Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 24.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано28.07.15 21:51



само че с тази разлика че цената не се увеличаваше и стоката изчезваше от магазините. Само че кебапчета винаги си имаше.

Последно изчезваше ли от магазините или винаги си имаше? Логиката пич, логиката. Наблегни на логиката - тя е ключа към изречения, които изглеждат поне малко достоверни. Няма начин да твърдиш две взаимно изключващи се неща в две съседни изречения и да наричаш процеса "мислене".

А, съвсем между другото, паричната маса при комунизЪма не се увеличаваше - проверим факт. А производството се увеличаваше - проверим факт. Отново - мисли, мисли, мисли, но логично (досега си мислех, че няма друг вид "мислене"). Няма никакъв смисъл да си измисляш илюзорни "факти" с цел да се опиташ да оправдаеш очевидно дебилните си твърдения - не става по този начин.





Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано28.07.15 21:54



Постепенно се израства за Безплатната импулсо-енергия.

Но Просветата трябва да включи в себе си изучаването на принципите, като заляга и на етиката и екологията, които биха могли да пострадат.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано28.07.15 22:06



И как безплатната енергия ще намали цената на доставката и данъците, че да поевтинеят кебапчетата?!?! Това не си изяснил никъде - то не, че има как да го изясниш де, то и затова се си се омотал като пиле в калчища.

Ясно ми е, че не можеш да го асимилираш, но айде пак:
Доставката и данъците придават цена на енергията, това го пишеше в онова изречение, от което ти винаги цитираше само половината.



П.П. Иначе пак не си схванал нищо, но това вече хич не ме учудва. Бе как нямаш за две стотинки мозъкк да схванеш, че субсидирането на производството на енергия няма нищо общо с печатането на пари за покриването на разходите за енергия. Хем ти го бях подчертал, ама акъл море, глава шамандура - какво да се прави. Ти наистина ли си мислиш, че всички икономически понятия които случайно си чул означават едно и също нещо, просто защото на теб така ти се струва?

Аз сега мога ли да отгатна каква малоумна мисъл ти е щукнала в главата, след като не си казал ясно за какво печатане на пари говориш, защото ти започна с печатането, а аз ти казах, че не е нужно да се печатат пари за да се субсидира.
Ти обясни по-ясно как смяташ с напечатаните пари да покриеш всички разходи за енергия, защото това си писал:
Или да го кажем по-просто - да стане енергията безплатна е икономически еквивалентно на това да се напечатат пари, които да покрият всички разходи за енергия.

П.П.П. Селското стоанство не е предприятие, така ли? Бе ти да не живееш в Северна Кореа?

Каква Северна Корея те гони?
Селското стопанство не е предприятие, то е цял отрасъл от икономиката!!!
Ти си писал предприятие в единствено число, а аз ти пиша:
Не само на предприятие, в селското стопанство се субсидират всички фермери.
Сега вече ясно ли ти е, всяка ферма е отделно предприятие.
(Разбира се при субсидирането се покриват само част от разходите на фермерите.)



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано28.07.15 22:11



Кебапчето се прави от месо, а месото се "прави" от далеч повече енергия, отколкото ти си сметнал. Мисли, не е трудно...

Опитвам се да бъда максимално добронамерен, но ако мислиш, че месото е дар Божий, който не изисква енергия за да се "появи" - направо си го кажи. Всяко нещо, което намалява ентропията, се "прави" от енергия. Живите организми, които към момента са източник на месо, са най-яркият наблюдаем пример за това.

Кое пак не разбра? Кое според теб в тази Вселена _не_ се "прави" от енергия?


Ох и в сметките взе да се бърка, абе там философстване няма или е вярно или грешно. Бас държа, че нямаш представа какво число съм написал, ако имаш кажи го недей да ми философстваш?





Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано28.07.15 22:34



Ясно ми е, че не можеш да го асимилираш, но айде пак:
Доставката и данъците придават цена на енергията, това го пишеше в онова изречение, от което ти винаги цитираше само половината


Да де - за това питам - И как безплатната енергия ще намали цената на доставката и данъците, че да поевтинеят кебапчетата?!?! Кое не разбираш във въпроса? Имаме енергия, която "винаги си е безплатна", но "доставката и данъците и придават цена". Питам прост въпрос - как изнамирането на друга безплатна енергия ще намали "доставката и данъците", че кебапчетата да поевтинеят?!?! След като "доставката и данъците придават цена", то на мен логично ми се вижда кебапчетата да поевтинеят, ако намалим доставката, цената и или данъците и. Не виждам как тези компоненти са свързани с "безплатната енергия" - вечният двигател да не е политическа платфора за премахване на данъците и таксата за доставка?!?!

Чичо, в пазарната икономика всяка икономическа активност - или казано просто - всяка активност с цел печалба - се нарича "предприятие". Предприятие не е онази порутена сграда, дето ти я е показвал дядо ти, а "начинание". Произлиза от думата "предприемам", а не от това, че седиш пред приемната.

Иначе това за фермите не го разбрах много - да, субсидират се "предприята", не се субсидират "отрасли". Възможно е да се субсидират предприятия от определени отрасли, но отрасълът няма счетоводство или банкова сметка. А дали всяка ферма е отделно предприятие е много спорен въпрос - има предприята включващи десетки ферми, преработвателни заводи, търговски вериги и какво ли още не. Има и такива, включващи една крава, която рядко бива определяна като "ферма".

Логиката и понятията пич, почна да ми омръзва да го повтарям - все едно говоря с негър стъпил за пръв път на асфалт.





Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано28.07.15 22:48



А аз бас държа, че ти не правиш разлика между кебапче и маса. Не всяко нещо, което има маса 60 грама, е кебапче. Ако греша - кажи къде?

П.П. А вероятно не всяко кебапче има маса (маса викам, не да тежи толкова) 60 грама - макар това да е друга тема, която ще ти е трудна.

П.П.П. По-точно щеше да е да напишеш 5.392531074 * 10^15 Джаула, ама ти си космополит, няма да се спираме на такива детайли...





Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано28.07.15 23:44



Ама ти още ли се занимаваш с кух4о ???
Завиждам ти на ентусиазма. На тоя тиквата никога няма да му уври.
Ама щом те кефи да се забавляваш...



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: hidrazin4o]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано28.07.15 23:55



Ами стана ми интересно - просто не вярвам, че е възможно да има толкова тъп човек в природата. Не се заяждам и не искам да го обидя - напротив. Мисля, че нарочно се прави на непробиваемо тъп и в един момент ще се разконспирира все някак си.

Всички имаме странни теории от време на време, логиката на никой не е била цял живот вярна, ама от сто поста, три отворени теми, жалване до модератори - нито едно(!!!) смислено изречение или заключение или твърдение - това ми прилича на някакъв социален експеримент просто. Няма как да е истина - верно така мисля.

Дори да не съм прав - всеки човек има проблясъци деееба, не може да съм свидетел на чак такъв феномен в някакъв форум някъде в България. Просто се чувствам като в скрита камера.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано29.07.15 00:10



не може да съм свидетел на чак такъв феномен в някакъв форум някъде в България
Аааа... Може, може. Пред теб е олицетворението в негово лице.
Не се хаби. Диска му (HDD=мозък) е безвъзвратно повреден.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано29.07.15 18:04



само че с тази разлика че цената не се увеличаваше и стоката изчезваше от магазините. Само че кебапчета винаги си имаше.

Последно изчезваше ли от магазините или винаги си имаше? Логиката пич, логиката. Наблегни на логиката - тя е ключа към изречения, които изглеждат поне малко достоверни. Няма начин да твърдиш две взаимно изключващи се неща в две съседни изречения и да наричаш процеса "мислене".

А, съвсем между другото, паричната маса при комунизЪма не се увеличаваше - проверим факт. А производството се увеличаваше - проверим факт. Отново - мисли, мисли, мисли, но логично (досега си мислех, че няма друг вид "мислене"). Няма никакъв смисъл да си измисляш илюзорни "факти" с цел да се опиташ да оправдаеш очевидно дебилните си твърдения - не става по този начин.


Не ми говори за логика, точно в нея дисциплина аз съм великан, а ти нищожна амеба!
Точно логическо мислене е нужно за да разбираш написаното!



Последните години на комунизма 1988, 1989, почти всичко стана дефицитно, хляб и кебапчета си имаше!!!
Остава и сега да не го разбереш!

Увеличавало се е производството при комунизма, през 50-те и 60-те години на миналия век когато се индустриализира България, ти да не си 80 годишен, че да го помниш, каза ли ти майка ти и татко ти или дядо ти и баба ти колко хубаво било едно време, пфу. Последните години на комунизма индустриализацията беше приключила, повечето население беше в градовете и работеше в заводите и фабриките, но по остарели технологии и произвеждаше нискокачествена продукция, неконкурентна на свободния пазар. Нищо не правеха за да усъвършенстват технологиите и да увеличават производителността на труда. Главното което отчитаха като своя грешка е, че са допуснали хората да се изселят от селата в градовете. ха ха ха




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.