Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:09 24.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.07.15 00:16



Мисля че си малко краен. Просто не бяха положени никакви усилия да те разберат, цялото внимание беше съсредоточено на собствена теза и на учудването как ти не му я разбираш, а от там и ескалацията да ти я обясни на всяка цена, не чрез аргументи а опитвайки се да те осмее. Без изобщо да вниква в контрааргументите ти. Да речем, основно жегата е виновна, аз така ги разбирам нещата...

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: min4o praznikov]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.07.15 00:19



"п.п. истинския тест за интелигентност е ако си разбрал че теорията на айнщайн е грешна. "

Така е, но трябва и да си разбрал грешката си



`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: min4o praznikov]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано30.07.15 02:39



момче по-принцип уважавам всеки истински читав антирелативист, но за тестовете за интелигентност не си прав. тестовете на менса са пълен боклук. странно е че не си го разбрал. там някои от задачите имат по няколко вярни решения, а по условие трябва да бъде дадено само едно вярно решение. тоест такава задача става нерешима и те прави на глупак. така че недей да хвалиш тия измислени тестове.

Няколко верни решения ли, откъде го измисли?
Няма такова нещо, аз сега намерих този


и го реших, сигурен съм, че огромното мнозинство от задачите ги реших и виждах само един верен отговор, изненадан съм, че IQ-то ми излезе само 127, очаквах да е повече защото само 2-3 задачи ме затрудниха, явно съм сбъркал някои от тия на които веднага се досетих за отговорът, или задачите са били със сбъркан отговор, но в никакъв случай не бяха с два или повече отговора. Но ако има сбъркани задачи от авторите на теста, то няма да е само за мене, всички решаващи ще берат ядове, оня олигофрен аленадро като му знам възможностите няма как да прескочи 90, разбира се обаче той ще откаже да го решава и ще продължи да дърдори глупости.

Да видим сега дали ще мога да го кача, че забравих как се правеше.


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от forestt на 30.07.15 02:40.</EM></FONT></P>

Редактирано от forestt на 30.07.15 02:42.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано30.07.15 03:37



Не можах да се намърдам сред гениите, само 127

Ей този тест:



Хайде сега е твой ред, не се притеснявай, бас държа че не си толкова зле колкото изглеждаш, твоето няма да е по-малко от половината на моето.
Много са лесни, не мога да си представя как с такива елементарни задачи се измерва интелигентност.

А докъде стигна с онази задача дето сам си я постави, за аналемите, в
П.П. За аналемите го взех на сериозно и ще се опитам да ги съпоставя в рамките на възможностите си, но ще ми отнеме време. Чисто геометрично ми се струва, че няма как да са достатъчно сходни, но не мога да си ги напасна в главата двете веднага.

Много време ли ти трябва?
Съпоставяш ли, а, с търсачката а, ама намираш само аналемата на Слънцето, на Луната я няма, ха ха ха. Искаш ли да ти кажа каква е аналемата на Луната, толкова е лесно, ама за хора като мене.

Редактирано от forestt на 30.07.15 03:39.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Герисъм]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано30.07.15 07:07



Мисля че си малко краен. Просто не бяха положени никакви усилия да те разберат, цялото внимание беше съсредоточено на собствена теза и на учудването как ти не му я разбираш, а от там и ескалацията да ти я обясни на всяка цена, не чрез аргументи а опитвайки се да те осмее. Без изобщо да вниква в контрааргументите ти. Да речем, основно жегата е виновна, аз така ги разбирам нещата...

Какво да му разбирам, той задаваше въпросите, аз отговарях, а той изопачаваше отговорите ми, вземаше мои думи от различни постове и сглобяваше изречения с твърдения които никога не съм изричал.
При първият си сблъсък с него в темата за Тесла аз отстъпих, бях прав, но реших да спра да пиша, той си помислил че е победил, ха ха ха.
Дай пример къде аз съм се опитвал да го осмея, може да съм казал по някоя обидна дума, но то е било спонтанно в изблик на раздразнение.
Какви контрааргументи от негова страна? Та той започва с някакъв



Аз се заех само с един от въпросите там, този в който се споменаваше енергия, а другите там са още по-безумни, та той пита:
"Не можем ли да сложим край на световната бедност с други безплатни неща - с въздух, Слънце, вятър, пясък, вода - все неща безплатни малко или повече в различни части на света. "
Та тези неща са си безплатни, но не затова аз наричам въпросите безумни, задавайки тези въпроси той се опитва да иронизира и да осмива, кого се опитва да осмее??? Хората които искат всичко да струва толкова колкото му е реалната себестойност ли? А ти казваш, че аз не съм го разбирал и съм го осмивал.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.07.15 09:22



аз изкарах 122 като реших до 34 въпрос, не ми стигна времето. подозирам че ако го реша втори път ще докарам доста, първите въпроси просто трябва да се цъкат бързо, защото последните си искат мислене.
обаче тоя дето ти каза че има повече от един "верен" отговор е прав, подозирам че всеки отговор носи определен брой точки, според това колко от зависимостите си успял да хванеш, а най-лошите носят негативни точки за да смъкват на тия дето цъкат произволно.
аз нямам високо мнение за тия тестове, имат корелация с общите способности на човек, но са доста ограничени. някой беше споменал че на файнман коефицента бил само 125, което е красноречиво, той е един от най-проницателните физици, а самите менсаджии докарват на 140 ма нищо не могат да измислят.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 30.07.15 09:22.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано30.07.15 09:40



И защо да откажа да го решавам? Ще ти отделя двадесет минути - аз до тук над час съм се занимавал с глупостите ти, сега няма да ти троша хатъра за някакво картинно судоко.

Заповядай, не е колкото твоя, наистина, но поне цифрите са същите:



Така като гледам чак се изненадвам, че въобще някоя задача те е затруднила, ама що не ги реши правилно в такъв случай? Имам обаче една молба - да не вземеш сега да ми пратиш снимка на оная си работа и да очакваш и аз да направя същото, че да си ги измерим? Ще ми го спестиш, нали? Моля те!

Виждаш ли как сам се поставяш в абсурдни ситуации от които се вижда, че си ултра глупав? Това сега защо ти беше, я си признай? Нито резултата ти е за хвалба, нито пък самият сайт дори претендира за достоверност, че дори си пише, че е бета версия и резултатите трябва да се приемат резевирано.

Но най-важното, което показа, е че не си виждал тест на Менса на живо. Първо задачите, подобни по вид на тези от "твоят" тест, са по-малко от половината от общия брой на задачи в истинския тест. Второ броят на въпросите е чувствително по-голям. Трето, може би най-важното, е че за да се направи адекватен тест се изисква ... да го наречем сравнително унифицирана обстановка.

Ако е толкова важно за теб - карал съм истинският тест в началото на деветдесетте - това прави преди повече от двадесет години, да ти го преведа. Явно тогава пубертета ме е гонил здравата, щом си завлякох задника. Показах сравнително висок резултат - сега нямам спомен, но беше над 160, и влязох в някакъв клуб на единия процент - някаква елитарна част от Менса се водеше. И знаеш ли какви бяха последствията от това? Никакви, освен дето се похвалих пред едно гадже, което и без друго ми пускаше. От тогава имам едно наум преди да си губя времето с излишни глупости.

А тези "тестове" по интернет са такъв ташак, че просто не е истина как някой въобще може да им се връзва. Ти наистина ли смяташ, че интелигентността на човек, дори като формален коефициент, се измерва единствено от визуално-асоциативните му възможности? Че то част от тези задачи сигурно могат да бъдат "решени" от някои от по-адаптивните животни - дано не си объркал именно такъв въпрос.

Така, измерихме си IQ-тата, видяхме си маниите, поговорихме си за общи неща, главно тъпотии. Сега ще споделиш ли някакво подобие на теория как още една безплатна енергия ще намали цената нещо си?



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано30.07.15 09:43



Хич даже не съм краен.

Той дори не се опита да обясни каквото и да е - отвори две теми, писа къде ли не някакви абсурдни истории и смешни конспирации - модератора ми бил разрешил да го набеждавам, той щял да докаже и т.н. Еми това не е "ескалация" - аз многократно опитвах да се аргументирам спокойно, да му задам под всякаква форма въпроси за да може да се чуят някакви аргументи - нито един отговор, нищо. Това е маниакално състояние - просто продължавам да си мисля, че е някакъв експеримент. Дори биполярния е в състояние да влага мисъл, при това дори не толкова рядко, стига да не е в онези си състояния. Докато тоя симпатяга е уникат отвсякъде.

Не може някой да твърди нещо толкова важно за човечеството -

- как всичко щяло да стане по-достъпно, а да не даде нито един аргумент, нито едно подобие на теория - нищо! И най-странното е, че изглежда че въобще не се усеща, че е възможно правилната гледна точка де е различна от неговата. Ама изобщо, за миг не го допуска. Не желае да отдели по две минути за да изясни основни понятия, с които се оправят адекватно дори неграмотни селяни на пазара.

Ей го сега се хвали с някакво скромно IQ, дето изглежда е успял да го постигне призори, утре не го знам какво ще направи - притеснявам се вече за този човек.

Въобще тоя стил на клуба, при който се пльосва произволен цитат, който после самоцелно се оборва, не води до нищо добро явно. Всеки топик се извращава до безмислени опити на някакви имбецили да докажат, че освен това, което им изглежда очевидно, нищо друго не е възможно. Ама пък е весело де, понякога.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано30.07.15 09:49



Не е по-малко от половината от твоето - вярно:



Инак "съпоставя" и "намеря случайно в Интернет" са доста различни процеси. Първия изисква определяне на критерии, намиране на достоверни данни, някакъв изчислителен процес и способност да се направят заключения. Втория изисква да можеш да цъкаш в браузер и да си намерил някой лев да си платиш нета. Инак се радвам като гледам каква основна част от маниите ти съм заел, чак ме ласкаеш, благодаря!



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано30.07.15 10:03



Не, няма толкова тъп човек просто. Що си мислиш, че някой ще се занимава да те иронизира?!?!

Слънчевата енергия, достигаща до Земята, е около 20 000 повече от сегашните енергийни нужди на човечеството, които - сигурно ще ти се стори странно - намаляват, главно поради развитие на нови, енергийно ефективни технологии. Слънчевата енергия е безплатна - човечеството не я плаща на никой. Тя също така е практически неизчерпаема - няколко милиарда години са доста време.

Хайде сега ми кажи къде е иронията тук? Просто питам защо не поевтинява всичко? И не само, че не поевтинява, но самата "безплатна" слънчева енергия е една от най-скъпите в България и в Европа. И то далеч не поради данъци и такси.

Вместо да се замислиш върху тези абсолютно прости и проверими твърдения и изводи, ти изпадаш в някакво абсурдно маниакално състояние и започваш да плещиш глупост след глупост.

Разбира се, че има енергия, произведена от вятъра - една от най-атрактивните всъщност, има и такава, произведена от вода - да не кажем, че тази е може би най-познатата на човечеството. Има опити енергия да се извлича от приливите и отливите. Има експерименти с нагрят пясък. Единственото, което го няма, са намалени сметки поради всички тези "безплатни" енергии.

Кое е иронията тук? Пак не си разбрал нещо, но си решил, че си толкова значим, че някой ще тръгне да те дразни с нещо измислено?!?! Що не ходиш да се прегледаш - казвам го буквално, не в разговорния му смисъл. Това е сериозно отклонение, което пречи на теб, не на мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.