Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 24.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано03.08.15 20:29



Ти задаваш политически въпроси, по-скоро търсише политически отговор, но не го получи!!!
В първата аз помолих съфорумниците да ти обяснят разликата между физичната величина енергия и икономическият термин пари. А ти реши да отговаряш там!
Във втората аз отговорих на хидразинчото, а ти се домъкна и започна да сереш лайна пост след пост.

На теб някое шимпанзе ли ти подсказа кога кебапчето е с по-ниска ентропия. Аз просто зададох физичен въпрос, не знаех, че според теб такива въпроси трябва да се задават само на шимпанзета.


Що се хабиш с този кензелник, същият кенеф е и герасим, само дето му е позната физиката, а на този лилипут нищо не му е известно в областта на физиката. Ти като разбираш от физика що не го поебеш с някоя тема в Астрофизика





Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано03.08.15 20:31



Но да се върна на предната си мисъл, ти плащаш ли някакви данъци и такси за тока който ползваш в колата си

Че щом не плащаш нищо за тока в колата си, то защо ти е още един източник на безплатен ток под формата на вечен двигател?!?! Пускаш две жици от запалката и почваш с кебапчетата.



Майтапиш се, нали? Като наричаш тази тъпня "предна мисъл", имам предвид. Плащам:
0) Цената на колата + еко такса
1) Акциз (на горивото)
2) ДДС, евентуално мито - на горивото и колата
3) Данък на колата
4) Застраховки за мен и колата
5) Амортизации - поддръжка и ремонти - на колата
6) И на ЕРП-тата даже съм плащал, като ми е "падал" акумулатора

Честно казано за по-скъп ток трудно мога да се сетя в момента, а и не знаех, че вечния двигател за безплатна енергия ще е същото като бензинов/дизелов генератор с акумулатор...



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано03.08.15 20:39



Браво!!!

И? Така и не се разбра какво искаш да кажеш, уточни се, моля?

То е все едно да кажеш, че жените с които спиш те смятат за "не до там добър", а ти да им представяш "доказателства", че си си супер и те да приемат "Интернет логиката", споерд която си супер - след два дни тестване по Интернет?

До тук видяхме 127, 140, 160, с "deviation" 15, 16, 24. Да беше си загубил времето да научиш какво е "deviation", даже не какво е 15, 16 или 24 - да те разбера. Но не би.

Кажи сега как безплатната енергия ще поевтини всичко - дай да чуем най-важното. Разбрахме, че според Интернет коефициента на интелигентност ти варира между завършен олигофрен и потнциален гений - ама ние това си го знаехме... Давай по същество.

П.П. Ако случайно някой те е наел на работа, ти препоръчвам да НЕ отидеш в първия работен ден и да му обясниш, как понеже си прогресиращ гениий, трябва да ти повиши залатата - особенно ако представиш като доказателство двудневния си "труд". Не ти знам личния живот, но ако имаш достъп до жена, била тя и майка ти, също не го споделяй. Жените знаят всичко, особено майките за децата си.


Очевидно ти имаш много тежки deviations, след като си написал такъв пост, само че авторите на теста използват думата deviation в съвсем друг смисъл, свързан с начина на оценяване на резултатите от теста.

Моят коефициент на интелигентност е High (при това близо до горния и край), за твоя обаче не е ясно къде долу е!



То и не очаквах друг резултат от тебе, след като не можеш да разбереш едно просто изречение, че цената на енергията влияе на цените на стоките!



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано03.08.15 21:05



Че щом не плащаш нищо за тока в колата си, то защо ти е още един източник на безплатен ток под формата на вечен двигател?!?! Пускаш две жици от запалката и почваш с кебапчетата.

Майтапиш се, нали? Като наричаш тази тъпня "предна мисъл", имам предвид. Плащам:
0) Цената на колата + еко такса
1) Акциз (на горивото)
2) ДДС, евентуално мито - на горивото и колата
3) Данък на колата
4) Застраховки за мен и колата
5) Амортизации - поддръжка и ремонти - на колата
6) И на ЕРП-тата даже съм плащал, като ми е "падал" акумулатора

Честно казано за по-скъп ток трудно мога да се сетя в момента, а и не знаех, че вечния двигател за безплатна енергия ще е същото като бензинов/дизелов генератор с акумулатор...


А кажи ми поне едно от изброените по-горе неща което няма да го плащаш ако не си пускаш например радиото да свири?
Знаеш ли как ми хрумна това, в упътването на моята кола пише, че ако се спускам по надолнище с изключен от скорост двигател няма да си намаля разходът за гориво, а обратното, ако се спускам с включен на скорост двигател, а не натискам педала "газ" количеството впръсквано гориво ще е по-малко отколкото на празен ход поради нарастващите обороти. То радиото е малък консуматор казах го само защото ставаше въпрос за ток, всъщност аз си мислех как енергията от спускането върти климатика, със старата кола тази енергия отиваше само за хабене на спирачките, а сега намалява ентропията като ме охлажда.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано03.08.15 22:07



А кажи ми поне едно от изброените по-горе неща което няма да го плащаш ако не си пускаш например радиото да свири?

Ами именно - всичко от изброените неща ще плащам, т.е. токът от акумулатора не ми е без пари, дори и да не го използвам за нищо - за радио в твоя пример. Затова ти казах, че ми се вижда доста скъп.



А това, което ти е хрумнало - браво. Скоро ще измислиш и хибридите, които използват енергията от спирането за зареждането на задвижващите акумулатори, която енергия после използват за задвижване. Но КПД-то е твърде далеч от вечен двигател, все още, а разликата в цената, ако си купиш хибрид, може да е толкова съществена, че да покрие всичките ти разходи за климатици за години напред.

И в други теми сме го дъвкали и пак не искаш да схванеш. Не е важна цената. Важно е колко изкарваш. За много хора цената на тока практически не съществува - не им влияе. Плащат я и толкоз - дори не я забелязват. За други хора - социално слаби - се субсидира потреблението им на енергия, но това не ги прави по-щастливи или по-проспериращи.

Не знам дали си се замислял, но цената на тока в затвора не се плаща от затворниците. Нито храната. Нито дрехите. Нито охраната дори. И въпреки това на никой не му е хрумвало да твърди, че в затвора е добре, защото всичко ще му е без пари.

Помисли върху тия неща. Ако безплатното е хубаво още утре ще махнем парите - колко му е? Просто не желаеш да помислиш върху цялата картина, върху всички последици. Ако ти е за спора с мен - хубаво. Но ако просто не желаеш да го схванеш е зле.

Парите са просто хартийки, които уреждат отношенията между хората по някакъв начин, по-добър от който няма измислен към момента. Нищо от нещата, които ни заобикалят, няма "стойност" в смисъла, в който ти се опитваш да вложиш. Енергията е безплатна и доматите са безплатни. Стойността е, най-общо, сравнително понятие между двете. Този, който може да ти достави определено количество енергия, ще може да получи от теб или друг определено количество домати.

Това е всичко. Няма конспираци, няма вечни двигатели. Ако искаш си грей вода на двора и не плащай на никого за затоплянето на водата през лятото поне - хората така правят с басейните си и няма драма. Както и си гледат домати в дворовете - също няма драма. Но за да не им се налага да правят всичко сами са измислени парите и стойността на различните стоки и услуги. Ако можеш да правиш всичко сам - пари не са ти нужни и всичко ти е безплатно и без никакъв вечен двигател. Ако не можеш да правиш всичко сам - ще ти трябва някаква стойностна система, ако ще всеки да има по сто вечни двигателя.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.08.15 08:56



Не, няма толкова тъп човек просто. Що си мислиш, че някой ще се занимава да те иронизира?!?!

Слънчевата енергия, достигаща до Земята, е около 20 000 повече от сегашните енергийни нужди на човечеството, които - сигурно ще ти се стори странно - намаляват, главно поради развитие на нови, енергийно ефективни технологии. Слънчевата енергия е безплатна - човечеството не я плаща на никой. Тя също така е практически неизчерпаема - няколко милиарда години са доста време.

Хайде сега ми кажи къде е иронията тук? Просто питам защо не поевтинява всичко? И не само, че не поевтинява, но самата "безплатна" слънчева енергия е една от най-скъпите в България и в Европа. И то далеч не поради данъци и такси.


Въпросът ти в първия пост не беше такъв, ето го:

"Не можем ли да сложим край на световната бедност с други безплатни неща - с въздух, Слънце, вятър, пясък, вода - все неща безплатни малко или повече в различни части на света. "

Ти питаш дали може да се сложи край на световната бедност с неща които и без това са си безплатни, тези неща не добавят стойност в цените на стоките.
Въпросът ти би бил уместен ако те са били досега платени, а ти предлагаш да станат безплатни!!!
Но всъщност става точно обратното, все повече безплатни неща стават платени, твоето изказване е политическо!!!


Вместо да се замислиш върху тези абсолютно прости и проверими твърдения и изводи, ти изпадаш в някакво абсурдно маниакално състояние и започваш да плещиш глупост след глупост.

Разбира се, че има енергия, произведена от вятъра - една от най-атрактивните всъщност, има и такава, произведена от вода - да не кажем, че тази е може би най-познатата на човечеството. Има опити енергия да се извлича от приливите и отливите. Има експерименти с нагрят пясък. Единственото, което го няма, са намалени сметки поради всички тези "безплатни" енергии.

Кое е иронията тук? Пак не си разбрал нещо, но си решил, че си толкова значим, че някой ще тръгне да те дразни с нещо измислено?!?! Що не ходиш да се прегледаш - казвам го буквално, не в разговорния му смисъл. Това е сериозно отклонение, което пречи на теб, не на мен.


Мажеш а?
Едва ли не сега ще се изкараш противник на поскъпването.
Да съм казал някъде, че иронизираш мен?! Иронизираш хора като Тесла които са се борили да направят живота на останалите хора по-добър.
Как безплатната енергия ще ми даде повече кебапчета? А тъй ли беше малоумният въпрос?!
То и тоя дето оре земята няма да ти даде не само повече, а дори нито едно кебапче, и какво безполезно ли е да се оре земята?


Вместо да пращаш опонента си който ти показва грешките да се преглежда защо не вземеш ти да се прегледаш, може пък да ти помогнат психиатрите.



Тема Re: И все пак, добре е като грее...нови [re: Shpaga]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.08.15 09:07



Е, как да не поевтинява? Зимата, на студено, а също и на повече от 15-16 часа тъмно и само на 8-9 часа ниско мижаво слънчице, всичко е по-скъпо. Плащаш за топлина, плащаш за повече дрехи, ядеш повече, щото ти трябва допълнителна енергия, плащаш за оранжерийни -- тоест много по-скъпи -- плодове и зеленчуци, нема ни лапад, ни коприва откъде да набереш...

Изобщо, кофти. А като запролетее... и хоп, вземе, че поевтинее


Точно така! Браво!



А той видя ли какво ти отговаря, пише за някакви илюминати, за някакъв си ХААРП, побъркан човек!



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.08.15 11:49



Виждам акъла не ти идва в главата, продължаваш си малоумните коментари!!!
Ами като не им е хубаво на затворниците, че всичко им е безплатно, да им го направим платено, колко му е?! Всичките разходи които се правят за един затворник му се отпускат като кредит и когато той излезе от затвора да дължи един куп пари на държавата, е това ще ги направи много щастливи затворниците според теб.



Помисли върху тия неща. Ако безплатното е хубаво още утре ще махнем парите - колко му е? Просто не желаеш да помислиш върху цялата картина, върху всички последици. Ако ти е за спора с мен - хубаво. Но ако просто не желаеш да го схванеш е зле.

Парите са просто хартийки, които уреждат отношенията между хората по някакъв начин, по-добър от който няма измислен към момента. Нищо от нещата, които ни заобикалят, няма "стойност" в смисъла, в който ти се опитваш да вложиш. Енергията е безплатна и доматите са безплатни. Стойността е, най-общо, сравнително понятие между двете. Този, който може да ти достави определено количество енергия, ще може да получи от теб или друг определено количество домати.


То бива, бива простотия и малоумие, но твоето няма граници!!!
По цял свят високо интелигентни хора (а те не са способните да се решават тестове, връзката е обратна, тестовете се опитват да измерят доколко са интелигентни хората) се опитват да усъвършенстват всеки продукт и всяка технология, в едни случаи усъвършенстването на технологията е за да се подобри продукта, но в много други (дори повечето) е за да се увеличи производителността и оттам намали цената на продукта. Тези хора ти осмиваш и омаловажаваш техните усилия, не само омаловажаваш, но дори се опитваш да изкараш вредни. А за гаражните гении, те са частен случай, може усилията им да са безплодни, но те са в същата посока като като на горните. И що за нищожно плямпащо човече може да осмива тази посока на развитие на технологиите?!!!

Видяхме какво се случи с цяла държава (наша южна съседка) която беше на твоя акъл, че не била важна цената, а само колко вземаш и искаха да вземат все повече и повече. И продължават да си вярват, че грешката не е в тях, а я търсят в другите както ти правиш!

П.П. Кой ти говори за вечни двигатели и за конспирации???!!!

Редактирано от forestt на 04.08.15 11:52.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано04.08.15 13:39



И продължават да си вярват, че грешката не е в тях, а я търсят в другите както ти правиш!

Симпатяга, на мен вечен двигател и безплатна енергия не ми трябват. Не търся грешки в никой. Икономиката работи така, както ти я описвам и няма изгледи скоро да заработи някакво подобие на това, което ти описваш.

но в много други (дори повечето) е за да се увеличи производителността и оттам намали цената на продукта

Мдаа, така, така. Като почнеш от Appple и вървиш надолу по веригата всички са се втурнали да ти намалят цената на продукта. Просто нямаме база за никакъв разговор с теб - вярвай си, че високоинтелигентните хора от цял свят само мислят как да ти намалят цената на продукта. Вярата е безплатна. Но истината е, че всички хора гледат как да вземат максималното за своя труд - това става чрез по-голяма печалба. Голямата печалба е това, което кара хората да се стремят към по-голяма ефективност - просто един от начините да си по-конкурентноспособен.

Взе да доскучава тоя разговор. Аз, за разлика от теб съм чел "Утопия"-та на Томас Ман и не мога да науча нищо ново по въпроса. Ти можеш да научиш нещо, но не желаеш. Нямаме допирни точки. Ти си си с някакви комуноидни разбирания, които доказано са се провалили в целия свят не веднъж. Аз съм реалист, който не го е домързяло да разбере как работят нещата.

П.П. В затворите има платежни системи, основани на цигари и размяна на други стоки и услуги. Защо ли са възникнали, при положение, че всичко е безплатно? Чети - има книги, има филмчета по Дискавъри и подобните дори. Дори в семействата, между родители и деца даже, възникват платежни системи за да се регулират отношенията и да се поддържа йерархията и да има някакъв елементарен ред. Но явно на теб ти е сложно да ги схванеш тия неща.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано04.08.15 13:51



Иронизираш хора като Тесла които са се борили да направят живота на останалите хора по-добър.

Това пък къде го прочете?!?! Как реши, че Тесла се е борил да направи живота на другите по-добър?

Тесла е добър учен, но притежава доста патенти - що си е патентовал нещата, вместо да ги подари на човечеството? Значителните приходи от патенти изразходва само и единствено за себе си, включително и за нови и нови експерименти, повечето от които се провалят. Изключително недружелюбен към обществото, както всеки емигрант, винаги е бил саможив и не се е интересувал от никой. До степен да умре сам, със значителни дългове. Къде в биографията му прочете, че някога му е пукало за живота на хората и да е имал желание да го прави по-добър?!?! Точно обратното - винаги е търсел добър живот за себе си, без да се интересува нито от родината си, нито от роднините си, нито от приятелите си.

П.П. Не съм питал "как безплатната енергия ще ми даде повече кебапчета", питах "как се получава кебапче от безплатна енергия", ама то се видя, че няма как да схванеш дори прост въпрос.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.