Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 01.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Mind over matterнови [re: Alenadrow]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано13.11.15 09:12



Може да бъде повторен разбира се.
Писах, че съм го проверил десетки пъти.
Написах също и ,че резултата съществено зависи от влияещия.
Ако ти влияеш, или аз или някой друг, резултата ще е различен.
Но за всеки от нас ще има повтаряемост.
Един ще влияе всеки път- друг, всеки път нищо няма да постигне.
Да, всички сетива ни лъжат по някога. Но когато няколко човека виждат, чуват едно и също вероятността за грешка е по-малка.
Иначе по тази логика дай да отречем съществуването на всичко, щото може би сетивата ни лъжат и сме си го измислили





Тема Re: Mind over matterнови [re: mr Chaos]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано13.11.15 09:27



О, не, не - далеч не искам да отричаме всичко. Просто да сме разумно скептични към нещата, които не ни се струват съвсем невъзможни, но изглеждат някак малко вероятни. Скептицизъм и отрицание са две почти противоположни неща според мен.



Добре де - щом има повтаряемост - опиши го и го публикувай някъде този експеримент. В смисъл, че така ще има повече тежест, а и ще е по-полезно, ще позволи по-широка проверка, а може да се намери и казионно-логично обяснение. Докато си седи в загадъчност става да се впечатли някой по време на купон, но иначе е неразличимо от ефектен фокус.

Щото така си говорим за нещо, дето аз не знам какво е, ти не го споделяш и накрая всеки си говори каквото си е наумил, а от страни сигурно ни се чудят за какво точно спорим, ако спорим, или пък какво точно обсъждаме, ако обсъждаме.



Тема Re: Mind over matterнови [re: Alenadrow]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано13.11.15 09:37



Аз и затова просто го споменах.
Понеже в момента нямам доказателство за това.
От друга страна, какво доказателство би било прието за достоверно?

Видео- може да е манипулирано.

Свидетели - може да лъжат.

Повтаряне на опита с друг влияещ - може нищо да не се получи.

Какво доказателство би било прието за достоверно в такъв случай?



Тема Re: Mind over matterнови [re: mr Chaos]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано13.11.15 09:55



Какво доказателство би било прието за достоверно в такъв случай?

Не знам какво доказателство би било прието, но всичко от изброените вероятно би могло да бъда обсъдено. Сигурно ще отнесеш някоя и друга подигравка, ама те хората на Луната отидоха и не спряха да ги подиграват, че били изфабрикували всичко, та за един експеримент с влиянието на мисълта ли се притесняваш?

П.П. Единствената опасност е да се превърнеш за масите в нещо като гуру или следващия Далай-лама, но къде няма риск?

Бъзикам те добронамерено.



Тема Re: Споко!нови [re: Tom_cat]  
Автор Shpaga ()
Публикувано13.11.15 10:42



На жените им дай да говорят глупости за отрицателни енергии, биоенергии, карми, чакри и други такива врели-некипели. Сега вече намесихте и информацията.

Аз намесих информацията, като тук - в клуб Физика - дадох линк към описанието на експеримент, публикувано в достатъчно уважавано списание за физика. Това, че ти считаш статията за "пълни глупости" едва ли е някакво доказателство, че тя наистина е такава.

Ето и друг линк -- "

" -- който ми дава основание да попитам защо трябва да обявяваме за невъзможни някои други, по-сложни въздействия чрез мисълта? Как можем да сме абсолютно, стопроцентово, сигурни, че такива въздействия няма и не може да има?

Ако присъствието ми в темата не ти харесва, можеш да се разкараш.

Темата е нейна, въпреки че твоето участие се откроява като най-активното тук. Така че ще е по-уместно ти да се разкараш.

А това, че някоя жена ти е казала "сбогом" - явно по основателни причини, - съвсем не ти дава право да върлуваш из форумите, демонстрирайки "женомразството" си.

Аман от истерични мъже! - бих казала накрая.



Тема Re: Mind over matterнови [re: Alenadrow]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано13.11.15 11:15



Почти съм сигурен, че не за това питаш - в смисъл, че в книгата се разглеждат достиженията и разбиранията на казионната наука, но толкова мога да предложа аз

Чела съм книжката преди доста време и не казва нищо, което да не знам, занимава се предимно с човешкия геном, добра за "начално образование" по генетика.

Не разбира се, че не е толкова елементарно това, което се питам.

Само исках да си изсяна някои "постановки" относно информацията.



Тема Re: Mind over matterнови [re: mr Chaos]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано13.11.15 11:35



Също.

Исках да Ги разбия на пух и прах и да си самодокажа, че мамят.
Да, но не. Започнаха поредици от събития, които не изглеждаха случайни. Никога преди това не бях изпълнявала тобкова сложен "план" за такова кратко време, без особена или никаква намеса от моя страна с резултат над 50% успеваемост.

Нямам какво да кажа повече.

Опс. Имам.
С тотото не става лесно по съвсем тривилана причина. Колкото по-желана от много хора е една цел, толкова по-недостижима става тя. Особено когато е цел, която не дава предимства на едни пред други, въпреки опитите за предимство като пускане на 100 комбинации. Събитието ще се случи на случаен принцип. Логиката казва, че играта е хазарт, залага на случайността. След като това е параметърт на начинанието, събититето ще се разиграе на този принцип. Като включим и вероятността играта да е манипулирана, означава че участниците в нея изкуствено се елиминират. Глупаво е да се занимаваме с нещо, чията мотематическа сотйност за вероятна печалба е изчислена дори в цифри. Много по-разумно е да се заниваме с реализацията на неща, която математическа стойност за нас е близка до 1-ца.
Толкова е просто въсщонст!
За това не би ми и хрумнало да реализирам фишове, но познавам ентусиасти, които упорито опитват 35 години с един и то с едни същи числа, на всеки тираж! твърдо вярвайки, че те ще излязат. Предвид математиката смятам, че можеха да губят време с далеч по-успешни за постигане цели.



Тема Re: Mind over matterнови [re: zimbra]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано13.11.15 11:39



Не разбира се, че не е толкова елементарно това, което се питам.

Опасявам се, че няма как да ти бъда полезен, тъй като за мен и това начално образование беше голям в скок в разбирането на връзката между информация и живот в най-общия смисъл на думата. За съжаление с това моят запас от мъдрост по темата ми се струва изчерпан, но ще се постарая да следя с интерес развитието и.





Тема Re: Mind over matterнови [re: zimbra]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано13.11.15 11:43



Много по-разумно е да се заниваме с реализацията на неща, която математическа стойност за нас е близка до 1-ца

Точно си мислех дали ще успея само с мисълтта си да накарам Слънцето да изгрява от изток няколко дни подред. Нищо не ми коства - ще опитам.





Тема Re: Mind over matterнови [re: Alenadrow]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано13.11.15 11:45



Не разбира се, че не е толкова елементарно това, което се питам.
Къде отиваш ти бе, тя е на такова ниво, че на малкия й пръст тук всички заедно не можем стъпи.
А ти си позволяваш да й предлагаш някаква си книга, която тя ехеее преди колко време е прочела и от която книга дори нищо ново не е научила.
Тепърва ще има да видим номера от тази жена. А кой знае дали не страда от липса на внимание просто. Току-виж някой тук се съгласил да експериментира заедно с нея, и току-виж...
Страшни са им номерата.
А иначе си прав, просто се връзвам прекалено. Някак не мога по друг начин аз.
Глупостите ме дразнят много. Особено когато са съчетани с наглост.

Редактирано от Tom_cat на 13.11.15 11:48.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.