Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 26.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: падане на шкафнови [re: Tom_cat]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано29.01.16 07:53



Сещам се за какво говориш - живял съм в панелка. Обаче нямам никаква идея на какъв етап и как са се поставяли въпросните "пирони". Нищо чудно в самия панел да е имало някаква предварителна подготовка - нещо като гнездо още в самата заготовка, а после на място само да са набивали "клина". Наистина бяха много здрави.



Тема Re: падане на шкафнови [re: YpaBHeHue]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано29.01.16 08:19



Нещо съвсем спрях да схващам стила - цитираш нещо, а отдолу или отгоре се опитваш да бъдеш интересен ли, компетентен ли?

Аз ти дадох спецификацията на производител на дюбели, откъдето се видя, че при правилно поставяне най-обикновения универсален дюбел може спокойно да носи кухненски шкаф с практически нулев риск от падане.

Още очаквам ти да дадеш каквото и да е - ако спецификацията ти се струва недостътачна за да "екстраполираш теория", давай тогава теорията и формулите, изведени от нея. Ако формули ти се струва твърде обидно да даваш, покажи поне някаква спецификация, някакво измерване, някаква количествена оценка въобще.

До тук единственото конкретно число е употребено от теб в поста, в който твърдиш, че всичко над 5 килограма трябва да се закрепя с метални дюбели - констатация, която няма нищо общо с реалността, в която живеят повечето хора. Има метални дюбели със специфични приложения, никой не отрича - просто питам от коя спецификация или теория следва, че шкафове се закрепят само с метални дюбели. Нищо повече. Какво му е трудното да отговориш?

Не се ли усещаш, че при всеки опит за размяна на мнения винаги стигаш до една точка - опонента ти казва "според мен това е така и така според този и онзи източник", а ти седиш като разсърдено дете и се цупиш защо не си "победил" - ами просто винаги говориш преди да помислиш и да прочетеш - в това се състои целият проблем. Направи си труда един път да провериш от още един източник това, което ти се струва вярно, и ще започнеш да бъдеш аргументиран - дори да не е безпопащадно, пак ще е поне малко от малко по-добре да посочиш някога и дори и един източник, различен от пустинията на съзнанието ти.



Тема Re: падане на шкафнови [re: YpaBHeHue]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано29.01.16 08:28



Най-малко 20 000лв

Батка, едно ти признавам - въображението ти няма спирачка, когато трябва си измисля някакви доводи. Уверявам те, че в почти всички случаи, които човек някога ще срещне, в т.ч. всички срещани от мен досега, в една кухня и ръчна граната да хвърлиш трудно ще нанесеш такива щети. Над какво според теб трябва да са едни шкафове, че да предизвикат такива чудовищни щети?!?!





Тема Re: падане на шкафнови [re: Alenadrow]  
Автор multiplikator (ветеран)
Публикувано29.01.16 09:47



Словоблудникът льольо, пак се обажда некомпетентен само за да си избива комплексите на дървенофилософстване



SOS - помощ за релативизма

Тема Re: падане на шкафнови [re: Alenadrow]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.01.16 10:56



Не, никаква заготовка нямаше в панела.
Просто на даден етап минаваха едни чичовци и "гръмваха" шкафовете в стената както преценят за добре, понякога и накриво, защото всичката работа тогава беше такава.
Ползваха и вместо подложни шайби съответно изрязани и пробити малки парчета ламарина дебела 2-3 милиметра по спомени.
Просто това е някакъв метод на закрепване, при който в бетона се забиват с голяма сила стоманени пирони. Как обаче бетонът го понася това, как не се пука, не знам.
Да кажат строителните инженери.



Тема Re: падане на шкафнови [re: YpaBHeHue]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.01.16 11:12



Какво и аз ли? Естествено, че и аз


Всъщност не "и аз". А аз.
За приятелката, както и всичко останало написано от теб явно е толкова разбираемо, че никой друг освен теб не го разбира.
В случая с падналия шкаф, откъдето тръгна темата, има много малко информация, но доколкото разбрах, съвсем неграмотно са били закрепени шкафовете.
Количествени оценки на съсипани кухни в лева аз не бих правил.
Както казах още отначало, не е нужно да се правят кой знае какви сметки и чертежи, да се решават задачи от статиката и т.н. за да се закрепят успешно едни кухненски шкафове. В края на краищата това обикновено го правят едни майсторчета, които нямат нужното образование, но от тях се иска да могат да четат и да прилагат това, което е написано в спецификацията на крепежните елементи.

Тук многократно беше казано, че няма изискване за ползването на метални дюбели за закрепване на кухненски шкафове. Ти си единствения, който излиза с подобни твърдения.
А и не става ясно какво разбираш под метален дюбел. За мен това е анкер, който се запъва в стената. Анкерът обаче може да се ползва само в бетонна стена, не и в тухлена, освен ако не е химически, но тогава вече конструкцията е съвсем друга, и само името му е анкер.

Аз какво да направя, като ти все си безпощадно аргументиран, и все така безпощадно не можеш да схванеш, че вида на дюбела се избира според материала, от който е направена стената? В някои случаи подобно закрепване изобщо не може да се осъществи.
Примерно ако стената е с гипсокартон, поставен на конзоли, за гипсокартона кухненски шкафове не може да се закрепят, макар и да съществуват принципно дюбели за гипсокартон, в частност дори метални.

Понеже все претендираш да си безпощадно аргументиран, би ли посочил тук конструкция на метален дюбел, подходящ за кухненски шкафове над 5 кг?
Аз няма да привеждам чертеж на пластмасов дюбел за обща употреба, или универсален, защото вярвам всеки е виждал.
Ти обаче твърдиш, че има метални дюбели, които не са анкери, и те са единствено подходящи за кухненски шкафове, тежки рамки за картини и т.н., така че моля дай поне линк към картинка или чертеж някакъв.



Тема Re: падане на шкафнови [re: Герисъм]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано29.01.16 18:59



Е как каква формула искам? Коментирам това това твърдение: "Това не е сложна задача. Това е статика."

Щом не е сложна задачата, да и видим решението. Съображенията на база някакъв опит не са решението на тази задача. Картинката на mr Chaos е хубава, но как от нея се стига до дебелината и дължината на нужните дюбели? Как в решението се имплементира якостта на мазилката върху основата? Такива работи. А ако това прави задачата сложна, началното твърдение е фалшиво.


Вече казахме от какво зависи и как да се сметне силата която се опитва да извади дюбела от стената!!!
И наив сама се досети че ниските и широки лавици са като тесла за вадене на пирони.



Дебатите какви дюбели да се използват, колко дълги и дебели са за клуб Направи сам! Мисля че тази тема ще е доста полезна там, а както се вижда тука само предизвиква заяждания.

п.п. Аз имам идея как лесно да изберете кои дюбели са подходящи за вашите шкафове, полици или рафтове, но ще я кажа ако преместите темата в клуб Направи сам където ще е полезна.



Тема Re: падане на шкафнови [re: naiv]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано29.01.16 19:41



Тъкмо се заговорихме и

- човек, на който наистина му пукаше за плебса, но който не успя да направи име - беше твърде зает да произвжда "дребните" неща. Мир на праха му.



Тема Re: падане на шкафнови [re: forestt]  
Автор multiplikator (ветеран)
Публикувано29.01.16 19:59



/И наив сама се досети че ниските и широки лавици са като тесла за вадене на пирони. /

Не, аз бих казал дълбоките



SOS - помощ за релативизма

Тема Re: падане на шкафнови [re: forestt]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.01.16 20:12



"Вече казахме от какво зависи и как да се сметне силата която се опитва да извади дюбела от стената!!! "

Ами като не е сложна задачата, що никой не приведе количествената формула, изразяваща точното решение? За реален шкаф, не за тесла за вадене на пирони. Що само съветници се извъдиха тука?... Съветите че решението било лесно и просто, още не са решение. И баба ми може да съветва без нищо да е учила, ама само толкова.

Разсъждения на база някакви данни от справочници плюс други съображения от живота дали са решение на задачата от статиката, за която отгоре на това се твърди че била проста? Да, браво, до тук точно определи - от статиката е. По-нататък с решението?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.