Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 31.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: ПЪТЯ НА ФОТОН - причината за преразпределениенови [re: YpaBHeHue]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано24.07.15 19:20



Аз просто показах как наличните факти опровергават модели, в които интерференцията се получава чрез някакво сумиране на вълнови неща. Ако това виждаш като някаква тез какво да се дискутира и какво не, проблемът не е в мен. Нали настояваше да се разглеждат факти, а не измислици? За какво недоволстваш тогава, че чак и със Средновековието се оправдаваш?

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: Разлика между фотонинови [re: Герисъм]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано24.07.15 20:01




Не, не е символ. Нещо материално е, описано е как се получава и точното му количествено описание на свойствата в модела. Т.е. пълната информация за него имаме.


Абе - информация, ама "в главата". Пък природата се е постарала еволюционно, да "научи" мозъка да лъже - за оцеляване (представи си да "виждаме" гама-фотони!?!)... Затуй, туй което казваш, е заблуда... чисто човешка измислица ... ама щом те задоволява ... вервай



Аха, не ти попада в очите, ясно Зрението не работело чрез регистрация на фотоните от светлината. Любопитно за какво са колбичките и пръчиците в окото тогава...

Колбички и пръчици са вещеви, които реагират като променят форма и размери под диктат на падащи фотони, които се съдържат в ЕМВ. Възвръщайки формата и размерът си - заформят елмагн. импулс, който се ПРЕНАСЯ по неврони, чак до кората на Гл.мозък - там където има място и условия за "стоящи вълни" в гънките се "записват" ... чертички от реален обект (граници-светло-тъмно), но в мащаб и ... разпръснато. Механичното движение на колби-пръчки пак се превръща във фотони. Памет, временна. Не са реални обекти, а идеални части от идеален обект (лоша мащабирана ... евентуално - картинка)
По-нататък - ако искаме образ-представа - пак механично променяме налягането на ликвора и --- сега, най-важното - възбуждат се в цикли МНОЖЕСТВО абстрактни образи, а опитът е този (съзнанието е отношение), който "избира" и доизкусурява образ, който да "видим" и да възприемем, съответно, за по-нататъшно поведение. Разбираш, предполагам, че едни и същи чертички, придобити от различни реални обекти, могат да участват в различни абстрактни образи...(затова е и недостижима направата на ИИ)
Къде видя в главите - реален образ?.. Всичко там е илюзорно и затова се налага измисляне за стиковане на евентуални факти от реалност.
Също - ясно е, че е възможно и без да ти падат в очите фотони - пак да имаш яснота за абстрактни образи.


Зорник, нямаш абсолютно никакви доказателства за да твърдиш: това е така, онова не е така. Тя тая работа не е наука, на ясновидство мяза.


Я да видим сега ... кой се прави на ясновидец - аз, дето знам какво е действителност и как да си я направя или ти и др. - дето вярвате само на матмоделите си! Които са предполагаеми абстрактни образи-символи, ама ви показват само ограничена част от действителността. Ами нали и трябва да ги тълкувате - що ви закъсват хипотезите тогава?
Щото матмоделите са за облекчаване на писането, помощ към физична представа, основа за допълнителен разсъдък, а не ОБЕКТИВНА ИСТИНА.

пп Доказал съм си всичко, което ми трябва към хипотезата, за да е работна.

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: ПЪТЯ НА ФОТОН - причината за преразпределениенови [re: min4o praznikov]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано24.07.15 20:20



фотони има навсякъде, интерференцията става върху екрана, пиксел по пиксел, а не някъде другаде и не чрез магия. няма никакво измислено магиино преразпределение, объркал си се.

Минчо струва ми се на прав път си, но как така интерференцията се образува на екрана, докажи го, откъде следва това твърдение ? И как решаваш че фотонът е пакетирана вълна разпространявайки се във вакуума и не итерферира с други подобни пакети ? , откъде си сигурен че щом фотоните са вълнови обекти не интерферират помежду си, а причиняват интерферентната картина чак когато попаднат на екрана, това не е ли магия ?



Тема Re: ПЪТЯ НА ФОТОН - причината за преразпределениенови [re: Герисъм]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано24.07.15 20:23



Хак да ти е - мислеше, че ще тръгне по мен, ама аз съм твърде некомпетентен за неговата крехка душа.

Твой си е - от средновековието, та чак до Атомния човек.





Тема Re: ПЪТЯ НА ФОТОН - причината за преразпределениенови [re: Alenadrow]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано24.07.15 21:01



Мой си е, аз за това се зачудих като се закачи за тебе :)

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: Разлика между фотонинови [re: zornik2]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано24.07.15 21:08



Ти зережи мозъка, науката не разчита на един мозък. Колко да лъже, затова колективно се изгражда науката, ако има лъжи, проверките ги махат. Така че науката си има понятие от фотон, докато твоите обяснения, колкото и думи да трупаш, винбаги ще са недостатъчни и неясни.


"...з, дето знам какво е действителност и как да си я направя"

Ти няма как да знаеш. Пропусднал си май един фундаментален момент в познанието

Ако беше толкова просто, щяха да раздават Нобеловите награди на писателите фантасти. Просто и представата за обективна истина си си я измислил

Не виждам защо се пънеш: не можеш да говориш на разбираемият език, и следователно не предаваш нова информация.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: ПЪТЯ НА ФОТОН - причината за преразпределениенови [re: YpaBHeHue]  
Автор min4o praznikov (тъпак)
Публикувано24.07.15 21:42



сега нямам време да пиша, и не знам дали добре съм разбрал въпроса ти.
аз уважавам фактите и никъде не отричам дифракцията, защото тя е факт.

дифракционен процеп може да го разглеждаш като вдлъбната стъклена леща.
всеки тънък слой вещество е прозрачен, дори и металите. дифракционния процеп има тънък слой прозрачно вещество по повърхностите си, и чрез него пречупва светлинните лъчи, точно като леща. затова има дифракция на светлината.

няма проблем с дифракцията. полу има проблем с интерференцията, той си мисли че фотоните магически се прегрупират, когато някой отпуши втори дифракционен отвор и стане интерфепенция. това просто не е вярно и е доказано с експерименти.

а самата интерференция става върху екрана. някъде писах подробно за това. например два почти еднакви фотона се срещат в една молекула от екрана и интерферират в нея. така или се нулират или се усилват фазово. така става един пиксел от картината. не се нарушават никакви физични закони, няма магии и т.н.

фотона е квант, той е компактен обект като частица, не се разлива, но не е частица, има вълнови свойства, това е доказано с експерименти. фотона донякъде е мистерия, но има и известни факти. истинската наука трябва да се придържа към тях.



Редактирано от min4o praznikov на 24.07.15 21:51.



Тема Re: ПЪТЯ НА ФОТОН - причината за преразпределениенови [re: min4o praznikov]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано24.07.15 21:56



фотона е квант, той е компактен обект като частица, не се разлива, но не е частица, има вълнови свойства, това е доказано с експерименти. фотона донякъде е мистерия, но има и известни факти. истинската наука трябва да се придържа към тях.

Е как като фотонът е компактен обект който не се разлива има типични вълнови свойства, чиито свойства са на разливащ се обект в пространството , а именно вълни ?



Тема Re: ПЪТЯ НА ФОТОН - причината за преразпределениенови [re: Alenadrow]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано25.07.15 03:56



Бил съм се лепвал? За единия от двамата!?

"Гений" сте и двамата, но аз ви имам за лекета. Лепкави петна.

Случи се така, че написах за триенето в темата за топката на гения. От това душичката ти толкова се разтрепера, че ме нападна при първа според теб възможност да го направиш.

Ти се залепи за поста ми към Божо и не ме остави с непрестанни въпроси, които не те вълнуват, а също и мен не ме касаят: След като се обърнах към Божо, че и на мен "Магий" ми говори за МакГий и други...

Ти беше открито стръвен, когато сметна, че съм се изложил, и особено с употребата на мръсни думи. - според твоят житейски опит.

А другарят ти по съдба се разтреперва, когато спомена великия закон на Комптън. Също - като спомена, че триенето е единствения фактор, който въвлича асиметрия на от въртенето на сферично симетрично тяло при взаимодействието му с флуид.

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: ПЪТЯ НА ФОТОН - причината за преразпределениенови [re: YpaBHeHue]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано25.07.15 10:31



Ясно, не щеш да дискутираме как нелинейността на оператора за интегриране ще доведе до сумиране на неща, дето ги няма едновременно в апаратурата, и как набъркването на понятието фаза, колкото и благо и по инженерски да звучи, може да обясни каквото и да било в случая на малки интензивности на светлината, когато тя се превръща - доказано! - в поток отделни фотони.

Искаш да се правиш на жертва. Един съвсем страничен въпрос: да има нещо гръцко в потеклото ти?

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.