Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 31.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: ФОТОН ?нови [re: Shpaga]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано27.07.15 18:49



Тези, които не забелязват буклука наоколо си, са последните, които започват да се срамуват от истината, че никога не са го забелязвали. Те последни запазват перченето в маниерите си. И в момента когато се осъзнае нелепостта на тази гордост, подхода на всички, без значение нивото на интелект, е еднотипен - омаловажаване на състоянието на боклука.

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: ФОТОН ?нови [re: Shpaga]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.07.15 18:50



Може би някои хора не могат да го възприемат това положение, да не се страхуваш от нещо. А може би ние подценяваме заплахата от Световната конспирация?



`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: ФОТОН ?нови [re: Герисъм]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано27.07.15 18:59



Ще бъда директен: Конкретно ти се опасяваш от две неща:

- Да не се изложиш и
- да не те изложи някой.

Конкретиката за тезата за "пук и прах": например, когато едно електро-неутрално тяло е сферично и се върти около центъра на формата си, потопено във флуид, то единственото взаимодействие от въртенето на тялото с флуида се основава на триене. Корелацията на това твърдение с оправданието от "laplandeca" за това, че Герисъм се е объркал, но съвсем малко. - със своето категорично отхвърляне на верния механизъм...

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: ФОТОН ?нови [re: YpaBHeHue]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.07.15 19:04



"например, когато едно електро-неутрално тяло е сферично и се върти около центъра на формата си, потопено във флуид, то единственото взаимодействие от въртенето на тялото с флуида се основава на триене. "

Точно така. Но не е това положението, когато флуидът се движи. Малка подробност, която си пропуснал. Нормално. Не си си написал домашното, а идваш да ме "оборваш". Не става така.

Виждаш ли, не става вещаенето на верни механизми, не това е методът на науката и физиката в частност.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: ФрОнТ-ОН ?нови [re: Герисъм]  
Автор Shpaga ()
Публикувано27.07.15 19:05



Според мен, обвинението, че се опасявам да кажа истината - тоест, че съм пъзла и мухла, е лична нападка.

Лична нападка, също много оскърбителна, е и тази, че съм затънала сред боклуци, които обаче дори не забелязвам - тоест, че съм свикнала с мръсотията и затова не ми прави впечатление...

Но уви. Тръгнах с добро, а в отговор получих плесници...



Тема Re: ФрОнТ-ОН ?нови [re: Shpaga]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.07.15 19:08



Абе удари една бира за разтуха от тоя форум и от тая жега :)

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: ФрОнТ-ОН ?нови [re: Shpaga]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано27.07.15 19:49



Ти пък улучи компанията, в която да тръгнеш с добро.



Давай с повече усмивки и по-малко афект. И, между другото, нищо лично няма тук. Просто в някой хора се образува нещо като безусловен рефлекс да изстрелят туй-онуй напосоки, с цел да повишат собствената си стойност за сметка на другия, по начин, кой-знае защо считан от тях за уместен. Но няма значение кой е другия, така че не е лично - просто елементарен рефлекс.



Тема Re: ФрОнТ-ОН ?нови [re: Shpaga]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано27.07.15 20:23



Шпага, нека да допуснем, че си получила лична нападка.

Но, мила, лична нападка не е укорително да бъде направена от който и да е, но специално в този клуб.

А да се оплакваш и да натъртваш, че е "оскърбително" или "низко" вече излизаш от допустимия тон и влизаш в лични дискусии. За това се полага 1 месец бан от всички клубове, не само от този - със специфичните порядки. А основанието за това е - цитирам: "флъдване на клуба". Кой получи това наказание за - наводняване, означава думата "флъдване" - мислиш? Аз го получих от средата на месец ноември до средата на месец декември. От кого го получих? От модератора на клуб Физика, защото публикувах цялото му съобщение, адресирано до мен, коеот излага методите му на преценка спрямо уж съществуващи правила.

Ти нямаш никаква квалификация. Но погледни човекът с псевдфним - като "Богомил...". Та той не само е с квалификации - шизофреник, и нелепата дума "шизоид", която странно защо се употребява като значеща нещо презрително и дискриминиращо - та неговата личност е квалифицирана като нарицателно!

Та, мила, мислиш, че си забелязвала буклука, толкова, колкото е? Мислиш, че състоянието му на ферментиране все още не е чак толкова срамно?

Прав е Alenadrow. Поведението на хората, които дискутират по същество темите е под ниво "рефлекторна" реакция, защото не можели като него да натиснат бутона "Обяснение". Последната му квалификация, конкретно е: "елементарно".

Преча ли с това, че и аз изпитвам презрение към реваншизма на Герисъм, от това, че той се възприема като изложен от това, че съм изразил мнение, че триенето е условието, от което една симетрична форма взаимодейства с флуид с движението на повърхността си? Очевидно - преча. Оттогава не мога да се отърва да бъда адресиран от тези двамата, които приеха като лична нападка факта, че двамата и "лапландеца" дискутират с "forest" темата - дали Гери е прав.

Шамар е, че буклука е толкова ферментирал, но не е от това, че аз го забелязвам, а е от това, че ти си даваш сметка, че го забелязваш.

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от YpaBHeHue на 27.07.15 20:27.</EM></FONT></P>

Редактирано от YpaBHeHue на 27.07.15 21:23.



Тема Re: Разлика от фотони?нови [re: YpaBHeHue]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано27.07.15 21:30



Свойствата на единичен фотон изключват преминаването му през повече от един процеп в отношение на магнитутите на няколко негови части и самостоятелно дифрактиране на тези части.


Това от кой опит следва ? или караш на съчинения



По модела на КМ при единствен источник на т.нар. фотони възможните траекториите през два процепа до екран са не повече от две. Върху екрана осветените петна са повече от две. Модела на КМ не допуска дифрактиране на фотона - придобиване на сферичен фронт зад процепа, разпределяне в полу-сферата зад процепа и осветяване на целия екран от единствен фотон, преминал според КМ през един от два възможни пътя.

Не е така, не си запознат, модела на КМ допуска , дифрактиране на фотона, допуска дифрактиране на електрона, както и тяхната интерференция по единично пуснати не си запознат, прочети дебелите книги вместо да се тръшкаш

Привържениците на КМ отделят огромна енергия да намерят начин да добавят правила, които могат да удължат живота на ползването на парадоксалния спрямо природата модел.

В този модел преносът на импулс - фундамента на цялата наука за природата на взаимодействията - е парадоксален спрямо свойствата на преноса на импулс в природата.


Нищо свързано, само плещеш и стреляш на посоки абе защо си въобще във този форум, скапаняк . само да духаш можеш, ама под вода ще си истински майстор на духането ХоХоХоХоХоХоХоХоХоХо



Тема Re: ФрОнТ-ОН ?нови [re: YpaBHeHue]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано27.07.15 21:38



Абе лилипут интернетски, що не идеш да се ебеш под моста

футай се със черни негри да ти пръснат гъзъ от ебан ХоХоХоХоХоХоХоХо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.