Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 26.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано04.08.15 21:10



Ще ти дам пример с най-известният днес Elon Musk
Какво ще кажеш за заплата от 1 долар.


Ти верно си олигофрен. Ще кажа, че собственика на една компания няма нужда да взима никаква заплата, но ако взима дори един долар има признати разходи. Ама това е висша математика за теб. Чудя се - наистина ли си седиш и си мислиш - "абе тоя готин пич как ли изкарва с един долар, а аз не мога". Еми по-малоумно същество от теб не съм виждал, честно.

П.П. За загрижените си за близките и фамилиите хора - това ни е генетично вродено. Лично според мен всяко същество, което не е загрижно за близките и фамилията си не спада към категорията "човек". But that's just me.





Тема Re: Почваш да ми се струваш умен!!!нови [re: forestt]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано04.08.15 21:49



(или липсата на такава това пак си е цена нула) само ще намали цената на кебапчето.

Тука вече грешиш, нулева цена, не е никаква цена





Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.08.15 23:17



Аз в предишен пост ти дадох пример и с хладилници и фризери, и с перални, ама то се иска поне малко ум (е разбира се и добра воля) за да ги разбере човек

Така е, иска се поне малко ум да ги разбере човек - аз пък преди две седмици те попитаах какво ще стане, ако всичко е безплатно. Интересно ми е, след като даваш примери с такива неща - няма ли да е по-добре те да са безплатни? То верно, че това са консуматори, пък ние говорихме за генератори, ама то нищо не се променя. Пак ще остане въпроса "как се прави кебапче от безплатен фризер", ама ти ще му намериш отговора.

Дай пример как ще се промени твоя живот, ако всички имат безплатна енергия, не ми говори за уреди, дето си чел за тях по Интернет.


Чакай сега, нали говорихме само за безплатна енергия, а ти сега искаш всичко безплатно, ай бегай в "Утопията" на на чичо си Том Ман или се събуди.


Искайки кебапче от енергия или от фризер ти обиждаш съответно енергетиците или производителите на фризери. Дали са безплатни или платени няма никакво значение. Със същия успех можеш да се изтъпаниш в Университета на някоя лекция и да питаш професора как тази лекция ще ти направи кебапче!!!

Не се ли досети, та аз вече намекнах за това. Ако твоите мечти се ограничават само до кебапчета (не го вярвам), то аз искам да пътешествам и не само на Земята, сега с нетърпение очаквам да видя снимките които ще направи Ню Хърайзънс на Плутон, как мислиш ако имам възможност да отида там дали няма да се възползвам.
А ти за хладилник с фризер и за пералня само в Интернет ли си чел, нямате ли у вас?!



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.08.15 23:46



Ти верно си олигофрен. Ще кажа, че собственика на една компания няма нужда да взима никаква заплата, но ако взима дори един долар има признати разходи. Ама това е висша математика за теб. Чудя се - наистина ли си седиш и си мислиш - "абе тоя готин пич как ли изкарва с един долар, а аз не мога". Еми по-малоумно същество от теб не съм виждал, честно.

П.П. За загрижените си за близките и фамилиите хора - това ни е генетично вродено. Лично според мен всяко същество, което не е загрижно за близките и фамилията си не спада към категорията "човек". But that's just me.


Илон Мъск не е собственик само на една компания, а на няколко. и освен това като собственик той притежава част от акциите на компанията за които получава дивидент, но ако компанията се развива бързо може и почти цялата печалба да се реинвестира в компанията, а дивидента да е минимален. А символичната заплата от един долар той си е определил за заеманата от него длъжност главен изпълнителен директор, можел е да си отпусне и сто милиона.
Аз ти дадох линк, на теб само това ли ти направи впечатление там символичната заплата. А че инвестира в неща от които никой досега не е спечелил не ти ли направи впечатление, защо поема такива рискове, само заради печалбата ли, ами ако загуби?



П.П. Е значи според теб мафиотите са най-човечните хора, това няма да го коментирам.

Редактирано от forestt на 05.08.15 00:47.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано05.08.15 00:18



Ако имаш 120 грама месо, ще направиш най-много 2 кебапчета, ако ще да си в ядрото на АЕЦ. Ако нямаш месо - няма да направиш нито едно, пак ако ще да си в ядрото на АЕЦ. Откъде заключаваш, че с поевтиняването на енергията ще се увеличат суровините, за които имаш нужда от енергия да преработиш?!?! За животновъдство ти трябват няколко киловта - все е тая дали ще струва няколко десетки лева или нищо.

Ако не ми вярваш, поинтересувай се какво ядат в Северна Корея - ядрена енергия бол, кебапчета няма. В Люксембург - обратното. Кебапчета за всеки на корем - включително безплатно електричество за определена консумация, а енергията се купува от съседните страни.

По горе говорихме за слънчевата енергия - колко по-безплатна може да стане една енергия, че да се правят повече кебапчета? Проблема не е в енергията, а в нейното преобразуване - от там идва цената. Но да ти задам друг въпрос - колко повече енергия трябва да получи Африка, за да не гладува и защо ЮАР е по-добре от Мавритания, Мароко, Алжир, Тунис, Либия, Египет, Судан, Чад, Нигер, Западна Сахара и Мали взети заедно, въпреки че на територията на последните държави, по точно в пустинята Сахара, се концентрира повече нетна слънчева енергия от Европа, например - да не говорим за ЮАР?


Ами кажи им на французите да се откажат от ядрената енергия, че да не станат като севернокорейците!


А за Люксембург сигурен ли си, че кебапчетата им са от собствено месо или и то е вносно като електроенергията им?

Брей ти откри Америка, а да си спомняш, че някой вече ти го беше казал откъде идва цената на енергията, при това в няколко поста!!!
Ами по-зле са от ЮАР защото имат по-малък БВП, това значи произвеждат по-малко стоки и услуги общо, без значение какво. А по-твоята логика Сомалия би трябвало да са най-добре защото те имат най-силно развито животновъдство.

Редактирано от forestt на 05.08.15 00:19.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано05.08.15 08:25



Ако твоите мечти се ограничават само до кебапчета (не го вярвам), то аз искам да пътешествам и не само на Земята

Да разбирам ли, че при пътешествия извън Земята храна няма да ти трябва? Сега да те светна, че на времето, пък май и до днес, България беше прочута с производството на храна за космически полети. Там енергията за производство, между другото, е без никакво значение, важното е колко ще се спести - като обем и маса. Важни са и други неща, ама тях ще ти е трудно да ги разбереш и ще се отплеснеш.

Та ако ще ходиш до Плутон със сегашните технологии, трабва да помислиш за две неща - как да не умреш от радиация и как да носиш достатъчно храна. За решаването на нито един от проблемите не ти трябва безплатна енергия.

Като ти се ходи извън Земята, защо не се записа за Mars One? Ефтинко щеше да ти се върже мечтанието за дълъг период от време, а ако не беше и толкова ... странен, сега можеше да си в топ 100 на избранниците.



Виж сега, за изпращането на човек в Космоса, най-общо казано, най, най, най, най, най, най, най - малкият проблем в момента е енергията, а най-вероятно така и ще си остане. Освен, ако още не гледаш стари фантастични филми, дето яхват един реактор и с него си джиткат насам-натам като баба Яга на метла.

П.П. За платени кебапчета от фризер какъв проблем видя? Той затова главно служи фризера - купуваш храна, пъхаш я вътре, плащаш ток, но храната ти е достъпна за дълго време след това в удобен за теб момент.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано05.08.15 08:41



Само не разбрах защо си е определил символична заплата от един долар, а не от нула долара. Т.е. това ти не го разбра - повечето хора го знаят.



А че Мъск инвестира в неща, от които "никой не е спечелил", е тема, която няма да можеш да разбереш. Има различни видове инвестиции, но тези, при които се инвестира заедно с правителството на САЩ са най-общо от вида "бензинът от вас, идеите от нас". Т.е. частната фирма участва с ноу хау, което вече има, а кинтите ги плащат данъкоплатците, като инвестицията най-често се осчетоводява фифти-фифти. Но това е твърде висш пилотаж за теб.

Така че за Мъск не се притеснявай. Човека има няколко брака, пет деца. Грижи се семейството си, плащал си е при разводите, гледа си децата, обезщетил си е жените - няма проблем откъм пари. Тия работи, да знаеш, хич не са евтини там.

И да - да си обичаш децата и семейството и да се грижиш за тях, както Мъск обича и се грижи за петте си деца например, е едно от най-човечните неща. Какво общо имат мафиотите тук?!?! Това, че имат семейство ли те притеснява? Какъв ти е проблема със схващането на елементарни, генетично заложени неща, като грижата за рода, например?



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано05.08.15 08:49



Ами кажи им на французите да се откажат от ядрената енергия, че да не станат като севернокорейците!

На Германците им казах - отказаха се.





Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано05.08.15 13:18



Да разбирам ли, че при пътешествия извън Земята храна няма да ти трябва? Сега да те светна, че на времето, пък май и до днес, България беше прочута с производството на храна за космически полети. Там енергията за производство, между другото, е без никакво значение, важното е колко ще се спести - като обем и маса. Важни са и други неща, ама тях ще ти е трудно да ги разбереш и ще се отплеснеш.

Та ако ще ходиш до Плутон със сегашните технологии, трабва да помислиш за две неща - как да не умреш от радиация и как да носиш достатъчно храна. За решаването на нито един от проблемите не ти трябва безплатна енергия.

Като ти се ходи извън Земята, защо не се записа за Mars One? Ефтинко щеше да ти се върже мечтанието за дълъг период от време, а ако не беше и толкова ... странен, сега можеше да си в топ 100 на избранниците.

Виж сега, за изпращането на човек в Космоса, най-общо казано, най, най, най, най, най, най, най - малкият проблем в момента е енергията, а най-вероятно така и ще си остане. Освен, ако още не гледаш стари фантастични филми, дето яхват един реактор и с него си джиткат насам-натам като баба Яга на метла.


Разбира се, че не със същите технологии и разликата ще се състои главно точно в енергията!!! Точно в енергията е проблемът, нужен е друг източник на енергия, химическата не става за далечни космически полети. Ако мога да отида до Марс или Плутон или където и другаде да е, защо не и до други звездни системи също така бързо и лесно както до София, то храната няма да е никакъв проблем за мене, че си взема каквато ми харесва, дори и безтегловността няма да е проблем, ще си завъртя космическия кораб и ще имам изкуствена "гравитация" и радиацията няма да е проблем, ще си сложа достатъчно дебела защита!



П.П. За платени кебапчета от фризер какъв проблем видя? Той затова главно служи фризера - купуваш храна, пъхаш я вътре, плащаш ток, но храната ти е достъпна за дълго време след това в удобен за теб момент.

В по-предния ти пост въпросът ти беше: "как се прави кебапче от безплатен фризер"
Недей сега да ми замразяваш във фризера направени по друг начин кебапчета.
И какво стана поиска ли от някой професор да ти направи кебапче от лекцията си.

Редактирано от forestt на 05.08.15 13:20.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано05.08.15 14:00



Само не разбрах защо си е определил символична заплата от един долар, а не от нула долара. Т.е. това ти не го разбра - повечето хора го знаят.

За мен няма значение дали ще е 1 долар, 1 цент или нула, затова и не се интересувам, а теб защо те вълнува такава символична сума?!!!
Виж ако заплатата му е 100 или повече милиона долара и след няколко години компанията фалира, то това си е източване. Но той явно не се занимава с такива шмекерии.



А че Мъск инвестира в неща, от които "никой не е спечелил", е тема, която няма да можеш да разбереш. Има различни видове инвестиции, но тези, при които се инвестира заедно с правителството на САЩ са най-общо от вида "бензинът от вас, идеите от нас". Т.е. частната фирма участва с ноу хау, което вече има, а кинтите ги плащат данъкоплатците, като инвестицията най-често се осчетоводява фифти-фифти. Но това е твърде висш пилотаж за теб.

Това важи само до компанията SpaceX, знаех го и без ти да ми казваш.
Другите не получават финансиране от държавата, например Tesla Motors конкурира се на свободния пазар, SolarCity и др.

Така че за Мъск не се притеснявай. Човека има няколко брака, пет деца. Грижи се семейството си, плащал си е при разводите, гледа си децата, обезщетил си е жените - няма проблем откъм пари. Тия работи, да знаеш, хич не са евтини там.

Те че не са евтини е ясно, но и не могат да се избегнат по никакъв начин щом имаш пари.

И да - да си обичаш децата и семейството и да се грижиш за тях, както Мъск обича и се грижи за петте си деца например, е едно от най-човечните неща. Какво общо имат мафиотите тук?!?! Това, че имат семейство ли те притеснява? Какъв ти е проблема със схващането на елементарни, генетично заложени неща, като грижата за рода, например?

Мафиотите също се грижат за родата си, я пробвай да засегнеш дори по най-невинния начин някой техен дори далечен роднина. Естествено като имаш пари то е много ясно че ще осигуриш финансово всичките си близки, но ако си закъсал и имаш дългове, то търсенето на близките не е за да им помогнеш ти, а да искаш те да ти помагат, в такъв случай дори е похвално, че се дистанцираш. Но има някои които въпреки, че не са им липсвали пари не са се грижили за близките си, например: Айнщайн, Стив Джобс!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.