Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 02.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво е заключението, има ли значение триенетонови [re: forestt]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано19.07.15 19:08



Ми аз нали тава ви казвам, че според закона на Бернули, топката като я пуснеш трябва да се отклони към тебе щом откъм тебе се върти надолу и откъм тебе налягането би трябвало да е по-ниско поради по-високата скорост спрямо повърхността на топката. Но не се отклонява в тази посока, а в обратната защото ефекта на Магнус не се основава на закона на Бернули!!!
Май е твърде сложно за тебе, по-добре не се напъвай!


Ти защо не го обясни тогава като знаеш че ефекта на Магнус не се дължи на закона на бернули?





Тема Re: гении, един въпроснови [re: YpaBHeHue]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано19.07.15 19:12



Ефектът се основава на различната скорост на потока от двете страни на въртящото се тяло, което по законът на Бернули води до сила в посоката на страната с по-голямата скорост. А разликата в скоростта се получава от взаимодействието на молекулите на потока и въртящата се повърхност - от едната страна въртящата се повърхност внася забавяне на отразената от нея молекула, щото има съставка на въртенето срещу скоростта, от другата страна - ускорява отразената молекула, щото въртенето е в посока движението на тази молекула. По тази причина се получава разликата в ксотостите и от там силата. Не е нужно да има вискозитет течността и триене с повърхността.

Наппречната компонента на скоростта на молекулите (напречна на движението на потока) от едната страна ще е по-малка, от другата ще е по-голяма, и именно разликата в импулсите от двете страни води до разлика в налягането и силата на Бернули.


И все пак герасим има право





Тема Re: гении, един въпроснови [re: multiplikator]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано19.07.15 19:19



Некоректно си копирал цитата. Това не е писано от YpaBHeHue:

Ефектът се основава на различната скорост на потока от двете страни на въртящото се тяло, което по законът на Бернули води до сила в посоката на страната с по-голямата скорост. А разликата в скоростта се получава от взаимодействието на молекулите на потока и въртящата се повърхност - от едната страна въртящата се повърхност внася забавяне на отразената от нея молекула, щото има съставка на въртенето срещу скоростта, от другата страна - ускорява отразената молекула, щото въртенето е в посока движението на тази молекула. По тази причина се получава разликата в ксотостите и от там силата. Не е нужно да има вискозитет течността и триене с повърхността.

Наппречната компонента на скоростта на молекулите (напречна на движението на потока) от едната страна ще е по-малка, от другата ще е по-голяма, и именно разликата в импулсите от двете страни води до разлика в налягането и силата на Бернули.


Темата - дали Гери е прав - е основната тема на темата.

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: гении, един въпроснови [re: multiplikator]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано19.07.15 19:24



знаеш ли че си прав, отначало аз се заблудих че причината е закона на Бернули, но след като размислих установих че не е той причината за този ефект.


Не знаех. Откъде мога да знам отговора на такъв въпрос - искрено! А писането ми не беше относно това дали съм прав (това е невъзможно - теорема относно знанието), а - относно: накъде още можете да прочетете.

Това е моята тема, но не е задължителна за всички.

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: Какво е заключението, има ли значение триенетонови [re: multiplikator]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано19.07.15 19:26



Не е вярно, отгоре повърхността на цилиндъра се движи по посока на въздушният поток, отдолу обратна на посоката на въздушният поток, коя относителна скорост на въздушният поток спрямо повърхността от цилиндърът ще е по голяма ? ти не можеш елементарни заключения да правиш а си пъхаш досадният нос и неразбираш нищо Така че отгоре за единица време ще преминава по малко въздух и следователно по закона на бернули налягането там ще е по високо отколкото отдолу на цилиндъра.

Аз съм го написал много ясно, но на теб не ти стига пипето да го разбереш. да опитам ли пак, отгоре минава повече въздух защото повърхността на топката там се движи в същата посока и тя го увлича или поне само му пречи по-малко, докато отдолу посоките са противоположни и има по-голямо триене и минава по-малко въздух. А сега за относителната скорост на въздуха спрямо повърхността на топката, според закона на Бернули от нея зависи налягането, а тя е по-малка отгоре и по-голяма отдолу, значи според Бернули би трябвало отгоре налягането да е по-голямо, а отдолу по-малко и силата насочена надолу, но не е така силата е насочена нагоре което значи, че ефекта на Магнус не се основава на закона на Бернули!!! Това е, не можеш ли да го разбереш???!!!

Редактирано от forestt на 19.07.15 19:28.



Тема дали Гери е прав - нe e теманови [re: YpaBHeHue]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано19.07.15 20:32



<<<<...Темата - дали Гери е прав - е основната тема на темата....>>

Не е. Това дребно недоразумение което Гери създаде е само една забавна подробност, нищо повече !

Темата беше интересна , но се изчерпва.



Тема Re: Какво е заключението, има ли значение триенетонови [re: forestt]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано19.07.15 21:37



Аз съм го написал много ясно, но на теб не ти стига пипето да го разбереш. да опитам ли пак, отгоре минава повече въздух защото повърхността на топката там се движи в същата посока и тя го увлича или поне само му пречи по-малко, докато отдолу посоките са противоположни и има по-голямо триене и минава по-малко въздух. А сега за относителната скорост на въздуха спрямо повърхността на топката, според закона на Бернули от нея зависи налягането, а тя е по-малка отгоре и по-голяма отдолу, значи според Бернули би трябвало отгоре налягането да е по-голямо, а отдолу по-малко и силата насочена надолу, но не е така силата е насочена нагоре което значи, че ефекта на Магнус не се основава на закона на Бернули!!! Това е, не можеш ли да го разбереш???!!!



Отгоре увлича и се получава по висока скорост на въздушният поток, от което следва че ще има зона с понижено налягане по закона на бернули, та ще действа сила отдолу нагоре от по високо налягане към по ниско, точно както е дадено на чертежа, и това напук на твоето се дължи на закона на бернули. Научи си уроците преди да плещеш



Редактирано от multiplikator на 19.07.15 21:47.



Тема Re: Какво е заключението, има ли значение триенетонови [re: multiplikator]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано20.07.15 20:44



Отгоре увлича и се получава по висока скорост на въздушният поток, от което следва че ще има зона с понижено налягане по закона на бернули, та ще действа сила отдолу нагоре от по високо налягане към по ниско, точно както е дадено на чертежа, и това напук на твоето се дължи на закона на бернули. Научи си уроците преди да плещеш

https://en.wikipedia.org/wiki/Magnus_effect#/media/File:Sketch_of_Magnus_effect_with_streamlines_and_turbulent_wake.svg


Даваш линк, а дори не си го чел, там не пише, че ефекта на Магнус се дължи на закона на Бернули!!!



Ако искаш и аз мога да ти обясня грешките в разсъжденията:
Това че има въздушен поток с висока скорост не значи че ще създава ниско налягане на всяка повърхност, то и на Юпитер има въздушни потоци с много висока скорост ама не могат да те засмучат!



Тема Re: Какво е заключението, има ли значение триенетонови [re: forestt]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано20.07.15 21:02



Отгоре увлича и се получава по висока скорост на въздушният поток, от което следва че ще има зона с понижено налягане по закона на бернули, та ще действа сила отдолу нагоре от по високо налягане към по ниско, точно както е дадено на чертежа, и това напук на твоето се дължи на закона на бернули. Научи си уроците преди да плещеш

https://en.wikipedia.org/wiki/Magnus_effect#/media/File:Sketch_of_Magnus_effect_with_streamlines_and_turbulent_wake.svg

Даваш линк, а дори не си го чел, там не пише, че ефекта на Магнус се дължи на закона на Бернули!!!

Ако искаш и аз мога да ти обясня грешките в разсъжденията:
Това че има въздушен поток с висока скорост не значи че ще създава ниско налягане на всяка повърхност, то и на Юпитер има въздушни потоци с много висока скорост ама не могат да те засмучат!


Това че не пишело в линка за закона на бернули причина за ефекта на магнус не означава че не е причинен от закона на бернули. Защо не пише, питай ги тях

Нищо не обясняваш защото са грешни твоите расъждения, а за Юпитер потоците там не ме засмукват, защото не съм на Юпитер а на земята



Тема Re: дали Гери е прав - нe e теманови [re: laplandetza]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано20.07.15 21:09



Това дребно недоразумение което Гери създаде е само една забавна подробност, нищо повече ! Темата беше интересна , но се изчерпва.


Не подлагам на проверка или съмнение, дали е дребно недоразумение, защото не ме интересува, какво се явява.

Само се питам:
- ти за какво искаш да разговаряме с това включване и
- дойстойнство, собствена личност, нямаш ли, та мислиш от името на друг?

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.