Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 07.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Слуховенови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано13.02.16 16:14



"Но ако е Земен шум, получен в определен район (и то не един) то е неоткриваемо ако се съди само по формата на сигнала. От космоса ли идва или от земята. За случая трябват поне три интерферометъра, демек още 300 милиона, а раята нека плаща. "

Не ти трябват три, два са достатъчни за случая. Ако шумът идва от земята, той няма да корелира в двата интерферрометъра, и по този начин се изключва. Третият интерферометър е в Италия, но още го доусъвършенстват. Четвърдият съвсем скоро го изстреляха в космоса, още не е готов.

Земните установки имат много сложна антисеизмична защита, чрез специални демпфери. Сеизмичните сигнали (и от катериците :) се засичат с директни сеизмични детектори и се вадят компютърно от сигнала. В случая оценката на корелацията показва 0.00005% възможност за грешна идентификация.



"Сигнала има характеристики на звук, земен шум (звук) може да се приеме за космичен сигнал. (Особено ако е настъпил момента да се успокои раята.) "

Не може земен шум, щото няма да корелира в двата интерферометъра. А и конструкциите на интерферометрите не позволяват да се разколебаят от такъв звук с голяма амплитуда, собствената честота на масите в интерферометъра е далеко.


"Бре юнак, нали говорихме за щъкане на черни дупки и това ,че сме случили на такова събитие. Сега се измяташ като чамова дъска и ми пробутваш взривове на свръхнови, "

Аз ти давам честота на космически катастрофи, от тях щъкането на черни дупки е малка част. От какво не си доволен? Ама чети за какво говоря, само издаваш че не четеш нищо. От LIGO твърдят, че в подобренията които са направени до миналата година, трябва да са способни да засичат към 5 сливания на черни дупки и към 40 сливания на двойни звезди годишно. Естествено, не само от нашата галактика.


"То звездата може да избухва като свръх нова много пъти преди да достигне стадий на черна дупка, а и не всяко избухване води до черна дупка. А пък среща на щъкащи черни дупки е мнго малко вероятно "

И какво от това? И при такива избухвания се местят гигантски маси и се излъчват гравитационни вълни.


"Е… кво писа по рано: на 20-40 години (за щъкащи дупки)"

И не само за щъкащи дупки. То че аз съм с дислексия и трябва да се напъвам, ясно, ама ти що не схващаш това което ти се пише и обяснява?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Слуховенови [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано13.02.16 19:23



"Но ако е Земен шум, получен в определен район (и то не един) то е неоткриваемо ако се съди само по формата на сигнала. От космоса ли идва или от земята. За случая трябват поне три интерферометъра, демек още 300 милиона, а раята нека плаща. "

Не ти трябват три, два са достатъчни за случая.
Виж какво съм писал на рибаря:
„ За да се разбере посоката в пространството на 100 процента трябва да са минимум три симетрично разположени по Земята. Както работи GPS , само ,че трябва да се обърне разглежданата координатна система (там за по точно дори са повече нужните спътници). При два при определени посоки няма да е сигурно от къде идва ( та дори и да приемат, че скоростта на гравитацията е равна на ЕМВ, но пък в случая се хвалят, че и това се доказвало със самото улавяне ).



Земните установки имат много сложна антисеизмична защита, чрез специални демпфери. Сеизмичните сигнали (и от катериците :) се засичат с директни сеизмични детектори и се вадят компютърно от сигнала. В случая оценката на корелацията показва 0.00005% възможност за грешна идентификация.
Да разгледаме случай на Земен сигнал. На някакво разстояние от единия интерферометър (10- 100 км, да кажем -50 км), вятър повее гора зашуми и всички шишарки хоп на земята. Това падане на шишарките (или изпащане на тенджера или каквото и да е) сеизмични детектори не го ловят. Има ли вероятност да падат шишарки (тенджери и т.н.) и на подобно разстояние - 50 км (плюс минус това закъснение с което се доказват скоростта на гравитацията ) и за другия детектор, има естествено.



"Сигнала има характеристики на звук, земен шум (звук) може да се приеме за космичен сигнал. (Особено ако е настъпил момента да се успокои раята.) "

Не може земен шум, щото няма да корелира в двата интерферометъра. А и конструкциите на интерферометрите не позволяват да се разколебаят от такъв звук с голяма амплитуда, собствената честота на масите в интерферометъра е далеко.
Като казва звук, то тупкането по земята пак е звук – вибрация и т.н.

"Бре юнак, нали говорихме за щъкане на черни дупки и това ,че сме случили на такова събитие. Сега се измяташ като чамова дъска и ми пробутваш взривове на свръхнови, "

Аз ти давам честота на космически катастрофи, от тях щъкането на черни дупки е малка част. От какво не си доволен?
От много малката вероятността да сме случили на това събитие, нали това коментирахме. Нещо като късмет сме извадили, голям късмет което някак си трудно се връзва.

Ама чети за какво говоря, само издаваш че не четеш нищо. От LIGO твърдят, че в подобренията които са направени до миналата година, трябва да са способни да засичат към 5 сливания на черни дупки и към 40 сливания на двойни звезди годишно. Естествено, не само от нашата галактика.


"То звездата може да избухва като свръх нова много пъти преди да достигне стадий на черна дупка, а и не всяко избухване води до черна дупка. А пък среща на щъкащи черни дупки е мнго малко вероятно "

И какво от това?
Олелей…….
И при такива избухвания се местят гигантски маси и се излъчват гравитационни вълни.


"Е… кво писа по рано: на 20-40 години (за щъкащи дупки)"

И не само за щъкащи дупки. То че аз съм с дислексия и трябва да се напъвам, ясно, ама ти що не схващаш това което ти се пише и обяснява?
Бе то ми е ясно, че не си редовен, но ти пак прехвърляш вината на мен. Аз от къде да знам, кога те боли и къде те сърби за даден момент.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%8F




++++++++++++++
Заеби всичко останало и да разгледаме това:

И при такива избухвания се местят гигантски маси и се излъчват гравитационни вълни.


Гравитационните вълни имат ли си гравитони като отделни кванти?



Тема Re: Слуховенови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано13.02.16 20:05



"Виж какво съм писал на рибаря:
„ За да се разбере посоката в пространството на 100 процента трябва да са минимум три симетрично разположени по Земята."

Така е, но в момента работят два, и посоката е само ориентировъчно определена - южно полукълбо, към Големият магеланов облак. Засега толкова, в момента е важен самият факт - чувствителността на апаратурата най-сетне е достатъчна за реално засичане.

Иначе освен трите LIGO (и този в Италия) има още поне 6 по-малки на различни места, дори и в Австралия.


"Да разгледаме случай на Земен сигнал. На някакво разстояние от единия интерферометър (10- 100 км, да кажем -50 км), вятър повее гора зашуми и всички шишарки хоп на земята. Това падане на шишарките (или изпащане на тенджера или каквото и да е) сеизмични детектори не го ловят. Има ли вероятност да падат шишарки (тенджери и т.н.) и на подобно разстояние - 50 км (плюс минус това закъснение с което се доказват скоростта на гравитацията ) и за другия детектор, има естествено. "

Ако не го ловят сеизмичните детектори, самата интерферометрична система хептен няма да го улови. Пък да падат шишарки в синхрон, че и да предизвикат характерният честотен суип, направо забрави. Те хората за това ти дават оценка за сигурността на регистрацията, 5 милионни от процента е потенциалната грешка.


"Като казва звук, то тупкането по земята пак е звук – вибрация и т.н."

Така е, ама между детекторите се движи с много малка скорост, което го отсява. И самото тупкане се отсява като сигнал още на входа, щото сеизмичните детектори го ловят.


"От много малката вероятността да сме случили на това събитие, нали това коментирахме. Нещо като късмет сме извадили, голям късмет което някак си трудно се връзва. "

Е как ще е малка? Ти изобщо не вникна в сметките. По едно събитие веднъж само в нашата галактика на 20-40 години. В рамките на 3 мегапарсека има над 300 галактики, това осигурява веднъж месечно средно такова събитие. Оценките на сигнала са, че се е случил някъде на 70-120 пъти по-голямо разстояние, значи чувствителнността е такава, че ни осигурява подобни събития още по-често. Късмета си е само един от нужните фактори, естествено :)


"Бе то ми е ясно, че не си редовен, но ти пак прехвърляш вината на мен. Аз от къде да знам, кога те боли и къде те сърби за даден момент. "

Ясно е че нищо не ти е ясно. Но това е изначално положение.


"Гравитационните вълни имат ли си гравитони като отделни кванти? "

Никой не знае. Ако имат, това ще бъдат кванти на геометрията, което ще е едно много интересно положение

Според ОТО гравитацията не е поле, така че няма изискване да се квантува. Но каква ще е реалната ситуация, предстои да разберем.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Редактирано от Герисъм на 13.02.16 20:07.



Тема Re: Гери, ЗАЩО БЯГАШнови [re: Герисъм]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано13.02.16 21:45



Мисля пространство времето е следствие от свободата на промени и конкретиката и точно за този вселенски отрязък , за който сме наблюдатели. Предлагам в някаква степен локална променлива скорост <С> , зависи от Гравитационната напрегнатост, т.е това което би се получило, ако разглеждаме Космосът като куха сфера и интересуващата ни област е в сферата , където при идеални условия няма измерима гравитация, но тя е там

и е вероятно структороопределяща за наличната материя, задава в някакви граници <С> , а от там и всичко свързано със СТО и основното в ОТО.
Ще продължаваме ли





Тема Re: Гери, ЗАЩО БЯГАШнови [re: laplandetza]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано13.02.16 22:20



"Предлагам в някаква степен локална променлива скорост <С> , зависи от Гравитационната напрегнатост, т.е това което би се получило, ако разглеждаме Космосът като куха сфера и интересуващата ни област е в сферата , където при идеални условия няма измерима гравитация, но тя е там"

А настроението на Баба Яга как влияе на С?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Гери, ЗАЩО БЯГАШнови [re: Герисъм]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано13.02.16 22:27



<<..А настроението на Баба Яга как влияе на С?>>>

От де да знам , питай я, едно легло делите, мамка му !





Тема Re: Гери, ЗАЩО БЯГАШнови [re: laplandetza]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано13.02.16 22:36



Съобрази се с мнението на Баба Яга, и пак ела да изповядаш някакви представи



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Гери, ЗАЩО БЯГАШнови [re: Герисъм]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано13.02.16 22:52



Слушам !



Да разгледаме проблемите засегнати от СТО.Нещата са сравнително прости, твърди се че скорост <С> е константна за всички ИС, всъщност според моя нов предполагаем поглед тази максим. скорост. ограниченост е абсолютна за дадената космическа област. изобщо няма значени от каква и в каква ИС се наблюдава. Имаме реална илюзия, мой термин, тъй като има ограниченост в простр. промени, която долавяме, къде като скорост, къде време, къде простр. , нареченото от нас скоростно простр. придвижване се компенсира с намалена <скорост> в простр. промени свързани с собств. движения, взаимодействия на квантите материя, това е елементарно. От там и заблуда в оценяването на Света около нас.



Тема Re: Гери, ЗАЩО БЯГАШ [re: laplandetza]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано13.02.16 22:59



А настроенията на Баба Яга как се вписват в тая картинка? Къде без тях?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Гери, ЗАЩО БЯГАШ [re: Герисъм]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано13.02.16 23:03



Как да знам, кажи ти , нали тя е мъжът в къщата






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.