Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 09.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Пак ентропиятанови [re: Shpaga]  
Автор zimbra-225684 (мюх)
Публикувано12.11.15 13:26



Моето "експериментиране" обаче е било неосъзнато -- тоест силно желание и упорито /до тъпота/ преследване на няколко граничещи с абсурда цели.

Е, то аз заради същото неосъзнато, но тъпо и упорито реализиране в последствие прегърнах идеята за осъзнатото такова решавайки да я тествам. Не ми беше особено трудно да навържа опит и наблюдения спрямо неосъзнатото с твърденията за осъзнатото.
Екпериментът е на лице. Водих си стриктни бележки - става това, което мислим, а защо нямам никаква "научна" представа. Само предположения и догатки.

В никакъв случай не искам да обърна клубните разговори в езотерични - форуми и клубове за такива бол. Освен това отдавна изоставих слепите убеждения и напълно сериозно се отнасям към темата - тоест, никакви псевдонаучни глупости тип клипчето не зачитам. Само се опитвам да си обясня на какво се дължи наблюдаваното през тези години. Нищо повече. Иначе за самото реализиране отговори не са необходими и не е нужно да се знае "защо и как", за да се прави. Може човек да си остане пълен невежа и в същото време да е отличен реализатор стига да са спазени елементарни условия. Както писах навремето в наука.бг - някои са родени реализатори и това се дължи на личностната им характеристика.

Радвам се, че ме разпозна

. Тук почти не се бях мяркала от много време, даже съм с един вид нов рег. Въпросите обаче напират и не мога да се устискам да не разпитвам.

Редактирано от zimbra-225684 на 12.11.15 13:28.



Тема Re: Тема в тематанови [re: Tom_cat]  
Автор zimbra-225684 (мюх)
Публикувано12.11.15 13:33



Дъблоко се заблуждаваш относно намеренията ми. Аз съм един от най-свестните юзери на дира, с което нескромно мога да се похваля.
На разбира се можеш да се чувстваш както намериш за добре.

За мен важното е, че исках да получа някакви отговори и ти ми даде.



И никога, не казавй никога. Приятелски съвет



Тема Re: Пак ентропиятанови [re: Shpaga]  
Автор zimbra-225684 (мюх)
Публикувано12.11.15 13:41



Е хубаво - НЕфизичноост и философии...няма как една подобна да не задълбае и в такава посока. Значи идеологии може, а що годе по същество - не



Харишчесто пишеше в религиозните и ако бяха по-активни предполагам, че още щеше да го прави.

Не виждам причина серозното отношение към дадена проблематика имаща било то и косвено отношение към физиката като наука да е проблем в някаква си тема. Освен това издърпваме спам от другите теми, даваме крила на въображението и тралала

ПС. Хариш ако кажеш - няма проблем, омитам се

Редактирано от zimbra-225684 на 12.11.15 13:42.



Тема Re: Пак ентропиятанови [re: zimbra-225684]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано12.11.15 15:15



Екпериментът е на лице. Водих си стриктни бележки - става това, което мислим, а защо нямам никаква "научна" представа.

Без да съм изкушен в областта винаги ми е било интересно какво става, ако двама човека си мислят противоположни и взаимоизключващи се по изхода си неща по - все за единия тази теория няма да работи, нали? Разбира се съм чувал обяснения с претенция за правдоподобност - вариращо от това как е невъзможно двама човека да си мислят, че ще се случат противоположни неща, до това, че по "силно" мислещия се увенчава с "успех", но лично мен те не ме впечатлиха с особена прецизност.

Все си мисля, че ако приемем логичната възможност някаква част от хората да мислят едно, друга част - друго, а винаги да става това, което всички мислят, започвам да се чудя дали наистина става това, което си мислим, или си мислим, че сме си мислили да стане това, което е станало.

Тези "експерименти" малко ми приличат на самоубочение по китайски, в края на което самубочаващият се самоизпитват и си поставя положителна оценка. Правя тези размисли на глас с най-добри чувства и с ясното съзнание, че вероятно съм мааалко по-консервативен от нужното да вникна в дълбочина.



П.П. Според мен без никакво съмнение мисълтта води до определени действия и резултати, дори ми се струва, че това и е основно свойство и предназначение. От друга страна не съм чул до сега някой, използвайки само мисълта си, да е променил температурата или влажността на въздуха дори в някакво съвсем локално пространство, а често съм виждал хора, които неистово са го желали - особено в дъждовен ден през лятната си почивка. Съзнавам, че това е твърде дребнаво за средностатистически мистичен разговор, но помня, че ми е правило впечатление.

Малко по-подробен анализ на подобни възможности на мисълта би довел до извода, че цели сегменти от човешката дейност не биха били възможни при това положение - хазарта (тотото) и икономика са най-разбираемите примери. Предполагам, че отговорът на подобни прости примери се заключава в простия и логичен факт, че числата от тотото могат да бъдат подредени само от човек, който не е пуснал фиш от тотото, а котировките на световните борси са забранена територия за просветените, но все пак сякаш винаги остава едно леко съмнение в пълната адекватност на подобни теории.



Тема Re: Не ми изглежда логично.нови [re: zimbra-225684]  
Автор polu (идиот)
Публикувано12.11.15 15:23



Здрасти Шпага,

Няма никакъв научен спор, че мисълта влияе на физическото здраве или предизвиква заболявания и е в сферата на изследванията. Ок. Преди време присъствах на една чудесна лекция в УНСС точно на тази тема. Психосоматичните заболявания в никакъв случай не са приоритет само на хипохондриците.
По това съм съгласен, ако си внушиш някаква болежка вероятно е да се и разболееш.


Проблемът е, че масово се вярва и вменява, че мисълта предизвиква събития. Заради ефекта на ритуалите реших да тествам. Напълно наясно бях, че ще отнеме много време.

Превръщайки се в нещо като опитна мишка през последните 6 години имам резон да смятам, че действително между мисъл и събития има зависимост. По какви причини - нямам никаква представа! Свързано е с наблюдателността, избираемостта, интерпретацията на информацията и е вид самозаблуда? Но това, което ме заинтригува в експериментирането е прогресивната проява на "случайните неслучайности" както ги наричам напоследък. Опитът ми с тази "хипотеза" на този етап показва, че най-вероятно има корелация между това, което мислим и това което ни се случва, особено когато тъпо и упорито го вярваме!

Популярната литература се възползва предимно от КМ. Един поглед на рафтовете е предостатъчен.
Мен обаче съвсем сериозно ме занимават причините, защото повтарям - наблюдават се поредица от събития във времето и пространството водещи до желания резултат. Важни условия са силното желание и вътрешното убеждение, както и постоянство докато не се постигне желаната цел.

През последните години работя по въпроса с 5 набелязани цели в рамките на 1 годишен срок. Имам средно 70% успеваемост, като някои от целите бяха "невъзможни", но от първа необходимост. Поставям цели от неоходимост, за да мога да поддържам постоянството на мисълта. Да го кажа по друг начин всяка година реализирам 3-4 от 5.

Да се отбележи, че:
- целите са големи
- труднопостижими /дори невъзможни на етапа на поставянето им/
- неподходящи за толкова кратък срок /някои се релаизираха в рамките на последните месеци от срока за изкл. кратко според оценката за случване време/

Пробвах в различни сфери на желанията. Ако се спазят няколкото необходими условия изглежда така сякаш мисълта води до събития, които реализират исканото.
В процеса се появяват поредици от събития за всяка цел или 1 събитие спомагащо за реализиране на 2 цели, изглеждащи взаимно несвързани по между си. Последното се явява правилното събитие, коете остатистически е много по-малко вероятно да се случи: един вид "Черен лебед" перефразирано от Н.Талеб.

Такива ми ти работи...
Отговори нямам. Опитах - ми става, а как? б@х ли го!


ПС. Вероятен отговор да не съм реализирала 5 от 5 е, че още през първата година така се втрещих от цели 80% успех, че си вмених за статистически невъзможно постигането на 5 от 5. Дали е възможно 5 от 5 се надявам да видим през следващата година.

Стана ми интересно и затова се намесвам и пиша конкретно.
Казваш, че желанията ти се сбъдват, стават. “всяка година реализирам 3-4 от 5. „
А и това било вярно за групата ви.

Не ми се връзва това всичко логично.

1. Да приеме, че хитричко се опитваш да прокараш нещо си твое с някаква цел и т.н. Не искам да те обиждам (не се засягай) , че лъжеш или си внушаваш, просто това е една от възможностите.

2. Някой от целите не могат да се реализират за голяма група. Примерно на основа на твоето твърдение. Да поискам да ми се падне шестица от тотото. Кой не иска това милиони наведнъж. Да кажем, че темата е четена от 10 000 човека и всички искат 6-ца. То не е възможно поради ограничения тираж. А сто на сто това желание го имат поне 90% българите.

3. Да не ми кажеш ,че не е морално да се искат пари на готово от тотото. В нормалния бизнес (да не говорим за тъмния) се извършват много по неморални врътки.




Тема Mind over matterнови [re: Alenadrow]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано12.11.15 16:19



Според мен без никакво съмнение мисълтта води до определени действия и резултати, дори ми се струва, че това и е основно свойство и предназначение. От друга страна не съм чул до сега някой, използвайки само мисълта си, да е променил температурата или влажността на въздуха дори в някакво съвсем локално пространство, а често съм виждал хора, които неистово са го желали - особено в дъждовен ден през лятната си почивка.

Ето информация за експерименти за промяна на реалността чрез мисълта.





Тема Re: Пак ентропиятанови [re: Alenadrow]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано12.11.15 16:42



Пак забърках кашата, защото не исках темата да се отнесе на там. Мястото на Информацията ме интересува по съвсем други причини много по-интересни според мен от "реализирането". Подведох се и ето какво стана! Изпързаляхте ме



1. Логично по-тъпият и упоритият би трябвало да победи. Не съм се задълбавала в тази посока, защото както казах не е от особено значение дали има механизъм и какъв е той. Но ако ще задълбаваме си има различни постановки, които биха обяснили неслучването за единия. Всичките поне на пръв поглед изглеждат основателни. Ако обаче ги равнопоставим? Представяме си експеримент, в който всички параметри са еднакви единствено целите са напълно противоположни и едната изключва другата: според мен нищо няма да реализират и двамата и ще се случи нещо, различно от целите им. За това също си имам обяснения, може да се досещаш какви - събитията взаимно ще унищоват шансовете и на единия и на другия.

2. Това с китайският ми хареса, важното е да се проговори. Виж, скептицизмът ми е напълно познат и за това нямам намерение да убеждавам някого в каквото и да било. Записките са на лице. Успеваемостта бе над 50% с постигане и на нереални цели. Исках да проверя, положих усилия и данните при мен са такива каквито са.

После за тотото и климата.



Тема Re: Не ми изглежда логично.нови [re: polu]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано12.11.15 17:22



Някой от целите не могат да се реализират за голяма група. Примерно на основа на твоето твърдение. Да поискам да ми се падне шестица от тотото. Кой не иска това милиони наведнъж. Да кажем, че темата е четена от 10 000 човека и всички искат 6-ца. То не е възможно поради ограничения тираж. А сто на сто това желание го имат поне 90% българите.

Напълно си прав.

Сега ми кажи кое е събитието, което ще направи 1 от всичките победител?





Тема Re: Пак ентропиятанови [re: Shpaga]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано12.11.15 17:27



Не е съвсем, да казваме "произведе" енергия, без да погледнем към причина-следствие. Нали поради неопитност в КМ това твърдят (неправилно), че не може еднозначно да се установи причина-следствие.... ...

Всичко, което си написал в постинга си може и да е вярно, но какво от това? Фактът е, че в моя пример "пусковият механизъм" - ПЪРВОпричината за описаните от теб следствия е в крайна сметка нематериална. Нещо идеално води до материални промени...


Материални промени, да - но със себе си (самовнушението е ... страшно нещо!), а ... не и превръщане на водата във вино!, докато си мислим за таково!


Превръщанията на материята - полева-вещева и пак полева форми (кръговрат на материята), не са реално възможни за идеалната информация.
Това са тривиалности и ... не ми се обсъждат и на мен.

пп Давал съм пример с генната памет -библиотека, но важи и за това как, също вероятностно "мисли" мозъкът, та да опитам:
Представяме си библиотека тип "александрийска" и "книги" с много разнообразни текстове, във вид стоящи вълнички. Пускаме смесена ЕМвълна. Част от фотоните на тази вълна Резонират с части от стоящите. Сумата от излъченото след отпадане на възбудата-вълна, формира нова ЕМвълна, но само някои от съдържащите се в нея фотони, могат да се ползват (резонират безразрушително) за връзки "в цикъл", та да се формира абстр. образ и др. символи, довеждащи до съждение. Ето , че няма случайности при материалните взаимодействия.
Така че - първопричината е материя, която си играе на "тука има-тука нема" връзки с фотони.
Относно съжденията. Тук започват случайностите, поради липса на пълната информация за възможните превръщания - не е възможна такава памет, а и не е нужна ... на Природата.
Логическото им навързване на съжденията за "вземане на решение за поведение" е със съюзи и са предмет на Булевата алгебра.
Писал съм и преди, да не раздувам - съюзът "ако - то" има (съдържа принципно в себе си) правилен отговор (истина), дори и при две грешни (неистини) съждения. (Казват: Ако конят е зелен, то морето е от мастило! - това е истина ... на разсъждаващия и не е задължителна истина за Природата, колкото и да се напъва да я доказва чрез реализация, мислещият)
...
Разбира се, че ако Човек си поставя реални цели, възможността им да се изпълнят, го мотивира допълнително. И дори несъзнавано подготвя ходовете си в междинните етапи, към постигане на целта... Това е нормално.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Mind over matterнови [re: mr Chaos]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.11.15 17:33



Това е вече старо, и програмата е прекратена през 2007 г.



Много са критиките към програмата - никаква повторяемост на резулттите, некоректни методи за обработка на резултатите...

За разлика от главата, стомахът се усеща когато е празен...


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.