Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 10.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано03.08.16 08:38



не бе, то и с акселерометър може, ама не и по наивния начин "слагаме тука един акселерометър и готово" :)
няма проблем да мериш пълното ускорение, има проблем да го мериш по прост начин.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: Firi]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано03.08.16 08:45



да ама пълнолетните бързо спират да се интересуват от неща дето другите пълнолетни правят много по-добре :)
примерно, няма как да ме накараш да правя аматьорски ракети сега, след като мои връстници правят спейсХ.
аз мисля че спрях да правя ракети на 19 някъде.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: zaphod]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано03.08.16 10:38



хехехе, като намерим време, ще ти направим с жената едно и ще ти го кача във фейса



И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: zaphod]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано03.08.16 10:40



спейсХ е аматьорщина. Преди 60-70 години нямаше да е, но сега е.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: zaphod]  
Автор Firi (минаващ)
Публикувано03.08.16 13:09



Бе те може и да правят ма са част от екип, никой не може да каже тва е мойта ракета и да я изстреля когат му кефне:) Са кво прайш? На мен тва ми е хоби и много ме кефи:)
П.С. А е за пълнолетни щото и най-безопасното ракетно гориво е преди всичко ракетно гориво т.е. нещо което гори и не му трябва въздух. Освен тва пишлемето едва ли си дава сметка колко е важно къде ще изстреля ракетата и т. н работи.

Редактирано от Firi на 03.08.16 13:12.



Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: Firi]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано03.08.16 13:22



ако се хванеш с ортак по електрониката и ти ставаш част от екип :)
а за опасности и тн, да, по-лесно се подценява опасността като си малък, аз все пак сериозни инциденти нямам. разбира се много ракети са ми експлодирали , след една даже имах временна глухота, но никога не съм бил раняван, защото винаги гледах да съм далеч, ползвах или кабел или таймер за запалването.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: zaphod]  
Автор Firi (минаващ)
Публикувано03.08.16 16:19



Абе аз си оставам главния конструктор не кат твоите приятели некви резистори които даже не участват в схемата на главния процесор на проекта:)
На мен при свестен калиев нитрат не ми е гърмял ни един мотор щото ползвам програма за изчислението им. Опасностите са основно 3:
1. Приготвяне на горивото -взрив не може да стане но да се обгориш жестоко или да предизвикаш пожар- може.
2 Старта на ракетата -може да се взриви двигателя, може да изхвръкне на криво.
3 Приземяването на ракетата - в зоната на хоризонтален теоретичен полет не трябва да има хора или собственост.
Едно пишлеме трудно спазва тия условия и трудно може да направи нещо яко, поне аз не съм виждал дело на пишлеме нещо яко, все такива дърти шкембелии се мотаят около ракетите:)Са не, че нещо ма разни коптери моптери, риболов, будалабаирство и т.н. не могат да се сравнят с емоцията при изстрелването на една ракета:)Американците имат организации, събития и доста големи топузи изстрелват. Е виж тва:



Редактирано от Firi на 03.08.16 16:33.



Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: Firi]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.08.16 08:30



разбира се че едно пишлеме не може да направи толкова яки неща като големите, спейсХ не го правят деца. нито да работи толкова предпазливо, колкото възрастен, мен точка 1 ми се е случвала два пъти, старт накриво не, обаче взривове много.
обаче рационалната основа на хобизма си остава в детската сфера, и хобито у възрастните е като апендикса - остатък от минали времена.
ако не бях имал тия хобита, ракети, електроника, химия, и тн като малък, нямаше да стана добър в това което правя като възрастен, но ако си бях запазил хоби като възрастен, пак щеше да е пречка, според мене натуралното развитие е постепенно хобито да премине в професия.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: Firi]  
Автор aaamil13@abv.bg (непознат )
Публикувано07.08.16 15:22



Преди години в борбата с градушки за ракетите ползва ха винт с перка, навива се и след определен пробег активираше взривател за да унищожи ракетата. Може да ти е полезно.



Тема Re: Идея за система за отваряне на парашута *DELETED*нови [re: Firi]  
Автор rgr9 (самоуч)
Публикувано07.08.16 15:29



Мнението е изтрито от _grg_


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.