Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 24.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: min4o praznikov]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.08.15 15:00



ето там ти е проблема че не ги виждаш другите решения.
освен това решаването на тия измислени “задачи“ е като решаването на кръстословици сканди едно време. уж са различни а всъщност са еднакви. като ги назубриш за един месец и после ги решаваш със затворени очи, и се правиш на най-големия гении. аман от фалшиви гении.
иначе щом си антирелативист, значи не си глупак.

за назубряне на теста има доста материали
https://www.youtube.com/watch?v=pcKDtOwkPzA

а за оня кретен изобщо не ми говори. чак ти се чудя на акъла че разговаряш с онова същество.


min4o извинявай, че изобщо не погледнах поста ти, но след като ти каза че тия тестове не стрували, а аз бях твърдо решен да реша всички задачи от него за да докажа че оня говнянко лъже не виждах смисъл да те чета, сега имам време и погледнах.

Ако има да, но ако няма защо трябва да виждам и други решения, например първата задача при която има осем еднакви червени топки и едно празно място, защо трябва да търся и друго решение освен очевидното, че на празното място трябва да се постави също червена топка?
За какъв месец говориш, за по-малко от денонощие аз го назубрих и за мен този тест е като прочетен вестник или решена кръстословица, но аз още при първото решаване отговорих вярно на почти всички въпроси, и по-точно, един последният 39 не се опитах да го решавам, в отговорите които дадох на четири други се съмнявах, но някои от тях са били верни иначе нямаше да имам 127, в отговорите на останалите 34 задачи бях абсолютно сигурен.

Погледнах клипа, да почти същия е, повечето задачи са същите, само някои са различни, но и те са смислово сходни, явно авторът е същия само е променил някои от задачите.
Прави ти чест, че не се възползва да гледаш клипа и да решаваш теста, което все пак е би било по-интелигентно от това да правиш фотомонтаж на резултата като плямпалото, защото не могат да те изобличат, за разлика от него който бе изобличен, но май не се усеща колко смешен е станал.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.08.15 16:19



Симпатяга, на мен вечен двигател и безплатна енергия не ми трябват. Не търся грешки в никой. Икономиката работи така, както ти я описвам и няма изгледи скоро да заработи някакво подобие на това, което ти описваш.

Ми той и никой не ти предлага, а ако някой успее да направи и ти предложи ще ти иска пари за това. Това ли те боли, че той ще стане по-богат от теб, и ще стане защото ти и да не се възползваш, други няма да пропуснат.

но в много други (дори повечето) е за да се увеличи производителността и оттам намали цената на продукта

Мдаа, така, така. Като почнеш от Appple и вървиш надолу по веригата всички са се втурнали да ти намалят цената на продукта. Просто нямаме база за никакъв разговор с теб - вярвай си, че високоинтелигентните хора от цял свят само мислят как да ти намалят цената на продукта. Вярата е безплатна. Но истината е, че всички хора гледат как да вземат максималното за своя труд - това става чрез по-голяма печалба. Голямата печалба е това, което кара хората да се стремят към по-голяма ефективност - просто един от начините да си по-конкурентноспособен.


Ааа, взе да загряваш май!
Само че тази отвлечена думичка ефективност омазва всичко. По-точното е като си намали производствената цена ще има по-голяма печалба за предприемача, а като си намали продажната цена (намалявайки си печалбата) че стане по-конкурентноспособен и ще продава повече, оттам и печалбата му пак ще нарастне. Тъй, тъй, и аз си мисля тъй де, ама не е точно така защото най-големите фирми не се стремят към по-голяма печалба, а да заемат по-голям дял от пазара, колкото и да не ти се вярва. А нахапаната ябълка и бавареца не са най-големите.

Взе да доскучава тоя разговор. Аз, за разлика от теб съм чел "Утопия"-та на Томас Ман и не мога да науча нищо ново по въпроса. Ти можеш да научиш нещо, но не желаеш. Нямаме допирни точки. Ти си си с някакви комуноидни разбирания, които доказано са се провалили в целия свят не веднъж. Аз съм реалист, който не го е домързяло да разбере как работят нещата.

А, ти от четенето на Томас Ман ли се сдоби с познанията си по икономика, а аз си помислих че си чел Карл Маркс, щото и той е писал някаква утопия, разбира се не я нарича "Утопия" защото би било плагиатство. Какво му е комуноидното да се стремиш да предложиш все по-конкурентноспособен продукт?



П.П. Що не пробваш да влезеш в затвора и да ни покажеш как ще се издигнеш в йерархията там като им доставяш цигари и някакви услуги (не споменаваш какви, може би сексуални).



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано04.08.15 17:50



Ми той и никой не ти предлага, а ако някой успее да направи и ти предложи ще ти иска пари за това. Това ли те боли, че той ще стане по-богат от теб

А бе ти си рядко умен. Как някой ще предлага вечен двигател, ще иска да изкара пари от това, а енергията от него ще е безплатна?!?! От какво той ще изкара пари тогава? Нали това те питам от преди две седмици?

Пич, объркан си много - ходи си почини малко.



П.П. Как се прави "по-конкурентноспособен" продукт на безплатен продукт? Конкуренция има там, където има печалба. Където няма печалба, няма конкуренция. Що не прочетеш някоя детска книжка поне, че съвсем обърка понятията...



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.08.15 19:24



Това пък къде го прочете?!?! Как реши, че Тесла се е борил да направи живота на другите по-добър?

Тесла е добър учен, но притежава доста патенти - що си е патентовал нещата, вместо да ги подари на човечеството? Значителните приходи от патенти изразходва само и единствено за себе си, включително и за нови и нови експерименти, повечето от които се провалят. Изключително недружелюбен към обществото, както всеки емигрант, винаги е бил саможив и не се е интересувал от никой. До степен да умре сам, със значителни дългове. Къде в биографията му прочете, че някога му е пукало за живота на хората и да е имал желание да го прави по-добър?!?! Точно обратното - винаги е търсел добър живот за себе си, без да се интересува нито от родината си, нито от роднините си, нито от приятелите си.

П.П. Не съм питал "как безплатната енергия ще ми даде повече кебапчета", питах "как се получава кебапче от безплатна енергия", ама то се видя, че няма как да схванеш дори прост въпрос.


Защо "но притежава", не е ли хубаво, че е притежавал доста патенти (болднах л защото патентът ти дава изключителни права върху изобретението за определен срок от време). Ако той не си е патентовал изобретението, то патент би могъл да получи друг който само малко го е подобрил, но след като има патент, то "подобрителя" може да получи свой патент само с неговото съгласие.
И ето, че съм познал, ти презираш хора като Тесла, " Изключително недружелюбен към обществото, както всеки емигрант, винаги е бил саможив и не се е интересувал от никой." , може ли да обобщя, човек изцяло отдаден на работата си, а ти как очакваш да изглежда отстрани такъв човек?
И като каза, че не се интересувал от никого ми мина през ума за едни много загрижени за близките си и дори за целите си фамилии хора. (сещаш ли се за кои намеквам

)

Никола Тесла не е единствен, има много други като него, не всички са умрели разорени, други са богати биснесмени.
Ще ти дам пример с най-известният днес
Какво ще кажеш за заплата от 1 долар.

П.П. Извинявай че съм изопачил въпросът ти придавайки му малко смисъл в моите очи, прав си оригиналния си беше "как се получава кебапче от безплатна енергия".

Редактирано от forestt на 04.08.15 19:26.



Тема Re: Почваш да ми се струваш умен!!!нови [re: Alenadrow]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано04.08.15 19:39



След като следя постоянно твоите постове, започвам да си променям мнението за интелекта ти.

А бе ти си рядко умен. Как някой ще предлага вечен двигател, ще иска да изкара пари от това, а енергията от него ще е безплатна?!?! От какво той ще изкара пари тогава? Нали това те питам от преди две седмици?

Прав си, първо вечен двигател има, и това е всякакъв вид двигател черпещ директно от космоса, защото космоса е неизчерпаем източник на енергия. От милиони години организмите на земята ползват енергията от космоса, без да заплащат за това, и тя енергията на космоса не е свършила още

но виж сега при хората в развито цивилизовано общество, със парични знаци в него, като средство за размяна на стоки, енергия, суровини, изкуство, транспорт, здравеопазване и т.н човешки циливизовани дейности, няма безплатни обяди. Та дори и енергия да се добива без никакви парични или други разходи, този който я добива ще иска пари за това, дори да изключим и ДДС-то на държавата, защото той няма как да си купи безплатно кебапче, понеже кебапчетата няма да станат безплатни, само защото енергията за печенето им е безплатна. Трябват редица човешки дейности преди да се пръкне кебапчето изпечено със безплатна енергия. Тези дейности са: отглеждане на добитък за производството на месото за кебапчетата, колене и разфасовка на добичето, мелене на месото на кайма , шприцоване на кебапче като предварително са турени подправки, транспорт на кебапчето до търговеца, после този търговец печели от продажбата на кебапчето, и това струва пари на клиента. Така стигнах до извода че безплатна енергия за сега няма но и няма да има и за в бъдеще когато енергията ще се лови безплатно и неограничено от космоса.
П.П някъде бях чел теория, че дори нефта в земните ядра, се самовъзобновявал, и то за относително не големи периоди от време.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.08.15 19:43



А бе ти си рядко умен. Как някой ще предлага вечен двигател, ще иска да изкара пари от това, а енергията от него ще е безплатна?!?! От какво той ще изкара пари тогава? Нали това те питам от преди две седмици?

Пич, объркан си много - ходи си почини малко.

П.П. Как се прави "по-конкурентноспособен" продукт на безплатен продукт? Конкуренция има там, където има печалба. Където няма печалба, няма конкуренция. Що не прочетеш някоя детска книжка поне, че съвсем обърка понятията...


Понятията ти си ги бъркаш, кой ти говори за безплатен вечен двигател?

П.П. Дори няма да си направя труда да погледна какво съм писал, вече са ми ясни простотиите ти!


Абсолютно съм сигурен, че не съм писал за по-конкурентноспособен продукт от безплатен продукт, и не ми е ясно що за нагъл малоумник може да твърди подобно нещо.
Аз в предишен пост ти дадох пример и с хладилници и фризери, и с перални, ама то се иска поне малко ум (е разбира се и добра воля) за да ги разбере човек!!!



Тема Re: Почваш да ми се струваш умен!!!нови [re: multiplikator]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано04.08.15 20:13



Прав си, първо вечен двигател има, и това е всякакъв вид двигател черпещ директно от космоса, защото космоса е неизчерпаем източник на енергия. От милиони години организмите на земята ползват енергията от космоса, без да заплащат за това, и тя енергията на космоса не е свършила още но виж сега при хората в развито цивилизовано общество, със парични знаци в него, като средство за размяна на стоки, енергия, суровини, изкуство, транспорт, здравеопазване и т.н човешки циливизовани дейности, няма безплатни обяди. Та дори и енергия да се добива без никакви парични или други разходи, този който я добива ще иска пари за това, дори да изключим и ДДС-то на държавата, защото той няма как да си купи безплатно кебапче, понеже кебапчетата няма да станат безплатни, само защото енергията за печенето им е безплатна. Трябват редица човешки дейности преди да се пръкне кебапчето изпечено със безплатна енергия. Тези дейности са: отглеждане на добитък за производството на месото за кебапчетата, колене и разфасовка на добичето, мелене на месото на кайма , шприцоване на кебапче като предварително са турени подправки, транспорт на кебапчето до търговеца, после този търговец печели от продажбата на кебапчето, и това струва пари на клиента. Така стигнах до извода че безплатна енергия за сега няма но и няма да има и за в бъдеще когато енергията ще се лови безплатно и неограничено от космоса.
П.П някъде бях чел теория, че дори нефта в земните ядра, се самовъзобновявал, и то за относително не големи периоди от време.


Рибар, абсолютно си прав в обясненията, но той не търси такъв отговор, губиш си времето, с тоя трябва по-грубо.


Аз съм му обяснил още в първия си пост към него, че цената на енергията (или липсата на такава това пак си е цена нула) само ще намали цената на кебапчето.
ето
Но той продължава да си иска кебапче от безплатна енергия.

Как можеш да казваш, че той е прав, след като е задал такъв безумен въпрос?:
А бе ти си рядко умен. Как някой ще предлага вечен двигател, ще иска да изкара пари от това, а енергията от него ще е безплатна?!?! От какво той ще изкара пари тогава? Нали това те питам от преди две седмици?

Ми предприемача предлагащ устройството (няма значение какво е) ще печели от продажбата на устройството, както продавачите на хладилници и перални, същото ще е и с тоя имагинерен вечен двигател.
Тоя малоумник не може да го разбере това, а дошъл да се бъзика с някакви въображаеми гаражни гении, каквито тук няма.

Редактирано от forestt на 04.08.15 20:14.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Alenadrow]  
Автор Shpaga ()
Публикувано04.08.15 20:20



П.П. Не съм питал "как безплатната енергия ще ми даде повече кебапчета", питах "как се получава кебапче от безплатна енергия"...

Ами щом безплатната енергия ще ти даде повече кебапчета, значи част от тези кебапчета ще са получени от безплатна енергия.

Например с НЕбезплатна енергия произвеждаш 50 кебапчета, а с БЕЗплатна ще произведеш 100 кебапчета. Тоест, получаваш 50 кебапчета от безплатната енергия.

П.П. Под "кебапчета" трябва да разбираме целия процес - от прасенцето до шопара и т.н. Предполагам, че имаш известен опит в тази... сфера



П.П.2 ... ама то се видя, че няма как да схванеш дори прост въпрос.

Май и аз не мога да го схвана този прост въПРОСТ.



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: Shpaga]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано04.08.15 20:54



Ако имаш 120 грама месо, ще направиш най-много 2 кебапчета, ако ще да си в ядрото на АЕЦ. Ако нямаш месо - няма да направиш нито едно, пак ако ще да си в ядрото на АЕЦ. Откъде заключаваш, че с поевтиняването на енергията ще се увеличат суровините, за които имаш нужда от енергия да преработиш?!?! За животновъдство ти трябват няколко киловта - все е тая дали ще струва няколко десетки лева или нищо.

Ако не ми вярваш, поинтересувай се какво ядат в Северна Корея - ядрена енергия бол, кебапчета няма. В Люксембург - обратното. Кебапчета за всеки на корем - включително безплатно електричество за определена консумация, а енергията се купува от съседните страни.

По горе говорихме за слънчевата енергия - колко по-безплатна може да стане една енергия, че да се правят повече кебапчета? Проблема не е в енергията, а в нейното преобразуване - от там идва цената. Но да ти задам друг въпрос - колко повече енергия трябва да получи Африка, за да не гладува и защо ЮАР е по-добре от Мавритания, Мароко, Алжир, Тунис, Либия, Египет, Судан, Чад, Нигер, Западна Сахара и Мали взети заедно, въпреки че на територията на последните държави, по точно в пустинята Сахара, се концентрира повече нетна слънчева енергия от Европа, например - да не говорим за ЮАР?



Тема Re: иде безплатната енергия!нови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано04.08.15 21:03



Аз в предишен пост ти дадох пример и с хладилници и фризери, и с перални, ама то се иска поне малко ум (е разбира се и добра воля) за да ги разбере човек

Така е, иска се поне малко ум да ги разбере човек - аз пък преди две седмици те попитаах какво ще стане, ако всичко е безплатно.

Интересно ми е, след като даваш примери с такива неща - няма ли да е по-добре те да са безплатни? То верно, че това са консуматори, пък ние говорихме за генератори, ама то нищо не се променя. Пак ще остане въпроса "как се прави кебапче от безплатен фризер", ама ти ще му намериш отговора.

Дай пример как ще се промени твоя живот, ако всички имат безплатна енергия, не ми говори за уреди, дето си чел за тях по Интернет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.