Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 09.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Поредната алабаланицанови [re: multiplikator]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано11.11.15 20:55



Сега разбирам. Вие за коя партия гласувахте? Да позная ли от един път?



Тема Re: Тема в тематанови [re: Tom_cat]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано11.11.15 20:59



Още не съм го осмислила. Надминава капацитета ми и ми трябва време. Има голяма разлика между наука и дървена философия (моето) и се иска време да се поостърже клона.

Нека асимилирам и ще ви питам, каквото ме интересува. Разбира се ще обясня и защо, няма проблем.



Тема Re: Тема в тематанови [re: multiplikator]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано11.11.15 20:59



Сега се уверих напълно и съвсем нагледно, че Гери е прав за теб.



Тема Re: Поредната алабаланицанови [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано11.11.15 21:00



А, Събев се опитва да предава свърсветлинно информация, като информацията е изображение на някаква лекуваща икона, както и части от евангелието :) Не изоставя свещенничеството. Мъча се да си го представя как отмята епитрахила да не му пречи на лазерния лъч :)

Браво бе, разсмяме....

Почнах да гледам и като по калпав вместо за 10 минути. Вкам си по лесно е да прочета какво се пише.

п.п.Аз пък точно това си представям как го премята през рамо за да не му пречи.
И да се коригирам, че съм се написал от женски род

Редактирано от polu на 11.11.15 21:13.



Тема Re: Тема в тематанови [re: Tom_cat]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано11.11.15 21:19



Уверил си се, знаеш ли колко ми пука какво се е уверило едно зомби че друго зомби е било право



РИБАРЯ

Тема Re: Пак ентропиятанови [re: zornik2]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано11.11.15 21:42



Хептен се отплесна да пишеш елементарии. Всичко написано е ясно - малко или много. Не говорим кога се увеличава ентропията - това също е ясно.



Казусът беше много прост - има ли разлика в количеството информация, необходимо да се опише една система с относително висока ентропия (например бидон с 80 кила вода) и друга система с относително ниска ентропия (например един осемдесет килограмов човек).

Сега да се отплесваме на поучаване кога нараства ентропията и кога не ми се струва несериозно - всеки тука е наясно с втория закон на термодинамиката и не е нужно да се вмъква между някакви наглед несвързани мантри извън въпороса.



Тема Re: Тема в тематанови [re: zimbra]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано11.11.15 21:55



Много директно взе да пързаляш популацията.





Тема Re: Тема в тематанови [re: Alenadrow]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано11.11.15 23:13



Надценяваш ме.
Популацията си се пързаля със или без мен.





Тема Re: Поредната алабаланицанови [re: zimbra]  
Автор polu (идиот)
Публикувано11.11.15 23:30



https://www.youtube.com/watch?v=c05KtrB2AD4
По някакъв канал попаднах на някакъв човек претендиращ да е "квантов физик". Изкарах до около 10-тата минута.
Аз като по калпав викам си що да се мъча 10 минути и предпочетох да прочета какво се пише.


Няма да коментирам така представената теория коги-моги, но искам да попитам някой познава ли го? Наистина ли този човек се е извисил до екран от научните среди /да, знам те не са гаранция за "нормалност"/, но след представянето на "Теоремата на Бел" ми идеше да си сложа примка на шията.
Много си чакал, отдавана е трябвало да си опримчиш, мен това ми мина през акъла още когато се каза за котката на Шродингер в кашона, че била ни жива ни умряла, много ми дожаля за нея. И от тогава все питам, ами ако отворим кашона на 40-стия ден ще ли мириша ако е умряла в началото и ще ли мириша ако е умряла едновременно с отварянето. Ама някой казва ли ти, та то пак хубаво, че ако знаех можеше и да се опримчи чиляк.


Е, разбира се може и да покоментирате детайли от представлението, би ми било изключително забавно.
Детайлите са в самото начало на предаването, хваща око водещата, та и затова се поправих, че съм се писал (техническа грешка) вместо калпав съм написал калпава е така стават грешките , разводите и войните, тя и Троянската война пак за жена е почнала.


Моят въпрос обаче се свежда до това - този човек наистина ли е завършил "някаква" физика?
То няма никакво значение дали е завършил или не е завършил. Виж му биографията, то само поп и акушерка не е бил пък друго е учил. Що да не се възползва от нещо което се продава пък и е по специалността му, може и да се прочуе дори.

При светулката е друго, може и да е получил просвещение отгоре, иначе той си я кара на пости (много , много пари му не трябват) и си е вече известен.



ПС. Правел семинари и просветлявал човечеството - научено от нета. Няма как да не го отбележа за протокола!
Има и по тежки случаи. Наскоро коментирах едни с голямо чело дето уж бил на хранилка в ООН-то. Проверих, след като попаднах на това предаване, няма такъв чиляк по техните списъци, па може и да бе съм търсил както трябва.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от polu на 11.11.15 23:32.</EM></FONT></P>
П.П. Ето една снимка на сънуваща котка розови сънища преди отваряне на кашона.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1447277777j.gif
Многото седмици на файла не гарантират нищо, нито, че ще е жива нито ,че ще е….. с мъка на душата мъртва

Редактирано от polu на 11.11.15 23:39.



Тема Re: Тема в тематанови [re: zimbra]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано11.11.15 23:37



разбирам...
явно аз съм бил днес будалата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.