Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 10.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано18.08.16 21:08



Ти мен не ме мисли дали работя или не.
По-добре виж себе си. Гледай си своята паница.



Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано18.08.16 21:11



Пак ли започна с простотиите и с клетвите?
Ти определено имаш някакъв психичен проблем. Пий си хапчетата и слушай докторите каквото ти кажат. Не се бъркай където не ти е работа.
Пари му се приискали. Понеже сме били радетели за безопасността.
Аз бих казал, че е по-добре тези, които създават опасност за сигурността да не извършват дейност, вместо някой да им е длъжен да им дава пари.

Това си е чиста наглост и нахалство.



Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано19.08.16 07:37



Не съм се загрижил конкретно по техническата безопасност на ракетомоделизма, а по спазване на правилата. По чиста случайност, от съдействие на сходна дейност, знам какво и с кого се съгласува - т.е. знам какви са правилата. Поради някакъв житейски опит знам, че най-често всяко едно правило седи на някаква прагматична основа, колкото и да не е очевидно това на пръв поглед.

А понеже някъде по-нагоре същият мрънкаше каква лоша била държавата и какви простаци били българите му препоръчах, в случай че иска да живее в уредена държава с проспериращи граждани, като стъпка първа да започне да прави това, което зависи лично от него - в случая да спазва правилата при занимание с хобито си.

Що се отнася до това да отпусна средства - тия, дето плащаме данъци, сме отпуснали за бая неща средства. А за агитация за безопасност на някакво хоби допълнителни средства се отпускат и от упражняващите хобито - съответната федерация, асоциация, съюз или каквото и там форма на сдружение да е.

До тук всичко ако случйно ти се изясни, можеш ли да разясниш какво общо има тематиката с пожеланието ти на моята и на други хора глава да падне саксия от 11 етаж?!?! Като си в някакъв светъл момент ще разбереш, че такива несвързани с нищо нелепи тъпотии недвусмислено издават, че имаш някакви сериозни отклонения и за повечето хора не изглеждаш нормален през повечето от времето.



Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: Alenadrow]  
Автор Firi (минаващ)
Публикувано19.08.16 09:08



Какво да съгласувам като за сега ракетите ми летят ниско и тук не съм видял самолет от години? Конкретно за държавата, тя е такава каквито са повечето хора- бастуни и некадърници като тебе.За това и словения има полет на 10 км с любителска ракета, а България няма. Няма и да има скоро:)
П.С. Знам, че си член на религиозна група и пишеш по форумите въобразявайки си, че по този начин ще станеш безсмъртен



Редактирано от Firi на 19.08.16 09:12.



Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: Firi]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано19.08.16 09:30



Ми не - не са повечето бастуни. Например кратко търсене показва, че си имаме федерация по авиомоделизъм, в която си има обособено течение, което се занимава с ракетомоделизъм. Това търсене показва, че точно в кръг от световната купа в споменатата от Словения българските ракетомоделисти имат последната година едно първо, едно второ и три трети места. Та "бастуните" от България гледам печелят и в столицата на Словения дори днес, наред с много други съзтезания на много други места, включително и в България, където популяризират това хоби сред децата - хич не съм сигурен, че скоро няма да имаме и още по-значими успехи.

Ти си прави сметката кой е бастун и кой е некадърник, както и кой разбира от ракетомоделизъм, спава правилата и печели награди и признание за себе си и за страната си, и кой е "религиозен" въздухар, дето дебелашки се хвали как видял нещо си в тубата, после намерил нещо в аптеката, ама то не ставало, после намерил друго, дето ставало, а накрая с триста зора постигнал 1/5 от това, което е гледал, като не пропуснал да се похвали за собствената си значимост в ... клуб "Физика" на сайта на dir.bg.





Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: Alenadrow]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.08.16 10:04



щом съм преглътнал значително по-голямата вероятност ракета да гръмне и да ми отнесе тиквата, значи изобщо не ме вълнува мизерната вероятност да удари метеорологичен балон, или появил се от нищото ниско летящ самолет, така по-ясно ли е?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: Alenadrow]  
Автор Firi (минаващ)
Публикувано19.08.16 10:58



Знам го това течение, що не се запознаеш и за какви ракети става дума? Аз за една година съм изгорил толкова нютон секунди колкото тая измислена федерация няма да изгори за цялото си съществуване. Ако искаш реално да видиш нещо истинско гледай не така наречените спортни ракети а аматьорските ракети особенно американските. Те си имат клубове и сертификати съвсем различни от тая нещастна федерация има и секция хай-пауър ракети. Ма тебе кво те интересува нали са ти хоби доматите? Въобще не се ли усещаш колко си измислен, фалшив и не на място в тая тема? :)

Редактирано от Firi на 19.08.16 11:10.



Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: Firi]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано19.08.16 11:23



Ми интересува ме от обща култура - има и такова понятие. Хобита имам няколко, но се стремя да опозная и останалия свят.

Иначе всичко се изясни - щом и колегите ти, които са си създали клубове, че даже и федерация, които участват на състезания за световната купа, които печелят състезания от световната купа - са "нещастници" от "измислена федерация", значи имаш някакъв много сериозен ментален проблем свързан със силно завишена самооценка. Това се наблюдава, разбира се, в ранна детска възраст. Но ако си я минал, то сериозно трябва да се замислиш.

А, и ако обичаш недей да раздаваш акъл на хората какво да гледат и кое е "реално" - те имат свободата сами да решат това. Дали ще гледам американски ракети по тубата, дали български радиолюбителски балони, дали олимпиада или художествена гимнастика си е лично мое решение, както и на всеки друг. Някъде нагоре бях ти споменал, че света не се изчерпва с твоите интереси, нито пък изглежда твоите интереси да са допринесли с нещо свръх значително за развитието на света, че да е задължително всеки да "гледа" каквото ти разпоредиш.

От американските "ракетчици" на мен ми е интересно какво прави г-н Мъск, например - той май беше южноафриканец, но така или иначе работи в САЩ - та от време на време него го гледам. Бая на високо изстрелва, между другото, че даже и кинти изкарва от тая работа.





Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: Alenadrow]  
Автор Firi (минаващ)
Публикувано19.08.16 11:32



Тъпоъгълник който не изстрелва ракети, не се интересува от ракети няма място в тая тема. Това е моята оценка. Имам доста реална представа за нещата включително като оценка и саммоценка.Ае дай някой клип от ракета на тая федерация да видиш къде съм аз къде са те? Ето към какво се стремя:)


П.С. Е го тъп та дрънка, не е изстрелял една ракета през живота си, тръгнал да ми обяснява в 40 поста всеки с размерите на глава от "Ана Каренина" нещо за ракетите и за менталните ми способности:) Мила родна картинка обясняваща защо не сме Швейцария при все, че имаме по-добра природа:)

Редактирано от Firi на 19.08.16 11:40.



Тема Re: Идея за система за отваряне на парашутанови [re: zaphod]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано19.08.16 11:34



Да, така е по-ясно, ако става дума само за теб. Но понеже хората се събираме да живеем на групи, та сме измислили и някакви правила как да не си пречим едни на други. Предполагам, че ти също не правиш изключение? Или имаш някаква територия, където важи само собственото ти усещане за добро и лошо?

То по тая логика пушачите могат да хвърлят фасове по улицата - като са преглътнали значително по-голямата вероятност да се разболеят, та що трябва да ги вълнува, че на някой не му харесвало да е кочина около него?

Или пък да сложим имунитет на алкохолиците? Те са преглътнали вероятността да се самоизолират от обществото и да умрат в страшни мъки от цироза, пък разни там прошляци им държат сметка да не карат кола в нетрезво състояние - че какво им пука на тях да не осакатят твоите деца на улицата (да не дава Господ) при вероятността за мъчителна смърт, която са преглътнали?

Така като тебе те засяга дейността на някой друг вече друга песен почваш да пееш, нали? Каква сме скапана държава, как никой не зачита правилата. Ама като е да ги спазиш - "защо трябва да ме вълнува".






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.