Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 24.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано29.07.15 19:26



Един съвет от мене, престани да споменаваш логика, защото тя се измерва, има IQ тестове. Чувал ли си по телевизията, как някои негодуват срещу тестовете за интелигентност, ми те са точно такива дърдорковци като тебе. Ти това в което си най-силен да говориш, а не разбираш думите на опонентите си, ти не можа едно мое изречение да разбереш. А тестовете за интелигентност не са с думи, изобщо не са за тебе, те са с фигури, бас държа че ще се откажеш още като ги видиш, докато моето IQ е много над средното, а дърдоренето най-слабата ми страна.





Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано29.07.15 20:17



А аз бас държа, че ти не правиш разлика между кебапче и маса. Не всяко нещо, което има маса 60 грама, е кебапче. Ако греша - кажи къде?

П.П. А вероятно не всяко кебапче има маса (маса викам, не да тежи толкова) 60 грама - макар това да е друга тема, която ще ти е трудна.


Я напредваш, може и да разбереш най-елементарните неща във физиката, схващаш разликата между маса и кебапче, а между енергия и пари усетили или още не си стигнал до там.

П.П.П. По-точно щеше да е да напишеш 5.392531074 * 10^15 Джаула, ама ти си космополит, няма да се спираме на такива детайли...

А това ли било далеч повечето енергия, защото това беше писал в предния си пост, щото аз съм писал само 5,4*10^15 Джаула



ето цитирам те:

Кебапчето се прави от месо, а месото се "прави" от далеч повече енергия, отколкото ти си сметнал. Мисли, не е трудно...

Опитвам се да бъда максимално добронамерен, но ако мислиш, че месото е дар Божий, който не изисква енергия за да се "появи" - направо си го кажи. Всяко нещо, което намалява ентропията, се "прави" от енергия. Живите организми, които към момента са източник на месо, са най-яркият наблюдаем пример за това.

Кое пак не разбра? Кое според теб в тази Вселена _не_ се "прави" от енергия?


Споменаваш ентропия, я да видим дали разбираш какво е:
Я кажи кое състояние е с по-ниска ентропия, кебапчето преди да се изпече или след като се изпече?

П.П. тук е клуб физика, отговори на болднатия въпрос, не ми философствай както правиш до сега.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор min4o praznikov (тъпак)
Публикувано29.07.15 21:38



момче по-принцип уважавам всеки истински читав антирелативист, но за тестовете за интелигентност не си прав. тестовете на менса са пълен боклук. странно е че не си го разбрал. там някои от задачите имат по няколко вярни решения, а по условие трябва да бъде дадено само едно вярно решение. тоест такава задача става нерешима и те прави на глупак. така че недей да хвалиш тия измислени тестове.


п.п. истинския тест за интелигентност е ако си разбрал че теорията на айнщайн е грешна.

Редактирано от min4o praznikov на 29.07.15 21:43.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано29.07.15 22:27



Имбецил. Това ще да е диагнозата.

Хайде със здраве.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.07.15 22:32



Абе спрете малко да отърча до магазина, че ми свършиха пуканките :)

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано29.07.15 22:36



Като тук е клуб физика, защо отваряш две(!?!?) теми, по въпрос, който засяга икономиката, политиката, но най-вече - твоята имбецилност?

Разбира се, че кебапчето е с по-ниска ентропия преди да се изпече, а е с още по-ниска преди да убием животните, участващи в кебапчето. И? Това го знае всяко шимпанзе - иначе щеше да яде торф. Искаш да наблегнеш, че си умен колкото шимпанзе ли? Не е съвсем сигурно...





Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано29.07.15 22:39



Аз нямам сили повече. Или наистина е толкова тъп или е перфектен играч, или жегата на мен ми дойде повече. Сори за пуканките

.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано29.07.15 22:47



Твоето IQ е много над средното за имбецили, дебили, обикновени идиоти или гениии? Я направо го напиши числото - не се стеснявай - всякакви излизат. Илюминатите са пасмина задружна, но отпор ще им бъде даден отведнъж и завинаги! Кажи числото просто - първо пишеш 0 и после цифрата (нали е едноцифрено число?), която си получил на теста - лесно е. Като те гледам, сигурно е шестица, а майсторе?





Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.07.15 22:53



Не е перфектен играч. От другите възможности, от всичко по малко.

Тя икономиката няма как да се научи с такава препирня...

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано29.07.15 23:09



Икономиката няма нищо общо тук. На това, по времето когато имаше еФтини кебапчета с фиксирана цена и в неизчерпаеми количества, му се викаше "икономия". Всичко беше беше еФтино, неизчерпаемо и достъно за всики - просто ... не винаги, най-меко казано. Дори децата така ги учеха - "ще ти купя колело, ама ... друг път" - сигурно се е запазило като лаф и до днес.

Сигурно ще го напиша за стотен път в клубовете на ДИР-а, но Филип Димитров на времето каза, че ще се оправим, когато умре последния роден в комунизма. Жалко, но това включва и мен.



Както и да е, поне е забавно, дори да е абсолютно безмислено. Всъщност даже не е безмислено - понякога човек трудно може да асимилира какво значи "девиация", а така се вижда нагледно и всеки си прави изводи - не еднакви, не дори подобни, но стреса да застанеш пред действителност, която си мислил че съществува само в медицинската литература е ... най-меко казано отрезвяващ... Не дай Боже никому...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.