re: Tom_cat]  
Автор Shpaga ()
Публикувано06.09.16 12:57



Шпага, аз отдавна те подозирам, но сега вече съм напълно сигурен, че имаш лично отношение към мен. Нарочно търсиш да се заяждаш.

Tom_cat, много съжалявам, че съм създала такова впечатление у теб. Явно вината е моя, за което те моля да ме извиниш!



Тема Re: Енергията на вакуума. Квантов източник на енергия.нови [re: Shpaga]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано06.09.16 13:05



"Енергия не идва от нищото...

Е, защо трябва да сме толкова сигурни в това, след като според теорията за Големия взрив, цялата Вселена всъщност идва от нищото... :))"

Само да уточним, че това е според популярните изложения на теорията за големия взрив.



Тема Re: Енергията на вакуума. Квантов източник на енергия.нови [re: harish_chandra]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано06.09.16 13:10



Те само в българския филм "Кит" от нищо правеха нещо

В реалния живот не е така.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Енергията на вакуума. Квантов източник на енергия.нови [re: Герисъм]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано06.09.16 13:18



Абе, нищо нищо, ама цаца.



Тема Re: Енергията на вакуума. Квантов източник на енергия.нови [re: Shpaga]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано06.09.16 17:22



Е, защо трябва да сме толкова сигурни в това, след като според теорията за Големия взрив, цялата Вселена всъщност идва от нищото... :))

Е, знам, че знаеш

- вакуумът вече от отдавна не е "нищо".
И Мичиу Каку, и Ли Смолин, и др. "струнници" казват, че говоренето за ГВ е илюзорно- разширението на пространството става тотално в голяма област, за сравнително кратко време.
По хипотезата ми: Вакуум- Неподвижното ЕМПоле се състои от условно неподвижни пакети-фотони (стоящи трептения в потенциални ями). При сфазиране на съседни фотони се получава пренос на импулс заради събирането (разликата –движение на ток, напред-назад) на повече пакети в обща част – ЕМВълна. Фазовата скорост (движението на „гърбицата“ на вълната) няма ограничения „по скорост“ и може да изпреварва движението на пакета, но докато не пристигне смесения пакет – не се реализира действие от остатъчен (заради разликата) импулс. Това, че има независимо движение на гърбицата, показва как се скъсява-удължава пространството с „помощта“ на ЕМВ.
Така, на много места в голяма част на пространството, възникват условия (поляризация на вакуума) за образуване на вещеви частици – когато образуванието от фотони е около една точка – геом. център на частица, с физична характеристика „маса“. При раждане на двойка електрон-позитрон, съответно – те предизвикват ЕМВ, които бягат с Свак от тях. В един момент обаче, анихилира характеристиката им – заряд, съответно- спират изменения от тяхното наличие. Остатъкът от вълните допълнително поляризира ЕМП и вероятността да се образуват нови „масови“ частици, заради новите условия – нараства.
Бързината с която стават тия превръщания на поляризиран вакуум във вещеви обекти и обратно – може да се тълкува като ГВ и то не от една точка, а в много голяма област от пространството. Изследванията ни „водят“ към най-новите тъмни места на поляризация, която ще образува вещеви и ще стане друга галактика.
Разбягването се дължи на голям хаос от полетата в междините при близки Галактики. Тоест – от всяка точка-Галактика – за наблюдател ще изглежда, че е център на Вселена.
Когато Галактиките се раздалечат много – започва изглаждане и в междините – не достига енергия за гърчене (хаос), защото тая енергия е „взета“ за образуване на вещеви обекти..
Микровълновият фон се дължи на непрестанното образуване на водородни атоми, които минават в по-ниско енергийно състояние.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Енергията на вакуума. Квантов източник на енергия.нови [re: Tom_cat]  
Автор agent OO6 (от 6то на ДС )
Публикувано08.09.16 16:15



ЗЗЕ е от класическата физика. В рамките на КМ се нарушава.

Не съблюдавайте средствата! Идва война.



Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.