Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 24.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: КОЙ ТИ Е КРИВ ЧЕ СИ ПРАВ? :)нови [re: multiplikator]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано08.08.15 11:21



Темите ти ги създаде като повдигна този въпрос, аз само ти отговарях!
Така и не разбра, че безплатни неща има (вече няма да си правя труд да ти ги изреждам), ако нямаше, нямаше и да има човечество, защото изобщо нямаше да се появи живот на земята.
Ако вярваш, че животът на Земята не е възникнал от само себе си, а някой го е създал, то пак не можеш да зачеркнеш безплатните неща, а само променяш местонахождението им някъде другаде, където се е появил тоя "някой"!!!


Така е, но той не се отказва, според мен обработва общественото мнение в полза на някакви икономически интереси на някаква групировка. И тия си мислят, че те са статуквото. Днес си на власт, но утре може да паднеш, това че са купили всички в момента действащи политически партии не ги оправдава, а само увеличава вината и броя на съучастниците.
Темата не е физична, той я повдигна, аз само отговарях, той трябва да получи бан, ако не получи, значи и ръководството на дир е съучастник!



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано08.08.15 12:40



Хич даже не съм краен.

Той дори не се опита да обясни каквото и да е - отвори две теми, писа къде ли не някакви абсурдни истории и смешни конспирации - модератора ми бил разрешил да го набеждавам, той щял да докаже и т.н. Еми това не е "ескалация" - аз многократно опитвах да се аргументирам спокойно, да му задам под всякаква форма въпроси за да може да се чуят някакви аргументи - нито един отговор, нищо. Това е маниакално състояние - просто продължавам да си мисля, че е някакъв експеримент. Дори биполярния е в състояние да влага мисъл, при това дори не толкова рядко, стига да не е в онези си състояния. Докато тоя симпатяга е уникат отвсякъде.

Не може някой да твърди нещо толкова важно за човечеството - - как всичко щяло да стане по-достъпно, а да не даде нито един аргумент, нито едно подобие на теория - нищо! И най-странното е, че изглежда че въобще не се усеща, че е възможно правилната гледна точка де е различна от неговата. Ама изобщо, за миг не го допуска. Не желае да отдели по две минути за да изясни основни понятия, с които се оправят адекватно дори неграмотни селяни на пазара.


Празни приказки!!! Къде са въпросите на които трябва да отговоря???
Аз ти отговорих, но ти не можеш (или не искаш да разбереш) отговорите ми.

Ето един железен, срещу който не се рипа:

"Темите ти ги създаде като повдигна този въпрос, аз само ти отговарях!
Така и не разбра, че безплатни неща има (вече няма да си правя труд да ти ги изреждам), ако нямаше, нямаше и да има човечество, защото изобщо нямаше да се появи живот на земята.
Ако вярваш, че животът на Земята не е възникнал от само себе си, а някой го е създал, то пак не можеш да зачеркнеш безплатните неща, а само променяш местонахождението им някъде другаде, където се е появил тоя "някой"!!! "


Ей го сега се хвали с някакво скромно IQ, дето изглежда е успял да го постигне призори, утре не го знам какво ще направи - притеснявам се вече за този човек.

Скромно IQ, което обаче е недостижимо за теб, какво е мнението ти в такъв случай за собствените ти възможности?!!! Аз наистина не се впечатлих от резултата си от теста и го пиша веднага след като съобщавам за резултата си, а той е верни отговори на 35 от 39 въпроса.
Всеки друг би си замълчал по нещо в което се е изложил, но ти не, и продължаваш да коментираш!!!


Всеки който прочете последователно постовете ми в които съобщавам за резултата си от IQ теста ще забележи, че аз имам проблем с постването на снимките с резултатите. Ми трябваше да си намеря името и паролата с които се регистрирах в сайта в който си качвах снимките, а всъщност първо кой беше сайта, после как се качваха, това ми отне няколко часа.
Едва на другия ден към обяд се сещам как да открия верните отговори на въпросите в които не съм сигурен и ми са нужни цели няколко часа с новия хитър метод за да реша вярно и тези четири въпроса.
Как си мислиш, че съм увеличавал резултата си вечерта по малките часове???
В отговорите на едни въпроси съм сигурен (при мен това са огромното мнозинство), на други се съмнявам, как си мислиш, че бих си подобрил резултата при следващо решаване ако няма как да проверя на кои от отговорите в които се съмнявам съм отговорил вярно и на кои грешно???
Очевидно е, че или не си решавал IQ тестове или резултатът ти е около или под средния.

Въобще тоя стил на клуба, при който се пльосва произволен цитат, който после самоцелно се оборва, не води до нищо добро явно. Всеки топик се извращава до безмислени опити на някакви имбецили да докажат, че освен това, което им изглежда очевидно, нищо друго не е възможно. Ама пък е весело де, понякога.

Това ти го правеше, като дори си компилираше цитати от различни мисли на опонента казани в различен контекст, да ти припомням ли как от обяснението ми в първия ми пост за влиянието на енергията върху цената на стоките (в което се споменава безплатна енергия, защото ти говориш за такава) и от друга моя мисъл изказана след няколко поста с която обяснявам какво формира цената на енергията, (но отново се споменава словосъчетанието безплатна енергия но в друг контекст) ти сглобяваш един цитат който обявяваш за смислово противоречащ си!!!
И накрая казва, че ти е весело, затова ли го правиш, а, но май ти стана за смях!

Редактирано от forestt на 08.08.15 12:45.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано08.08.15 13:26



Никъде нито в един пост не съм отричал парите - Искаш да кажеш, че има безплатна енергия, която обаче е с пари?



Но иначе си дойдохме на думата - много ме дразни това което става в енергетиката. Тебе те дразни нещо си и от това някак си трябва да следва нещо си друго си. Какво става в България е проблем на българите, не на човечеството като цяло. Това, че тука някой си бил корумпиран, че бил откраднал това или онова няма да се повлияе ни най-малко от наличието на вечен двигател и безплатна енергия - най-малко в посоката, която ти очакваш.

Но не е допустимо последният в такава тема да пропагандира или рекламира нещо си - че ти досега пропагандира кое било допустимо и кое не, кое било корупция и кое не, кой щял да ходи на Марс и кой не и какви ли не още глупости.

Сега сигурно много ще те изненадам, но ще ти разкрия една малка тайна - социалната справедливост няма право пропорционална връзка с прогреса на човечеството, дори може би обратното. Маргинали като теб могат да си плещят каквото им хрумне, но истината е друга. На хората може да им е мъчно за другите хора, могат да са състрадателни и загрижени, но това хич не значи, че излишният по някакъв начин се превръща в полезен или нужен - особено пък за прогреса. Да не говорим пък, когато тази безполезност достигне до парадиране и непрекъснати претенции колко още трябвало да се даде, колко по-евтино трябвало да бъде - и защо? Щото някой съжалил някой друг.

Беше се затъжил за полет до Марс и как безплатната енергия би го направила "достъпен". Сега ще ти разкрия още една тайна - броят на милиардерите в света е около 2000. Ако примем, че всеки от тях реши да похарчи средно по милиард, то всеки от тях ще може да си позволи да плати горивото за около 1000 полета по цени на НАСА или около 5000 полета по цени на Мъск.

Мдаа, по горната сметка се получава, че поне 2000 човека могат да си позволят гориво за да изстрелват по една ракета на ден в следващите три до петнайсет години непрекъснато - всеки ден.

Разбираш ли сега какъв смешен маргинал си ти? Коментираш от какво има нужда обществото, кой какво трябвали да направи, да не направи, само за да оправдаеш собствената си несъстоятелност. Щели да станат по-достъпни стоките - че те са си достъпни бе, само пари да имаш. Щели да станат по-достъпни полетите - ами достъпни са за доста хора.

Аман вече от някакви мрънкачи, дето все другите са им виновни. Имало курупция - ми стани прокурор или съдия и я бори - кво ми мрънкаш в някакви форуми. Не му харесвало енергетика - ами направи една фирма и продавай евтино бе - кой ти е забранил?!?! Ама нали, ако може някой друг да си намали печалбата, друг да продава евтинко, че да можеш ти да къташ под дюшека щот си най-големия тарикат ли? Хайде - отивай, прави социална електрическа компания. То е много лесно да се мърмори по форумчета, ама като е да се направи няма желаещи. Хайде прави фирма в енергетиката с ниски цени и без корупция - кой те е спрял?

и всеки който се опитва по някакъв начин да намеква или натъртва (щом натъртва и той трябва да бъде натъртен), че цената на нещо си трябвало да се покачва, трябва да бъде разобличен, пазарът ще определи цената

Я кажи сега - цената на труда трябва ли да се покачва? Цената на третата възраст - пенсиите - трябва ли да се покачват? А? Партизанче, сега веднага ще се извъртиш, че цената на труда ще я определяме на синдикални събрания, цената на лечението и болничната помощ да бъде нула, ама иначе, ако нещо на търтеите им се въжда скъпо - пазара да определял, скъпо било, имало корупция. Вместо комуноидите да са благодарни на хората, че последните не са ги оставили гладни и болни, отделяйки от собствените си пари, под формата на данъци, такси, застраховки, осигуровки, той тръгнал да държи сметка кое е евтино и кое скъпо. Ми изкарай ти на пазара нещо по-евтино бе - какво само хленчиш - ако можеш безплатно изкарай. Давай, чакаме справедливи ниски цени. А? Запретвай ръкави и докато другите рабоят за себе си, ти работи за ниски и справедливи цени. Кой те спира?

Много е лесно да си форумен тарикат, радетел за справедливост - "ще вземем от лошите, ще дадем на добрите". Ами хайде, действай. Отивай да национализираш ТЕЦ-овете, да побеждаваш лошите, да избиеш корумпираните, да нахраниш гладните и други подобни Атакистки полюции. Какво си застанал като некоя мишка да ми говориш колко ги било еня Тесла и Мъск за някакви малоумни лузери, на които цял живот все нещо им е скъпо и все някой е несправедлив към тях. Тръгнал той обществото да променя - не може да отдели три минути да се образова повърхностно кое как работи, ама иначе знае в детайли за всички корупции и далавери в енергетиката, че чак и знае как да ги пребории ... с безплатна енергия. Смешник.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано08.08.15 13:30



Темите ти ги създаде като повдигна този въпрос, аз само ти отговарях

Малоумник, не можеш ли да се сетиш поне, че то се вижда от кой са създадени темите. Нема как да си толкова тъп - на темата пише "Автор: " и там седи твоето име. Но иначе това бил "железен" въпрос. Егати кухата лейка - тия неща са очевидни, бе - толкова ли не можеш да схванеш, че всеки може да види кой е автор на дадена тема?



Тема Re: КОЙ ТИ Е КРИВ ЧЕ СИ ПРАВ? :)нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано08.08.15 13:38



Така е, но той не се отказва, според мен обработва общественото мнение в полза на някакви икономически интереси на някаква групировка ...

значи и ръководството на дир е съучастник



Неоценимо!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.