Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 09.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: multiplikator]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано05.05.15 08:04



Мисля, че стигнахме до момента на зациклянето ти. Да ти напомня какво ти ми отговори на моя прост въпрос - защо не дишаш постоянно чист въздух, щом е безплатен и полезен за теб:

Щото трябва да стана отшелник, затова. Мога да стана отшелник но не искам, въпреки че като не съм отшелник, трябва да плащам.

Значи според теб самия или трябва да станеш отшелник за дишаш постоянно чист въздух или трябва да си плащаш, кое не съм разбрал?

За да те улесня, въпреки че не мисля, че искаш да бъдеш улеснен, ще те попитам само един въпрос - енергията от геотермален източник - гореща вода - безплатна ли е, ако се намира в имота ти? Ако си дадеш коректен отговор на този въпрос ще започнеш да разбираш как работят нещата.



Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: Alenadrow]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано05.05.15 08:45



Тъй ли, има много решения и доста от тях изглеждат сравнително прости и устойчиви, предполагам сам се досещаш за това , но по разни твоиси причини не ти харесва да е така, нали тъй !





Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: laplandetza]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано05.05.15 08:53



Е ми сподели поне едно решение, което да е устойчиво при неизчерпаема и безплатна енергия. Под устойчиво имам предвид да включва в себе си съществуването на живи същества, които да се борят с ентропията, стараейки се частично да я намаляват в рамките на възможното за тях.

Т.е. система, при която живи същества са способни на устойчив прогрес. Ще ми бъде интересно да споделиш своите виждания, защото аз наистина не се сещам за нищо достатъчно просто, което да гарантира някакво развитие и да е разбираемо за всички. Говорим за някаква система, която да може да изкара поне десетина поколения и да е приложима в обозримо бъдеще - но ако искаш, можеш да споделиш и нещо по-утопично.



Тема Re: Тесла-идеи без конкуренция !нови [re: forestt]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано05.05.15 10:26



Хубаво де, що не четеш внимателно, а само се нервиш?

Не е въпросът до опитването. За сеенето са нужни вече развити сечива, кое ги е накарало древните хора да развиват сечивата, ако имаха достатъчно храна? И в топлите пояси, например на Африка, има вкусни неща които и сега ги сеят. Защо там не се е случило това, което се е случило при по-северните народи? Прост е отговорът - намирането на друга храна е било по-лесно и не е имало нужда от сложна организация за това.

Тук трябва да ти стане ясно, че не извъртам въпросът - движещата сила е била именно храната, нуждата от ресурси най-общо казано. Обществото се оформя на база разделяне на труда именно за прехраната. Това е накарало древните да обърнат внимание на пшеницата, чрез събирателство на плодове и корени и ловуване не са успявали да достигнат нужният им ресурс за оцеляване. Но това е преди сеенето, преди още да имат нужните сечива. В Африка са можели да сеят маниока, що са го направили много след другите цивилизации, едва след промените в климата там довели до засушаване и намаляване на растителността? Щото не е било нужно за прехраната, имало е достатъчно и само да събираш. Схвана ли?

Както добре каза Аленадроу, борбата с ентропията е това, което движи развитието.

`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`


Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: Alenadrow]  
Автор multiplikator (пристрастен)
Публикувано05.05.15 12:32



Значи според теб самия или трябва да станеш отшелник за дишаш постоянно чист въздух или трябва да си плащаш, кое не съм разбрал?

За да ти затворя устата, ще ти кажа че живея на около 5 км от планината, всеки ден мога да ходя пеш до нея и да дишам чист въздух без да плащам, яд ли те е сега





Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано05.05.15 12:46



Нали за да извървиш нужният път трябва да платиш със времето си? По този начин плащаш с прихода, който би получил, ако това време използваше за нещо полезно. Това също е плащане



`По-голямата опасност за мнозина е, че целта е твърде ниска и я постигаме`

Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: multiplikator]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано05.05.15 13:45



Ако целта ти е да ми затвориш устата, мисля че се опитваш да го направиш по най-неподходящия възможен начин.

Герисъм ти е споменал нещо за времето ти, но аз ще приема, че твоето време така или иначе не струва нищо - поне до тук не показваш някакви признаци на обратното.

Все пак, обаче, за да минеш 5 километра, ти ще изразходиш енергия. Ходенето пеш хич не е безплатно от енергийна гледна точка - трябва ти храна, а тя не е безплатна - или трябва да я платиш или да я изработиш, уловиш и т.н, което пък изисква още енергия.

Но да се върна на простия въпрос - след като е толкоз просто и безплатно да дишаш чист въздух защо всеки ден можеш да ходиш да го дишаш, ами не си седиш при него и не го дишаш безплатно? Какво те връща непрекъснато при нечистия и нездравословен въздух, който в крайна сметка може да излезе доста скъп, в случай, че се наложи да се лекуваш от вредните му последици?!?!



Тема Re: Тесла-идеи без конкуренция !нови [re: Герисъм]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано05.05.15 18:53



;; Както добре каза Аленадроу, борбата с ентропията е това, което движи развитието.
:::

Борба е силна дума, на съвсем местно ниво , каквото е нашето, е подходящо заиграване с ентропия. В глобален план , нарастване на ентропия, развитие на хаос , като че ли трябва да го наречем Еволюция.





Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: Alenadrow]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано05.05.15 19:05



<<<... при неизчерпаема и безплатна енергия. ...>>>

Няма неизчерпаема, има безплатна в буквалния смисъл на тая дума, т.е неплатена, получаваш толкова колкото е необходимо, а това колко е необходимо е вътрешночовешки въпрос. Ресурсите са напрактика неизчерпаеми при разумен брой на населението. Разумен означава поне половин път повече от сега.

<<.. Под устойчиво имам предвид да включва в себе си съществуването на живи същества, които да се борят с ентропията, стараейки се частично да я намаляват в рамките на възможното за тях. >>

Разумни същества , в това число и живи, не им е цел да се борят с ентропия, те играят с нея дълъг и деликатен танц. Мога да предложа поне няколко варианта, дори 2 , 3 < демократични>

. Някой ден например в клуб Философия мога да го сторя.

<<..не се сещам за нищо достатъчно просто, което да гарантира някакво развитие и да е разбираемо за всички...>>

При сегашните реалности няма как, нямаш си на идея колко прост народ щъка по земята.И стана дума , маса народ съвсем не разбира и сегашната системна реалност.





Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (пристрастен)
Публикувано05.05.15 19:13



Нали за да извървиш нужният път трябва да платиш със времето си? По този начин плащаш с прихода, който би получил, ако това време използваше за нещо полезно. Това също е плащане

Там е работата, че за времето си до планината не плащам нищо, а ти като си на количка не можеш да ходиш никъде и си стоиш и тъпееш пред компа, и се чудиш с кого да се заедеш, ох как се кефя на такива нищожества като теб






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.