Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 24.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: ПЪТЯ НА ФОТОНнови [re: min4o praznikov]  
Автор polu (идиот)
Публикувано16.06.15 16:28



Тези филми са за манипулиране на широката публика, самите филми са бизнес а не наука.

да и цялата релативистка “наука“ е измамнически бизнес а не наука.

https://www.youtube.com/watch?v=RqUAn0ilomE
Така е.

Редактирано от polu на 16.06.15 17:04.



Тема Re: По същността за пътя на фотоннови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.06.15 17:53



"Вярно е не ги знаеш, но твоите са на олигофренско- ниво и само философстваш, по долу проличава това и ще ти ги показвам."

Не можеш да ми оценяваш знанията. Не ги познаваш.


"http://tf.nist.gov/general/pdf/1289.pdf
Виж и фиг.1, ако другото не моиш го разбра, честотната лента е по малка от 10 херца които разглеждам –използвам в примера ми. Та тия момчета са постигнали това на практика през 1999 г. и е напълно достатъчно тъй като в примера който разглеждам промяната на честотата е 10 херца следствие движението на МК. "

Никой не твърди че не може да се постигнат такива честоти. Твърдението е, че измерването на честотата на конкретен фотон е несъвместимо с интерференция.


"Олигофрен ски знания "

Мърльо рошав.


"Защото разликата в честотите води до биене на фазата - с честота, определена от тази разлика. И това не ти е ясно, цялото чудо става в П.П. но това не е за твоята главица та да го коментирам с теб. "

Нищо по същество не казваш. Нещо ти се струвало, но само толкова.


"Какво общо има температурното стабилизиране на самият интерферометър?
Пак демонстрираш НЕзнания. Ефекта е същия както и от движението на МК. Включваш инерферометъра, след което включваш температурната стабилизация на самия интерферометър. И тъй като винаги едното рамо е по студено от другото (да кажем, че е от страната на прозореца), то докато температурата се изравни имаш пълзяща интерференчна картина, то затова я има тази температурна стабилизация където трябва. "

Абе толкова ли си тъп, или наистина си толкова тъп? Кой ти противоречи, че ако мърдаш или огъваш нещо, ще се повлияе интерференчната картина? Въпросът е, че няма как да установиш - в случая - по кое рамо е минала по-високоенергетична вълна. Циклиш за нещо което няма никакво значение.


"Кой те е излъгал, че пиксела трябва да е 20 микрона. По горе съм ти удебелил важното по въпроса. Говорим за бъдещо устройство работещо на близък принципа на работа на CCD. "

20 микрона е стандартният размер на пикселите на съвременните камери. Ако настояваш за по-малък, грешката в измерването расте. Ако настояваш за по-голям, намалява. Но при по-голям размер почва да изчезва интерференцията. И при двата случая губиш.


"При зададени параметри на апретурата, ъгъла между двата светлинни снопа и всички изисквания за подлучване на интерференция, да не ги изброяваме, има една закономерност която явно не знаеш, затова и си направил някакви сметки но без кръчмаря, както винаги се дъниш по сметките смяташ каквото и да е само и само да получиш нещо което да те устройва. "

Закономерности има всякакви. Аз съм сметнал минималната грешка, с която може да се мери нещо. Всичко друго води само до растеж на тази грешка.


"Размера на интерференчната картина зависи от разстоянието между последните огледала и екрана. (В нашия случай интерферометъра е симетричен както съм писал. Разстоянието до екрана е еднакво и за М2 и за М6 , това, че е нарисувано накриво е за на не попаднат като картинка едно върху друго.)
При зададено разстояние между екрана и М2,М6, примерно ще имаме интерфернчна картина с размер примерно 1 квадратен см. Ако увеличим въпросното разстояние (има си формула за това) в пъти ще се увели и размера на интерфернчната картина и вече няма да е 1 квадратен см а много повече. Нищо не ограничава да увеличим това разстояние между екрана и М2,М6, нито теоретично нито на практика. Така, че можем да получим (ще имаме место) за колкото си искаме голям пиксел. "

Не можеш да увеличаваш много разстоянието, защото контрастът на картината намалява и се скрива с квантовите шумове. Нали си чел Глаубер, той много точно се произнася за тези шумове. Няма спасение.


"Нищо не подлучваш, правил си както винаги сметка без кръчмаря. Навлезнал си в някакъв сценарии, в желанието си да кажеш уж нещо, дето е безсмислен да се разглежда. "

Физиката е количествена наука, и печели този, който може да използва това. А който не се съобразява с него, обикновено губи. Гледай и се учи:
Принци на неопределеността:



Импулсът на фотона:


Неопределеноста в импулса на фотона, свързана с неопределеността в честотата:


Заместваме в неравенството:


или


Доплеровият ефект за малки скорости:


Използваме:


За долната граница на различимата по Доплер скорост получаваме:


Можеш да заместиш .delta.X с 20 микрона, честотата за зелена светлина с 600 терахерца, и виж какво се получава. Наука е това Хубаво е да се изказваш когато знаеш, обратното води само до клоунади.

И сега за увеличаването на размера на интерференчната картина. За да докараш определяне на скорости от порядъка 1 см/с (и тя е много голяма, няма интерференчна картина - над 20 килохерца биене между двата лъча!) ти трябва апертура 2 километра. С такъв детектор се вкарваш в съвсем друг филм, със съвсем други проблеми.

Тва е положението - законите на квантовата механика твърдят, че експериментът ти е невъзможен. И само реалните резултати могат да покажат, че квантовата механика греши, за разлика от твоите фантазии


"Нали това ти набивам в канчето, оценките ти са олигофренски както и знанията ти за закономерностите на интерференчна картина. Нямаме ограничения за размера на така разглеждания пиксел, не знаеш елементарни работи. Както се казва луд умора няма напразно си правил някакви си сметки, дето минали при друг. Мерим си енергията на фотон попаднал върху пиксел та дрънка. "

Никой не твърди че има ограничение за пиксела. Колкото е по-малък - толкова по-зле. Колкото по-голям - толкова картината се интегрира и изчезва.


"Обмислил си на куково лято. За да мислиш трябва да имаш пипе и знания, а не само да мислиш, че си обмислил всички начини."

Засега не виждам от тебе някакви знания. Какво ти дава основание да мислиш, че можеш да оценяваш моите? Предполагам, цялото ти "самочувствие" идва от пропуснатите уроци, с което се и гордееш. Тъжно е, не е смешно.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: По същността за пътя на фотоннови [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано16.06.15 18:44



Мърльо рошав.


Абе нещасник ти искрейзи бре. Сещаш ли се за едни друг рошав и изплезен? Що прехвърляш болните си фантазии на мен.





Закономерности има всякакви. Аз съм сметнал


Сметнал си ябълки и круши, по някакъв твой сценарий . Ама ние търсим ягоди.
Луд умора няма както са казали хората. Нали заеш, че не те бива по сметките що се излагаш да смяташ.




Тема Re: По същността за пътя на фотоннови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.06.15 21:39



"Абе нещасник ти искрейзи бре. Сещаш ли се за едни друг рошав и изплезен? Що прехвърляш болните си фантазии на мен."

Не съм изкрейзил. Опитвам се да падна до твоето равнище - говорене на простотии без аргументи.


"Сметнал си ябълки и круши, по някакъв твой сценарий . Ама ние търсим ягоди. "

Търсете каквото искате. Аз съм сметнал долна теоретична граница на условията за твоят експеримент - с каква площ може нещо да измериш. Какво ще е то - само енергия или само интерференция, имаш избор. Но не и двете. Като разбереш това, може и до ягодите да стигнеш. Дотогава само ще се залъгваш.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: По същността за пътя на фотоннови [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано16.06.15 22:24



"Абе нещасник ти искрейзи бре. Сещаш ли се за едни друг рошав и изплезен? Що прехвърляш болните си фантазии на мен."

Не съм изкрейзил.
Сигорен ли си, доктор преглежда ли те?
Що пробутваш тогава някакви ялови сметки нямащи отношение към случая.




Тема Re: По същността за пътя на фотоннови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.06.15 22:34



Много ефтино се опитваш да избягаш от собствената си тема. Но сигурно и Световната конспирация е замесена в това



`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: По същността за диагнозатанови [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано17.06.15 10:28



Много ефтино се опитваш да избягаш от собствената си тема. Но сигурно и Световната конспирация е замесена в това

Честото споменаване на световната конспирация (с голяма буква), илюминатите, мърлю рошав и другите ти глупости, говори за явно психично отклонение. Това отклонение заедно с патологичното постоянно лъгане (отпита за пробутване на лъжи) показва явна повреденост на субекта, някакъв вид мазохизъм. Доста ще озориш докторите каква диагноза да ти пишат и как да те лекуват.



Тема Re: По същността за диагнозатанови [re: polu]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.06.15 12:19



Тъй, нещо почна да се ервиш, като слязох на твоето ниво? А изрази като "Демонстрираш знания на олигофренско- ниво", без ти да показваш нещо по-различно, как трябва да се тълкуват? Ако искаш да те вземат сериозно, дръж се сериозно. Няма как да заслужиш нещо по-добро от "мърльо" в противен случай. Аз дълго се въздържам, но не прощавам, всичко си има граници.

Виждам че го изби на доктори и лечение. Добре си се сетил, продължавай - профилактиката е добро дело



И после, като се освестиш, продължи да си мислиш - има ли разлика между интерференция и дифракция при размери на картината, надхвърлящи пространствената кохерентност (няма разлика, положение от класическата оптика). И увеличавайки размера на картината, с което се опитваш да цакаш измерването на енергията на фотона, колко елегантно губиш интерференчната картина.

Именно спазването на съотношенията за неопределеност лежи като необходимо условие за интерференчна картина. И експериментът на Мандел просто е потвърждение на този принцип, а не някаква интерференция на независими фотони - каквито няма как да има едновременно в неговият интерферометър. Просто факти. Да, механистически няма как да се обясни какво се случва там. То за това има квантова механика, защото не вървят механистическите обяснения.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: По същността за диагнозатанови [re: polu]  
Автор multiplikator (старо куче)
Публикувано17.06.15 12:43



Честото споменаване на световната конспирация (с голяма буква), илюминатите, мърлю рошав и другите ти глупости, говори за явно психично отклонение. Това отклонение заедно с патологичното постоянно лъгане (отпита за пробутване на лъжи) показва явна повреденост на субекта, някакъв вид мазохизъм. Доста ще озориш докторите каква диагноза да ти пишат и как да те лекуват.

В десетката си





Тема Re: По същността за диагнозата [re: Герисъм]  
Автор polu (идиот)
Публикувано17.06.15 13:11



Тъй, нещо почна да се ервиш, като слязох на твоето ниво?
Пак си се объркал бре, аз слязох на твоето ниво за компания, да не си приказваш сам. Докато дойдат докторите мини на някакво слабо билково чайче и без много движение.



Именно спазването на съотношенията за неопределеност лежи


Точно така, лежи си спокойно на кушетката и чакай докторите. Позволено е, можеш да казваш някоя и друга мантра за неопределеност, но не прекалявай все пак те не са истинска магия и няма да ти помогнат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.