Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 09.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Пак ентропиятанови [re: zimbra]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано12.11.15 21:07



При експериментирането с паричен поток опитвалите твърдят, че ако се постави за цел по-малка сума тя идва доста по-бързо, сравнително лесно от по-голямата.

Наистина ли някой е експериментирал дали десет долара се изкарват по-бързо от десет милиона долара?





Тема Re: Mind over matterнови [re: Alenadrow]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано12.11.15 21:33



Така. Значи нека да обясня. Пределно наясно съм как се провежда експеримент.

Да не говорим, че съм обсъждала на дълго и нашироко години наред в дир какви ли не недоразумения или участници като Хариш и Гери са ми били един вид ментори, свалящи ме на земята ако се изстрелям на някъде.

Да се проведе такъв ескеперимент обаче е много трудно, първо защото трябва участниците в него да са напълно убедени във възможен положителен резултат. За целта съм прекарала достатъчно време, за да намеря поне един съмишленик, който да има мотивацията и постоянството. Повярвай ми не е лесно. Прекарала съм и време сред какви ли не откачалки, за да проверявам отзиви от подобни опити. 95 % от запалените се отказват при първата трудност или не проявяват нужното постоянство и едва докарват до 1 от 1 еднократно. Тези с 3 от 5 сме единици.

Трябва да си супер убедено и тъпо-упорито копеле като мен, за да се захванеш с подобно нещо. Ти би ли?

Дори настояването от опитен фактор като мен, че винаги ще си на "печалба" не вярвам да те вкара в 6 годишен филм, за да препотвърдиш резултатите. Ето защо всичко изглежда толкова съмнително.

Само дето темата за това я подеха по-нагоре и то не с моето участие, нищо че ми приписват вината. Аз се включих на по-късен етап.

Мястото и ролята на "Информацията" в момента ме интересуват по коренно различни причини от принципите на мисловните реализации. Те са много по-късна способност на живите организми. А за да разбера по-правилно това, което живо ме занимава трябва да се върна едва ли не в "самото начало".

Разбира се трябва и да се отърва от погрешната информация наслоявана през годините вкл. и от източници като господина от клипчето. Това е.

Редактирано от zimbra на 12.11.15 21:37.



Тема Re: Пак ентропиятанови [re: Alenadrow]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано12.11.15 21:36



Разбира се!

Нямаш си на идея с какви неща се занимават хората! Превърнато е в цяло "изкуство" до там, че някои знаят наизуст лунния календар и за нищо на света няма да си купят бяло портмоне. Ти да не си мислиш, че се бъзикам?





Тема Re: Пак ентропиятанови [re: zimbra]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано12.11.15 22:04



Еми на мен ми се струва, че за да изкараш два долара, то трябва изкараш и първия от тях. Ако избягаш сто метра, то трябва си избягал и първите десет от тях. Някак ми е трудно да си представя как някой изпива литър вода, без да е изпил първите сто милилитра.

Може и да съм предубеден, но продължавам да мисля, че под "експеримент" разбираме доооста различни неща. Съвсем добронамерено - може ли да помоля за препратка или каквато и да е допълнителна информация, за експеримента при който някой е очаквал по някакъв начин някой да изкара сто долара по-бързо, отколкото е изкарал всеки от тях?



Тема Re: Тема в тематанови [re: zimbra]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано12.11.15 22:11



Аз от пожелания не се нуждая.
Мястото ти е в някой хуманитарен форум.
Но щом толкова държиш тук да дращиш, че и хариш няма против, аз нищо не мога да направя.



Тема Re: Тема в тематанови [re: harish_chandra]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано12.11.15 22:12



Нарочно се правиш на неразбрал, нали?



Тема Re: Mind over matterнови [re: zimbra]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано12.11.15 22:26



Говорех общо, тъй като разбира се няма откъде да имам информация за твоя експеримент, но ми се струва, че ако Хариш или Гери са те съветвали щяхме да видим резултатите в по-подреден и разбираем вид. Нищо лично - просто хвърлянето на някакви проценти без да е ясна постановката, началните условия, страничните фактори и суровите резултати, е малко "мижи да те лажем". По принцип говоря, нямам причини да се съмнявам в твоята методичност, тъй като не познавам нито теб, нито експеримента ти, но и ти не споделяш някакви по-конкретни параметри.

А инак въпроса за мястото и ролята на информацията е много обширен, но като цяло е подобен на въпроса за мястото и ролята на трошливия варовик или националната гордост на инките. Щом си общувала дълго с Хариш и Гери вероятно си запомнила, че физиката се опитва да даде количествена оценка на проблемите, които разглежда, а не просто абстрактно да определи ролята на отделни фрагменти от заобикалящата ни действителност. Не, че аз лично имам нещо против, но и няма как да не разбирам някои от участниците в дискусията, които сякаш ти се ядосаха заради наглед пренебрежителното отношение към сравнително детайлното изложение, които се опитаха да представят - както те разбраха въпроса и дискусията, разбира се.

С горното искам да кажа, че може би формулирането на някакви по-ограничени и конкретизирани въпроси сякаш може по-бързо да те доведе до някакво по-общо разбиране, докато обратното май по-скоро и по-често води до обширни като територия, но съмнителни като конкретика, размени на почти несвързани мнения. Точно каквото, впрочем, е и моето в момента.





Тема Re: Mind over matterнови [re: Alenadrow]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано12.11.15 22:39



Много неща са намерили адекватно обяснение, което не отговаря на истината. Не всички разбира се.
За силата на мисълта, -> да отричаш нещо без да си го проверил е също толкова глупаво, колкото и да го приемеш за 100 процента истина на доверие.
Има твърде много "магьосници" , които не могат нищо и лъжат хората за пари (не, че няма достатъчно други с различни професии, които правят същотото)
и това определено работи в полза на недоверието към такива явления.
Това не означава, че не съществуват. Това. че не можем да ги обясним, също не ги прави невъзможни.
За да се определи има ли го, няма ли го влиянието върху реалността, трябват обективни, лесно различими резултати , които всеки наблюдател може да потвърди.
Както всеки може да потвърди, че светлината идваща от Слънцето, намалява като се скрие зад облак примерно.
И ако има достатъчно данни за действие -> резултат и видима за всеки наблюдател разлика преди/след, то определено има някаква връзка между въздействието и резултата и това, че не можем да я обясним, не променя този факт.



Тема Re: Пак ентропиятанови [re: Alenadrow]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано12.11.15 22:43



Не разбрах последния ти въпрос за парите - кой какво и от кого да го е очаквал?





Тема Re: Mind over matterнови [re: Alenadrow]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано12.11.15 23:20



Можеш само да приемаш казаното от мен на юнашко доверие на този етап. Имам ред обективни причини да не искам да се задълбаваме в темата прекалено и два пъти подчертах, че за мен стана като подтема. Подчертавам за трети път - истината е, че "реализирането"не ми е приоритет, но се раздрънкахме какво да се прави. При мен "работи". При други няма да "работи". Знам защо е така и в двата случая и повече от това не ми трябва да знам.

Против съм да зарибявам когото и да било за това, даже предпочитам хипотезата да се оборва всячески публично и никой да не се занимава с това, защото ще стане като с тотото, нещо от което едва ли не никой няма да печели.

В това отношение съм скептик като Уелс и мисля, че е има големи негативи ако наситина е вярно и не е само една самозаблуда, плод на "щастливи" случайности в нечие битие. Разбра ме.

Ако ще продължим темата - единственото, което в момента ме интересува е какъв е механизмът на предаване (и обработване) на информацията от мига на зараждането на живота. Конкретно информацията нужна за набавянето на Енергия, разбирай захраване от източник, което набавяне е генераторът на Еволюцията. И разбира се самата Информация, каквото и да е тя, а понеже си нямаме дефиниция... Другото, което ме инетересува ей така за гаргарата е дали има някаква еволюционна връзка, каквото и да е тя между информацията в живата и неживата природа. До колко се изразявам правилно няма значение. Мисля, че пак ме разбра.

Лека нощ.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.