Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 08.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема Re: Информация - енергиянови [re: Tom_cat]  
Автор Shpaga ()
Публикувано12.11.15 08:46



Пълни глупости са това!

Не ми се вярва да са чак "пълни глупости" след като статията е публикувана тук:



Изглежда българският превод е унищожил голяма част от смисъла, но ако си добре с английския може би ще добиеш по-ясна представа за експеримента от тези пояснения:


П.П. Добавям и .

Редактирано от Shpaga на 12.11.15 09:07.



Тема Re: Пак ентропиятанови [re: zornik2]  
Автор Shpaga ()
Публикувано12.11.15 10:18



Здрасти, Зорник!

"Знаенето" е психическа информация: нереални, абстрактни образи - идеална информация - не променяща физическите закони...

Е, физическата информация също е не променяща физическите закони.

... Но, ползването й, винаги води до обмен и на физическа информация, която може да променя околност, без да нарушава законите.

Да те питам за следното:

Лежиш си на тъмно в състояние на покой

и внезапно те връхлита споменът за нещо ужасно, което те е сполетяло преди време. Това ти действа стресиращо - сърцето ти се ускорява, изпотяваш се, сгорещяваш се и прочие, което пък неминуемо променя околност, без да нарушава законите.

Добре, но каква е според теб тази -- в крайна сметка довеждаща до напълно реални енергийни промени -- информация? Не се ли оказва всъщност, че е психическа? Споменът - мисловно инфо за отминало събитие - води до промени в настоящата "обективната действителност", а тези промени, разбира се, са енергийни.

Тоест, споменът, който си е вид психическа информация, води до "производство" на енергия. Но същото е и с всяка друга наша мисъл, така че... да не подценяваме субективното все пак



Тема Re: Тема в тематанови [re: Tom_cat]  
Автор zimbra-225684 (мюх)
Публикувано12.11.15 10:19



Хайде, хайде...сега аз ще изляза виновна, че те изпързаляха, че те пързалям...

Моята сфера на интереси се състои в изучаване на различните ритуали, табута и правила (морални и етични т.нар. закони) и въздействието им върху психиката. За това се налага да се занимавам с интерпретацията на информацията и ефекта от възприемането ѝ на психосоматичните състояния.

Сега сигурно ще ми кажеш, че тук е клуб физика и едното няма нищо общо с другото.
За мен обаче задаването на конкретни въпроси си има обективни причини. Освен това с нищо не нарушавам правилата на клуба нито тематиката му.



Тема Re: Пак ентропиятанови [re: Shpaga]  
Автор zimbra-225684 (мюх)
Публикувано12.11.15 10:48



Здрасти Шпага,

Няма никакъв научен спор, че мисълта влияе на физическото здраве или предизвиква заболявания и е в сферата на изследванията. Ок. Преди време присъствах на една чудесна лекция в УНСС точно на тази тема. Психосоматичните заболявания в никакъв случай не са приоритет само на хипохондриците.

Проблемът е, че масово се вярва и вменява, че мисълта предизвиква събития. Заради ефекта на ритуалите реших да тествам. Напълно наясно бях, че ще отнеме много време.

Превръщайки се в нещо като опитна мишка през последните 6 години имам резон да смятам, че действително между мисъл и събития има зависимост. По какви причини - нямам никаква представа! Свързано е с наблюдателността, избираемостта, интерпретацията на информацията и е вид самозаблуда? Но това, което ме заинтригува в експериментирането е прогресивната проява на "случайните неслучайности" както ги наричам напоследък. Опитът ми с тази "хипотеза" на този етап показва, че най-вероятно има корелация между това, което мислим и това което ни се случва, особено когато тъпо и упорито го вярваме!



Популярната литература се възползва предимно от КМ. Един поглед на рафтовете е предостатъчен.
Мен обаче съвсем сериозно ме занимават причините, защото повтарям - наблюдават се поредица от събития във времето и пространството водещи до желания резултат. Важни условия са силното желание и вътрешното убеждение, както и постоянство докато не се постигне желаната цел.

През последните години работя по въпроса с 5 набелязани цели в рамките на 1 годишен срок. Имам средно 70% успеваемост, като някои от целите бяха "невъзможни", но от първа необходимост. Поставям цели от неоходимост, за да мога да поддържам постоянството на мисълта. Да го кажа по друг начин всяка година реализирам 3-4 от 5.

Да се отбележи, че:
- целите са големи
- труднопостижими /дори невъзможни на етапа на поставянето им/
- неподходящи за толкова кратък срок /някои се релаизираха в рамките на последните месеци от срока за изкл. кратко според оценката за случване време/

Пробвах в различни сфери на желанията. Ако се спазят няколкото необходими условия изглежда така сякаш мисълта води до събития, които реализират исканото.
В процеса се появяват поредици от събития за всяка цел или 1 събитие спомагащо за реализиране на 2 цели, изглеждащи взаимно несвързани по между си. Последното се явява правилното събитие, коете остатистически е много по-малко вероятно да се случи: един вид "Черен лебед" перефразирано от Н.Талеб.

Такива ми ти работи...
Отговори нямам. Опитах - ми става, а как? б@х ли го!


ПС. Вероятен отговор да не съм реализирала 5 от 5 е, че още през първата година така се втрещих от цели 80% успех, че си вмених за статистически невъзможно постигането на 5 от 5. Дали е възможно 5 от 5 се надявам да видим през следващата година.

Редактирано от zimbra-225684 на 12.11.15 11:04.



Тема Re: Пак ентропиятанови [re: Shpaga]  
Автор zimbra-225684 (мюх)
Публикувано12.11.15 10:56



променя околност, без да нарушава законите.

"Води" до събития, които са си напълно според законите. Това се наблюдава в процеса.
Въпросът е тези събития щяха ли да се случат "без" или ние ги хващаме за гушата защото сме си наумили нещо? Опасявам се, че няма как да разбера освен ако не се клонирам и не разполагам с две реалности

- в едната да мисля едно, в другата друго и после да ги сравним.

Планини не е местило (това няма да го пробвам от шубе).

ПС. Пропуснах да добавя, че си намерих съмишленици за експеримента. Називисими и на голямо разстояние - различни държави. Естествено, че се подкукуросваме взаимно, че системата "работи". И там има същата успевамост и поредици от събития. Стига съмишленикът да е "луд" и любопитен колкото мен.

Редактирано от zimbra-225684 на 12.11.15 11:17.



Тема Re: Тема в тематанови [re: zimbra-225684]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано12.11.15 11:20



Не, ти ме изпързаля, не другите.
Защото ти специално помоли за обяснение. И каза че си добър ученик.
Аз си загубих времето и ти написах обяснение.
Всъщност ти никога няма да го разбереш. Нито те интересува това, което написах. Ти се занимаваш с глупости. Не ми губи времето повече моля.

Редактирано от Tom_cat на 12.11.15 11:21.



Тема Re: Информация - енергиянови [re: Shpaga]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано12.11.15 11:23



Продължавам да твърдя че са глупости, където и да е публикувано.



Тема Re: Пак ентропиятанови [re: Shpaga]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано12.11.15 12:05



Здрасти, Шпага!

Разбирам:
Тоест, споменът, който си е вид психическа информация, води до "производство" на енергия. Но същото е и с всяка друга наша мисъл, така че... да не подценяваме субективното все па

Не е съвсем, да казваме "произведе" енергия, без да погледнем към причина-следствие. Нали поради неопитност в КМ това твърдят (неправилно), че не може еднозначно да се установи причина-следствие.
При спомени - се хаби механична енергия за прозвъняване с налягане на ликвора (несъзнавано, а когато спим става преподреждане на "будните" записи на абстр. образи на правилното им място, също несъзнавано, но - точно за стоящи вълнички) на местата за връзка между циклите, които са запис на абстрактни образи. Освен преки попадения има и още много други неточни прозвънявания, а те водят до хаос, съответно покачване на Т и ... трябва да се разсее, за да не се опече мозъкът.


Щом има хаос - веднага се намесва и понятие за ентропия (във физиката ентропията е функция на превръщанията). В информацията - ентропията е вероятностно съществуване на брой граници, при които е възможно превръщанията на различните състояния . Тези граници си имат и енергийно тълкуване и съответствие (като енергия на активация при хим. процеси, например или - тунелен ефект в КМ)

Добре, но каква е според теб тази -- в крайна сметка довеждаща до напълно реални енергийни промени -- информация? Не се ли оказва всъщност, че е психическа? Споменът - мисловно инфо за отминало събитие - води до промени в настоящата "обективната действителност", а тези промени, разбира се, са енергийни

Мисля, че от по-горе - става ясно (енергията е кинетична и потенциална, както винаги)
Щом информацията може да се "свърже" с реална промяна на енергия, то тя има възможност да бъде и ОБЕКТИВНА, т.е., да съответства на Природата. Болцман го е направил.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Пак ентропиятанови [re: zimbra-225684]  
Автор Shpaga ()
Публикувано12.11.15 12:16



Превръщайки се в нещо като опитна мишка през последните 6 години имам резон да смятам, че действително между мисъл и събития има зависимост.

Лично аз напоследък имам достатъчно основания да съм почти сигурна, че е точно така, както си написала в постингите си. Моето "експериментиране" обаче е било неосъзнато -- тоест силно желание и упорито /до тъпота

/ преследване на няколко граничещи с абсурда цели. Е, получиха се нещата и чак тогава, постфактум, започнах да се чудя какво е било това "навързване" на доста дълга поредица от благоприятни случайности... и дали наистина са били случайности...

Май занапред ще възприема твоето понятие "случайни неслучайности" като най-подходящо

Благодаря ти за интересните отговори! Сетих се, че преди време и в БГ наука беше писала по тези въпроси много интересни... и в най-добрия смисъл дръзки разсъждения.



Тема Re: Пак ентропиятанови [re: zornik2]  
Автор Shpaga ()
Публикувано12.11.15 12:41



"Тоест, споменът, който си е вид психическа информация, води до "производство" на енергия. Но същото е и с всяка друга наша мисъл, така че... да не подценяваме субективното все пак..."

Не е съвсем, да казваме "произведе" енергия, без да погледнем към причина-следствие. Нали поради неопитност в КМ това твърдят (неправилно), че не може еднозначно да се установи причина-следствие.... ...

Всичко, което си написал в постинга си може и да е вярно, но какво от това? Фактът е, че в моя пример "пусковият механизъм" - ПЪРВОпричината за описаните от теб следствия е в крайна сметка нематериална. Нещо идеално води до материални промени...

Спирам по темата, защото Хариш ще се намеси с обвинения за НЕфизичност, философщини и прочие ужасии






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.