Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 22.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Готварска сол и воданови [re: 741]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано23.04.16 23:58



Имаш предвид тази капка, ако се загрее до висока температура, но да не се разтопи, че ще предизвика някаква експлозия? Звучи ми вероятно, ще е интересно да се види такъв експеримент.



Не знам на какво се дължи вътрешното напрежение в капката, може би на частична кристализация. Може би ако се загрее стъклото до температура, при която още ще е налична, да стане подобно разпрашаване и във вода.



Тема Re: Готварска сол и воданови [re: croesus]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано24.04.16 00:18



Значи идеята ми за ефекта на Лиденфрост беше следната. Веднага след попадането си във водата стопилката се обвива в ципа от пара, която затруднява топлообмена. Виждаме и на камерата, веднага след попадането на стопилката процесът не е бурен, експлозията става по-късно. А по-късно повърхността на стопилката почва да кристализира, при рязко охлаждане като в случая кристализира в микрокристалчета. За ефекта на Лиденфрост трябва сравнително гладка повърхност, а микрокристалчетата, съпроводени с хаотичното движение на потъващата сол, нарушават паровата ципа. След което следвя вече контактът на водата директно със солта, и всякакви последващи ефекти - лавинен процес на напукване и какво ли не.

Бораксът, обратно, стопилката му се държи като стъкло в много обширен температурен интервал и кристализира при съвсем други условия, затова там лишаването от паровата ципа е по-продължителен във времето процес, и няма избухване. Тоест, по тази хипотеза ще избухват предимно соли, които се втвърдяват при по-висока температура с образуване на микрокристалчета.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Готварска сол и воданови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.04.16 09:05



може и да е така, но аз бих заложил на газ-течност фаза.
тия капки искат време да се формират, не е въпроса просто част от кристала да се формира, а трябва да се натрупа напрежение и тн. а тук много бързо се случват нещата, няма време за такива сложнотии




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Готварска сол и воданови [re: croesus]  
Автор naiv (тя)
Публикувано25.04.16 15:57



Това не е ли химичен въпрос?

Виждам, че е станала дискусия с много предложения, което ме навежда на няколко мисли:

1. Явно интересуващите се от физика много разбират и от химия.;)
2. Ако се касае за експлозии, то всички са много заинтригувани (май интересът към химията върви с разни драматични действия, често животозастрашаващи;).
3. Някъде в мненията се появи стъкло - това според мен е изключително интересно нещо - стъклото, и как се получава от пясък! Стъкло се е получавало още преди бронзовата епоха, ако не се лъжа. Страшна работа са били древните хора.

Съжалявам, ако звуча като Рачо, но ми стана интересно.:)



Тема Re: Готварска сол и воданови [re: naiv]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано25.04.16 16:08



Това не е химична реакция.



Тема Re: Готварска сол и воданови [re: naiv]  
Автор Arctur (ентусиаст)
Публикувано25.04.16 17:28



"3. Някъде в мненията се появи стъкло - това според мен е изключително интересно нещо - стъклото, и как се получава от пясък! Стъкло се е получавало още преди бронзовата епоха, ако не се лъжа. Страшна работа са били древните хора."

Не е достатъчен само пясъка. Освен това пясъкът не е този, който си виждала
на морския или на някой речен бряг. Пясъкът за производство на стъкло се добива
от каолинови находища и добивът му е съпътстващ производството на каолин.
Той е бял или почти бял на цвят. Вторият основен компонент е калциевият карбо-
нат (варовик). След като двата компонента се смесят в подходящо съотношение,
се подават в пеща. От високата температура, карбонатът първо се разлага на
калциев оксид и въглероден диоксид. След това калциевият оксид реагира с
пясъка, който е силициев диоксид, и се получава калциев силикат или т. нар.
стъкло. Това е съвсем накратко.



Тема Re: Готварска сол и воданови [re: croesus]  
Автор naiv (тя)
Публикувано25.04.16 23:16



Не гледах филмчето, само четох. И разни съединения се споменават, това го учехме по химия. Разпознах една киселина в мненията и се почувствах много знаеща -направо не е за вярване при моята тотална неграмотност по тоя предмет.



Тема Re: Готварска сол и воданови [re: Arctur]  
Автор naiv (тя)
Публикувано25.04.16 23:24



Мерси, че ме светна, сериозно. Аз все си представях, че е от обикновен пясък.

Значи тия древните хора са го правели само там, където е имало от тези материали. То и сега е така, като че ли. Ще прочета за каолина (щото той пък за какво е!?) и за "каолиновия" пясък.



Тема Re: Готварска сол и воданови [re: naiv]  
Автор Arctur (ентусиаст)
Публикувано26.04.16 12:40



"Ще прочета за каолина (щото той пък за какво е!?)"

Е, недей така! От какво мислиш се правят фаянсовите и порцелановите изделия?



P.S. Думата каолин е с китайски произход. Суровината за т. нар. "китайски
порцелан" е добивана от един хълм, който се е наричал Као Лин и така тя е
станала едноименна с него.



Тема Re: Готварска сол и воданови [re: croesus]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано30.04.16 05:51



ако температурата е над 1000 градуса, би трябвало да разлага водата на водород и кислород, който в последствие гръмва

с друго, не със сол?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.