Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 24.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано28.07.15 15:58



Богатите, синко, сбъдват мечтите си. Може би не всички, но достатъчно от тях.

За велики неща мечтаят почти само маргинали, от които не става чеп за зеле - хората, които постигат велики неща рядко всъщност са ги мечтали преди това, каквото и да пише по книгите. Просто има хора, които могат и такива, които не могат. Първите работят и постигат нещата, за които последните мързеливо мечтаят докато пропиляват живота си.

П.П. Я пак пробвай с логиката:

"Не всички богати биха отишли на Луната и на Марс, така както не всички си купуват Ферари или Ламборджини, но жаждата за приключения ще стане предпоставка да се заселим на други планети, не очаквай NASA да ги засели, ще се заселят хора за да обслужват курортистите."

Последно какво ще стане - ще се заселят първо богатите, жадни за приключения, за да обслужват после бедните курортисти? Или пък първо ще се засели обслужващият персонал и после ще се заселят богати курортисти, жадни за приключения? Кой няма да засели НАСА и кой ще се засели да обслужва курортистите? Хич не става ясно, честно.

П.П.П. Е защо аз няма на мога да отида на Карибите или Хонолулу? Нали за всички щеше да има от всичко по много, но евтино, хубаво и луксозно? Или ще има все пак няколко ... поправителни лагера да речем, където да се попревъзпитават тез или онез?

Давай, бате, давай - много скоро ще си измислил комунизЪма - за сега се справяш отлично с икономиката, миграцията и вътрешния ред, а в съседната тема има един дето разбира почти в същата степен от политика и военна стратегия. Само не знам със здравеопазването как ще я карате, щото по всичко изглежда, че досега сте го виждали само от направилната му страна.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано28.07.15 16:51



Може да се каже, че кебапче се прави с участието на, чрез, нужна е енергия за производството му (това прави смисълът по-различен), но да твърдиш, че кебапчето се прави от енергия, след като преди това си казал никак, не виждам какво по-голямо противоречие може да има, смислово това са два точно противоположни израза!!!



Дали правенето на кебапчета изисква енергия? Несъмнено изисква - не можеш да отгледаш животното за месо без енергия, не можеш да го убиеш, заколкиш и смелиш каймата без енергия.

Кебапчето се прави от месо, другото са физически процеси за които е нужна енергия, но тя не е част от кебапчето, дори в резултат на тези процеси масата на кебапчето намалява. Да направиш нещо материално от енергия значи да синтезираш от енергия елементарни частици, протони, неутрони и електрони, после от тях атоми, от атомите молекули и т.н. докато направиш кебапче, за 60 грамово кебапче ти е нужна 5,4*10^15 Джаула

П.П. твоите постове са изпълнени с дървено философстване, мястото ти не е тук, а в клуб философия, не го ли усещаш.

П.П.П. с рекламата на сайдера ти дадох пример за реторичен въпрос, да ти го повторя ли:
Първия казва ...... е №1 сред сайдерите, втория пита, а кой е №2 и тогава първия пита, "а кой е вторият човек стъпил на Луната" и после сам си отговаря, а кой го интересува, ей това в кавичките е реторичен въпрос, той не очаква отговор и в рекламата не го получи и вероятно беше ефектно в очите на болшинството зрители, но ако получи отговор задаващият реторичния въпрос изпада в конфузна и комична ситуация, аз знаех отговора и в моите очи питащия изглеждаше комично, а и цялата реклама и наистина не си спомням името на сайдера, а и не ме интересува. Ти изпадна в комична ситуация, но явно не се усещаш. Ако наистина беше добър философ щеше да пишеш в клуб философия и да мериш сили с другите философи!!!



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано28.07.15 17:11



Последно какво ще стане - ще се заселят първо богатите, жадни за приключения, за да обслужват после бедните курортисти? Или пък първо ще се засели обслужващият персонал и после ще се заселят богати курортисти, жадни за приключения? Кой няма да засели НАСА и кой ще се засели да обслужва курортистите? Хич не става ясно, честно.

Ми ти със сигурност може да се кандидатираш за обслужващ персонал, но едва ли ще те вземат, защото и за това не ставаш.



П.П.П. Е защо аз няма на мога да отида на Карибите или Хонолулу? Нали за всички щеше да има от всичко по много, но евтино, хубаво и луксозно? Или ще има все пак няколко ... поправителни лагера да речем, където да се попревъзпитават тез или онез? Давай, бате, давай - много скоро ще си измислил комунизЪма - за сега се справяш отлично с икономиката, миграцията и вътрешния ред, а в съседната тема има един дето разбира почти в същата степен от политика и военна стратегия. Само не знам със здравеопазването как ще я карате, щото по всичко изглежда, че досега сте го виждали само от направилната му страна.

Само цената самолетния билет до там се равнява на цената на хиляди кебапчета, на теб за две не ти стигат!
Ами като гледам, твоите познания по икономика са точно за комунистическата:
Първо, според мен очевидно, се увеличава паричната маса у хората и бизнеса. Ако до вчера човек е плащал сто лева на месец за ток, то вече тези пари му остават за друго. Второ, също близко до акъла, е че ще има хора, които ще поискат да си купят с тези допълнителни пари, спестени от цената на енергията, кебапчета.

Проблемът е, че количеството на кебапчетата е едно и също. Някаква минимална част от разхода за производството им (електрическата енергия) е изчезнала, но количеството не се е увеличило. От друга страна се е увеличило търсенето на кебапчета, защото повече хора могат да си позволят повече кебапчета.

цитатът е от

Честно ти казвам, отиди в клуб философия и покажи какво можеш, тук само се излагаш.

Редактирано от forestt на 28.07.15 17:17.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано28.07.15 18:13



Изписал си цял куп глупости, не виждам смисъл да коментирам всичко, но все пак тези в които твърдиш че аз съм казал нещо което не съм казал или ти се отричаш от нещо което си казал:

По нататък пишеш "Що за идиот може да изтърси подобна глупост, това не е безплатна енергия, а субсидирана, потребителя може и да не плаща, но някой друг, например държавата я плаща. Може и без да се печатат допълнително пари, а да се увеличат данъците, но полза никаква, това може да доведе само до разхищаване на енергия.". Продължаваш с агресивно комплексарския си стил. Ми не, печатането на пари не е субсидия. Субсидия е парична подкрепа за създаването или подпомагането на дейността на предприятие. Как се финансира субсидията е друг въпрос, това което трябва да запомниш е, че печатането на пари само по-себе си не е субсидия.

Не само на предприятие, в селското стопанство се субсидират всички фермери.
А ти казваш в

:

Ако до тук си схванал как най-общо работи икономиката, то трябва да си наясно и че не е необходимо никакво физическо чудо, за да се постигне безплатна енергия. Това може да стане по следния много прост начин - чрез увеличаване на паричната маса със стойността на всички разходи за енергия. Или да го кажем по-просто - да стане енергията безплатна е икономически еквивалентно на това да се напечатат пари, които да покрият всички разходи за енергия. Съвсем очевидно е, че това ще доведе до повишаване на цените на кебапчетата - и на всичко останало, разбира се. Пробвано е многократно, между другото, и винаги резултатът е бил един и същ.

Съвсем конкретно казваш, че ще се печатат пари които да покрият всички разходи за енергия!!! А това си е субсидия, значи ще се дават тези пари на производителите на енергия за да я предлагат без пари на потребителите.
Защо съвсем неуместно твърдиш че съм казал нещо което не съм казал, никъде не съм казвал, че печатането на пари е субсидия, а аз дори ти казах, че може и без да се печатат пари.

Заключението няма да ти го коментирам - какво значение има кое в кой пост си написал?!?! В единия пишеш, че "енергията всичката си е безплатна", а в другия, че "безплатната енергия ще намали цената". Кое си написал в първия и кое в третия пост е без значение - остава си въпросът как така безплатната енергия ще намали цената не нещо си, при положение че според теб самия тя всичката си е безплатна?!?! И в две различни теми да го беше написал, товва пак щеше да означава, че ти не си наясно какво твърдиш, тъй като е очевидно невъзможно и двете твърдения да са верни.

Ама това наглост ли е или тъпота?

в съм ти го обяснил:
Твърдението, че всичката енергия е безплатна е част от едно изречение в което обяснявам, че се плаща за доставката и данъци, като дори съм пропуснал запетайката между безплатна и плащаш, след това в същото изречение се обяснява, че енергия и пари са различни неща. То за нормалните хора не е нужно да се обяснява, сами биха си направили извода, че паричната стойност на енергията се получава от доставката, която включва, добив, преобразуване от един вид в друг, транспортиране и др. неща съпътстващи енергията за да дойде тя при тебе в удобен за ползване от теб вид!!! Но някои хора колкото и да им се обяснява, явно не могат да го разберат, а вместо това демонстрират способностите си да водят безсмислени спорове, не знам на какво се дължи, не мога да преценя дали имат психически отклонения защото не съм психиатър.

ето го и цялото изречение:
А енергията, ми тя всичката си е безплатна плащаш за доставката и данъци, енергия и пари не са една и съща величина (както джаул, калория или киловатчас), съотношението им може да варира и да има произволни стойности!!!

там си пише какво формира цената, но явно не ти стига акъла да го разбереш!!!

Редактирано от forestt на 28.07.15 18:15.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано28.07.15 19:50



И как безплатната енергия ще намали цената на доставката и данъците, че да поевтинеят кебапчетата?!?! Това не си изяснил никъде - то не, че има как да го изясниш де, то и затова се си се омотал като пиле в калчища.



П.П. Иначе пак не си схванал нищо, но това вече хич не ме учудва. Бе как нямаш за две стотинки мозъкк да схванеш, че субсидирането на производството на енергия няма нищо общо с печатането на пари за покриването на разходите за енергия. Хем ти го бях подчертал, ама акъл море, глава шамандура - какво да се прави. Ти наистина ли си мислиш, че всички икономически понятия които случайно си чул означават едно и също нещо, просто защото на теб така ти се струва?

П.П.П. Селското стоанство не е предприятие, така ли? Бе ти да не живееш в Северна Кореа?



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано28.07.15 19:58



И месото как се е появило, освен чрез синтез на основните градивни елементи плюс химически реакции, които са го превърнали в месо? Точно както си го обяснил, така се е получило - първо елементарни частици, после атоми, после молекули и т.н. Не разбирам защо го казваш с обичайнато си дебилно умиление, с което разясняваш как верни факти са неверни според теб? Или мислиш, че месото се е появило малко след големия взрив и от тогава пада във фермите под формата на добичета?!?!



П.П. Къде ще пиша си е моя работа, моля. Тук ми е забавно, има ... уникални участници. Хайде без да ми даваш акъл къде да пиша, а? Да не ти дам аз на теб, че пак ще се изясняваме кой кого обидил и кой на кого се оплакал, пък разрешил, пък забранил, пък се разстроил. Моля.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано28.07.15 20:08



Не мога да ти отговарям на всички теми, но тази сякаш е най-лесната. Тук минахме на ad hominem - чак се чудя как експерт като теб се въздържа чак толкова дълго. Като ти гледам познанията по всички други теми, то просто няма как да не си познал за какво ставам и за какво не ставам аз. Както сигурно и си познал, при това честно, в кой клуб да пиша.

Проблемът е, че нито теоретично ти можеш да знаеш за какво ставам аз, нито практически можеш да ми казваш в кой клуб да отида. Ако не го разбираш, значи си по-тъп от имбецил, а ако го разбираш - съобразявай се. Въобще не ме интересува според теб какъв съм и къде трябва да пиша - ако имаш да кажеш още някоя глупост, което е съмнително предвид количеството на избълваните от теб - давай. Ако не - приятна вечер и спокойна и прохладна нощ.



П.П. Точно този отговор вече не съдържа дори грам свързаност - влошаваш си състоянито. Пускаш някакъв цитат и си почваш да обясняваш, как моите познания били комунистически, без дори да загатнеш защо мислиш така. Не твърдя, че мислиш, ама до едно време се опитваше да се правиш, че е така. Да не стане като с биполярния да почнеш да разглеждаш въпроса за газовете и отверстията, през които човек ги отделя или абсорбира? Не така, по-стабилен изглеждаше ти, или поне с по-дълъг период на стабилност. Не се предвай - с теб сме!



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано28.07.15 21:24



И месото как се е появило, освен чрез синтез на основните градивни елементи плюс химически реакции, които са го превърнали в месо? Точно както си го обяснил, така се е получило - първо елементарни частици, после атоми, после молекули и т.н. Не разбирам защо го казваш с обичайнато си дебилно умиление, с което разясняваш как верни факти са неверни според теб? Или мислиш, че месото се е появило малко след големия взрив и от тогава пада във фермите под формата на добичета?!?!

Нещо вече съвсем се отплесна.
Виж какво съм ти писал:

"Кебапчето се прави от месо, другото са физически процеси за които е нужна енергия, но тя не е част от кебапчето, дори в резултат на тези процеси масата на кебапчето намалява. Да направиш нещо материално от енергия значи да синтезираш от енергия елементарни частици, протони, неутрони и електрони, после от тях атоми, от атомите молекули и т.н. докато направиш кебапче, за 60 грамово кебапче ти е нужна 5,4*10^15 Джаула "

И тъй, кебапчето от месо ли се прави или от енергия?


Дал съм ти и жокер.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано28.07.15 21:37



Не мога да ти отговарям на всички теми, но тази сякаш е най-лесната. Тук минахме на ad hominem - чак се чудя как експерт като теб се въздържа чак толкова дълго. Като ти гледам познанията по всички други теми, то просто няма как да не си познал за какво ставам и за какво не ставам аз. Както сигурно и си познал, при това честно, в кой клуб да пиша.

Проблемът е, че нито теоретично ти можеш да знаеш за какво ставам аз, нито практически можеш да ми казваш в кой клуб да отида. Ако не го разбираш, значи си по-тъп от имбецил, а ако го разбираш - съобразявай се. Въобще не ме интересува според теб какъв съм и къде трябва да пиша - ако имаш да кажеш още някоя глупост, което е съмнително предвид количеството на избълваните от теб - давай. Ако не - приятна вечер и спокойна и прохладна нощ.

П.П. Точно този отговор вече не съдържа дори грам свързаност - влошаваш си състоянито. Пускаш някакъв цитат и си почваш да обясняваш, как моите познания били комунистически, без дори да загатнеш защо мислиш така. Не твърдя, че мислиш, ама до едно време се опитваше да се правиш, че е така. Да не стане като с биполярния да почнеш да разглеждаш въпроса за газовете и отверстията, през които човек ги отделя или абсорбира? Не така, по-стабилен изглеждаше ти, или поне с по-дълъг период на стабилност. Не се предвай - с теб сме!


Ами като не можеш, защо се мъчиш, то се вижда, че се изчерпа вече.
Не те знам какви са ти познанията по икономика, най-вероятно никакви, но както го описваш се правеше при комунизма, паричната маса се увеличава, но производството не, само че с тази разлика че цената не се увеличаваше и стоката изчезваше от магазините. Само че кебапчета винаги си имаше.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано28.07.15 21:41



Кебапчето се прави от месо, а месото се "прави" от далеч повече енергия, отколкото ти си сметнал. Мисли, не е трудно...

Опитвам се да бъда максимално добронамерен, но ако мислиш, че месото е дар Божий, който не изисква енергия за да се "появи" - направо си го кажи. Всяко нещо, което намалява ентропията, се "прави" от енергия. Живите организми, които към момента са източник на месо, са най-яркият наблюдаем пример за това.

Кое пак не разбра? Кое според теб в тази Вселена _не_ се "прави" от енергия?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.