Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 08.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Чети какво ти се пише.нови [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано06.12.15 15:58




Този, последния ти пост има отношение към моя предходящ, колкото една рецепта за пълнен никулденски шаран, на здраве за именниците.
Няма смисъл да ти отговарям на глупостите, като си израстеш магариите тогава може би.



Тема Re: Не се оплаквайнови [re: polu]  
Автор Shpaga ()
Публикувано06.12.15 15:59



Не са подходящи примерите с блузки (или вратовръзки както Петков я подкара). Най добре е с честоти, щото обърква ако всеки път не се описва точно.

Прав си.

Щом искаш да се разглеждат компенсиращите ефекти (неудобни за СТО), ще ги разгледам и в експеримент (описан подробно) като ми скимне (кога не знам),няма нужда да ме убеждаваш.

ОК

Ще продължавам да следя темата...



Тема Re: Чети какво ти се пише.нови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано06.12.15 16:48



Е, всеки според възможностите си

И на мене ми е трудно да обясня като за всички, и на тебе ти е трудно да разбереш едно и също, повторено многократно...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Има ДЕ без взаимно движение [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано06.12.15 17:41



Пропуснал съм тази ти глупост.
Няма Доплеров ефект без взаимно движение на източник и наблюдател.

Плескаш ги велики глупости колкото да не заспиш.

Има ДЕ без взаимно движение на източник и наблюдател . Има такъв частен случай на ДЕ, забрави ли, че го разглеждах.

Тази пишман релативиска болест не се лекува, и господ да слезе няма да му се помогне щом веднъж е повреден. Абре нещасник, преди години точно такъв казус разглеждах. Забрави ли?

И по тази постановка (сегашния чертеж) може да се разгледа това.




Тема Re: Не се оплаквай [re: Shpaga]  
Автор polu (идиот)
Публикувано06.12.15 17:46



ОК Ще продължавам да следя темата...

ОК. Но вероятно ще е друга тема.

Щото тази е умириса на много манджи, а вероятно и други ще се готвят а пък никой не включва отдушника.




Тема Re: Има ДЕ без взаимно движение [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано06.12.15 17:55



"Има ДЕ без взаимно движение на източник и наблюдател . Има такъв частен случай на ДЕ, забрави ли, че го разглеждах. "

Не знам какво си разглеждал, но ДЕ без взаимно движение на източник и наблюдател няма по дефиниция. Проблемът ти идва от това, че приемаш за източници неща, които не са такива в примера. ДЕ е формулирано за директно наблюдение на източника, не при индиректното му наблюдение. Залягай повече на терминологията и нейният смисъл.

Не набеждавай релативизма за нещата които не разбираш.

По сегашният чертеж няма какво повече да се каже - директното наблюдение на източника (екрана) в случая с неподвижен спрямо него наблюдател не показва ДЕ.

С едно съм съгласен, тая тема я изчерпахме.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Има ДЕ без взаимно движение [re: polu]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано06.12.15 17:57



До тук намирам в бълкарска уикипедия:


Което съвпада с това в английската:


Някак ми изглежда абсурдно да има частен случай, който противоречи на самата дефиниция - що някой ще слага в дефиниция нещо, с което може, а може и без?! Ако все пак твърдиш, че е така, то моля за някаква препратка, която разглежда частния случай, противоречащ на дефиницията. Благодаря предварително.



Тема Re: Чети какво ти се пише. [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано06.12.15 18:13



Е, всеки според възможностите си И на мене ми е трудно да обясня като за всички, и на тебе ти е трудно да разбереш едно и също, повторено многократно...

Не ми пиши общи приказки ами се вгледай какво ти пиша в този пост:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=Phisics&Number=1953952095&page=0&view=collapsed&sb=5&vc=1

И е време да се разбере за така разглежданата честота - f2 и какво следа от нея .

Тя е като пушката дето висяла на пирона и гръмнала в трето действие.

Преди да гръмне тази пушка няма как да сложим следващия патрон. Ти си на ход . (Но без постове тип - рецепти за шарани.)



Тема Re: Чети какво ти се пише. [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано06.12.15 18:39



Отговорил съм ти по темата. Ако имаш други въпроси, формулирай ги ясно и отделно, не в тоя тюрлю-гювеч.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Има ДЕ без взаимно движение [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано06.12.15 18:42



"Има ДЕ без взаимно движение на източник и наблюдател . Има такъв частен случай на ДЕ, забрави ли, че го разглеждах. "

Не знам какво си разглеждал,
Това е темата,не се прави на улав. И ти си участвал.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=Phisics&Number=1951498510&page=&view=&sb=&vc=1




По сегашният чертеж няма какво повече да се каже.
То сега започва интересното.
За така разглежданата честота - f2 и какво следа от нея .
За пушката дето висяла на пирона и гръмнала в трето действие, после ще я заредим и пак ще гърми, не бързай да претупваш нещата.


С едно съм съгласен, тая тема я изчерпахме.
С кого си съгласен, не разбрах? Май си говориш сам?
Не ти решаваш дали е приключила темата, след като не сме разгледали всико.
Нали беше за разглеждане на компенсиращите ефекти, сага назад ли даваш?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.