Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 07.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Има ДЕ без взаимно движениенови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано07.12.15 14:32



Как имаш нерви да се занимаваш с такива алтернативно грамотни хора ще си остане за мен някаква нерешима загадка. Единия стигнал до шеста страница някъде, другия не прочел дори дефиницията на нещо, за което говори, обаче бълват ли бълват неспирно и неуморно. То мойто куче, което не знам дали е от най-умните, от втория, най-много третия, ти пример щеше да схване за какво става въпрос - как хора не могат да намерят вътрешни сили да схванат такива елементарни неща?!?!



Тема Re: Има ДЕ без взаимно движениенови [re: Alenadrow]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано07.12.15 15:04



"То мойто куче, което не знам дали е от най-умните, от втория, най-много третия, ти пример щеше да схване за какво става въпрос - как хора не могат да намерят вътрешни сили да схванат такива елементарни неща?!?!

Така е, има животни по-умни от средната маса хора. Той и моя котарак вече толкова е намъдрял, като застане на монитора и почне с опашка да показва кое къде, много добре ги нацелва нещата :) Ама просто трябва постоянство, не само да се клъвка от тук от там. Те животните нямат това самочувствие на всичкознаещи, което им позволява да научават и нови неща, за разлика от много хора.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Какво разбра от чертежа?нови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.12.15 00:36



Една забележка: ако искаш да сравняваш честотата на кинопроектора с честотата която регистрира наблюдателя, сравнявай. Но не наричай разликата Доплеров ефект, щом има посредник между тях. Както казах, спорът за това е чисто терминологичен и съответно до голяма степен безсмислен.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Какво разбра от чертежа? [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (ветеран)
Публикувано08.12.15 07:49



Една забележка: ако искаш да сравняваш честотата на кинопроектора с честотата която регистрира наблюдателя, сравнявай. Но не наричай разликата Доплеров ефект, щом има посредник между тях. Както казах, спорът за това е чисто терминологичен и съответно до голяма степен безсмислен. Ха, имало разлика в наблюдаваната и излъчената честота, ама не била от ДЕ а от Баба яга, зомбски лъжи и извъртания, както винаги






Тема Re: Какво разбра от чертежа? [re: multiplikator]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано08.12.15 08:25



Имам въпрос - в опита, ако замениш екран с кинокамера, а след това изпратиш лентата в съседния град, където някой неподвижен наблюдател си я прожектира от неподвижен спрямо него прожектор на неподвижен спрямо него екран - има ли Доплеров ефект или не? Изключително прост въпрос.



Тема Re: Какво разбра от чертежа? [re: Alenadrow]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.12.15 10:13



Не тормози липсващите мозъчни клетки с такива сложни въпроси



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Какво разбра от чертежа?нови [re: Alenadrow]  
Автор multiplikator (ветеран)
Публикувано08.12.15 12:42



Имам въпрос - в опита, ако замениш екран с кинокамера, а след това изпратиш лентата в съседния град, където някой неподвижен наблюдател си я прожектира от неподвижен спрямо него прожектор на неподвижен спрямо него екран - има ли Доплеров ефект или не? Изключително прост въпрос.
Става много сложно, прекалено сложно за теб за да го разбереш, но ако искаш може да те светна по въпроса, белким се ограмотиш малко по физика, и да ме благославяш за това






Тема Re: Какво разбра от чертежа?нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.12.15 12:58



Така е, прав си, не мога да разбера, при тая ти липса на мозъчни гънки какво те пъне да се изказваш по теми, за които не си компетентен?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Какво разбра от чертежа?нови [re: Alenadrow]  
Автор polu (идиот)
Публикувано08.12.15 14:09



Имам въпрос - в опита

Не се напрягай със сложни мисли бре човек, ще скъсаш някой минискус. Твоята работа е до печката, но тази седмица съм по зает и ще готвиш сам, а ако искаш и на консерви я карай.


ако замениш екран с кинокамера,

А екрана, движи ли се спрямо кинопрожектора – лазера или не? Ти умишлено или от малоумие го пропущаш това? Щото има значение. Е затова не ти пиша по физични разглеждания а само за манджи.


а след това изпратиш лентата в съседния град, където някой неподвижен наблюдател си я прожектира от неподвижен спрямо него прожектор на неподвижен спрямо него екран - има ли Доплеров ефект или не?

При условието, движещ се екран, както разглеждаме и което ти си пропуснал.
И условието имаме информация за честотата F0 (оригиналната снимка примерно на блузката на шпага).

То вече при сравняването в съседен град към оригиналната честота ще направим извода ,че е имало ДЕ при заснемането с кинокамера.

Виждаш ли какви манджи с грозде си забърка, като се опиташ да мислиш сам ?

Схвана ли какво е частен случай и че има такъв при ДЕ?



Тема Re: Какво разбра от чертежа?нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (ветеран)
Публикувано08.12.15 17:26



хо хо хо зомбът както винаги се тръшка







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.