Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 09.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: Samolet 5]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано11.05.15 02:13



Ако се замислиш ще осъзнаеш, че не само въздуха ами и енергията е безплатна. Тя ни заобикаля. Тя е навсякъде около нас. Ние живеем в един вечен двигател захранван от слънцето. Постоянния кръговрат на веществата в природата. Нали от това живеем. Ядем разстения, преработваме ги, извличаме енергията, после умираме, ставаме на тор, тази тор става храна за разстенията и те хранят следващите животни. Освен това имаме слънце. То ни дава енергия за да поддържа сравнително постоянна температура около 300 келвина. Което също е предпоставка да живеем. Да не забравяме и дърветата които извличат енергията от слънцето и почвата и след това ги горим в камините и печките и те ни топлят през зимата. Те отделят въглероден диоксид който храни другите дървета които растът.
И това всичкото е безплатно.
Все още няма данък слънце или данък вятър. Енергията е навсякъде. Остава да я извлечем (конвертирае в удобен вид), съхраним и използваме при нужда.
За момента не знаем как да се възползваме от самата енергия. Можем да извличаме само при преход - от топло на студено, от светло на тъмно и т.н.
Напълно безплатна енергия е атомната. Ако темата е научна - световните конспирации нямат място. Има световен ред изграден на продажбата на енергия. Това е най-умното което е измислило човечеството до сега. Всеки може да се чувства свободен да измисли по-добро.


Няма какво да се замислям, знам го, така е!!!





Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: min4o praznikov]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано11.05.15 02:24



Един съвет: не разговаряй с грамофон, особено с надраскана плоча.

И аленадроу, шпага и гери са един и същи.


Не са един и същи, но болшинството хора са такива, стадно чувство, подкрепят общоприетото, нямат собствено мнение, затова изглеждат като един и същи!!!
Докато ние сме личности със собствено мнение и дори доста често спорим и помежду си!





Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: 4erdenko]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано11.05.15 02:47



Има конспирация срещу свободната енергия. Такава, че приложението й в практиката е невъзможно.
Ако някой открие евтина и достъпна енергия, откритието му ще бъде погребано. Официалната наука ще го отрече, защото тя е зависима от правителствата и корпорациите, които плащат. Никой няма да посмее да го използва, защото конспирацията е много могъща и оказва натиск. Ако и това не е достатъчно, се преминава към физическото ликвидиране на неудобните.
Зад конспирацията срещу свободната енергия стоят много сили. На първо място богатите и влиятелни енергийните корпорации, които не искат да изпуснат печалбите си. На второ място Великите сили, които контролират пазара на енергия и не искат да изгубят монопола си над този инструмент на властта. Те имат влияние над по-слабите държави и техните правителства. Ето така конспирацията става световна.


Глупости!!!
Ти измисли например фотоволтаик който превръща 90% от слънчевата светлина в електрическа енергия, произвежда се лесно и евтино от широкодостъпни материали, патентовай го и само гледай, коя компания която има възможности да го произвежда ще се откаже, ми никоя, ще се избият да се надпреварват коя първа да започне производството му. А влиятелните енергийни корпорации които не успеят да си преструктурират бизнеса просто ще фалират.
Ма той и "Енрон" беше много влиятелен и какво остана от влиянието му???!!!



Редактирано от forestt на 11.05.15 02:48.



Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: Samolet 5]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано11.05.15 03:20



Представи си, че аз имам вечен двигател в мазето (което не е далеч от истината).
Какво от това? Какво променя в световен мащаб? Не плащам 20 лева за ток на месец. Е, и ? Пак плащам за колата, за храните, за уличното осветление ако щеш.
Каква далавера имам да продавам такива генератори? Или да подарявам. Ами никаква. А каква далавера имам да ги популяризирам - пак никаква. Дори да ти дам схемите и чертежите ти пак няма да успееш да си го направиш сам. На тая планета има няколко стотин човека които го могат. Не вярвам някоя енергоразпределителна компания да умре защото няколко стотин човека не и плащат по 20 лева на месец.


Сериозно, ти си бил голям майтапчия, нищо не било променяло!!!
Патентовай го и ще се чудиш какво да си правиш парите.
Ама дрънкаш глупости, как да нямаш далавера да продаваш такива генератори? Да ама нямаш вечен двигател в мазето, знам го със сигурност, а съм представителя в България на една много влиятелна енергийна компания. Следим те отдавна и ако успееш да направиш работещ вечен двигател ще го откраднем, а теб ще отвлечем, не сме го сторили защото знаем че си въздухар и нищо не можеш да направиш, само се перчиш!!!



Ако се сдобием с вечен двигател първо ще продадем петролните платформи в морето на конкурентните компании, нямаш си на представа колко е скъп и рисков този бизнес, и ще започнем да произвеждаме вечни двигатели, та това е сигурна и чиста печалба!



Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: forestt]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано11.05.15 08:27



А бе писна ми да обяснявам, ама като съм започнал.

Като за начало - посочил съм кои сметки не ти излизат. Както казах, и както спокойно можеш да си направиш усилието да прочетеш в източник по твой избор, отоплението на твърдо гориво (въглища, брикети) и дърва е най-евтиното възможно.

Второ, както също ти обясних и както също можеш да провериш в произволен онлайн или друг източник, камината не е огнище с дупка в покрива над него. Дори най-простата "класическа старовремска" камина представлява сравнително сложна система, състояща се в баланса колко свеж въздух (кислород) да постъпва до огъня, колко от околния въздух да се затопля и как да се изхвърлят отработеното гориво - т.е. как дима и саждите да излизат през комина.

Разбирам, че не си виждал камина в живота си - и не всеки е длъжен да е виждал - но поне Интернет можеш да ползваш преди да пишеш напълно несъответстващи на действителността неща.

Цената за отопление с природен газ е около два пъти по-висока от това с дърва или твърдо гориво - нещо, съвсем лесно проверимо, макар да варира леко през годините.

А иначе мисля, че имаш някакъв проблясък:
но масовото му ползване е че е чисто и удобно

Така, като гледам, си схванал фабулата - хората, които могат да си го позволят, не търсят най-евтината енергия, а тази, която е най-ефективна според техните нужди, като е възможно това да бъде и най-скъпата като абсолютна стойност

Радвам се, че си схванал най-накрая този прост факт - никой не търси безплатното, а това, което най-много го устройва в конкретна ситуация.

Браво на теб - имало е смисъл. След това прозрение сам разбираш, че всичко останало, което написа, тотално противоречи на извода, до който си успял да достигнеш с моя помощ. Сигурно е много фенси да се съгласиш с неуспоримите доводи и факти, изложени от някой, като същевременно му пишеш "ти глупости говориш", "ти мозък имаш ли".

Не се притеснявай - на умните не им пречи, за тях важно е другите да се образоват малко от малко, пък ако ще да преглътнат някоя обида.

П.П. Това с водната риза е доста селяшки извод. В смисъл, че има "модерни" камини с открити и затворени камери, с въздуховоди или водни ризи, с входяща и/или изходяща регулация на достъпа на свеж въздух, с принудителна или естестествена циркулация както на работния, така и на отопляемия въздух. Да поставиш камина в кавички и да напишеш "вътре в тях има водна риза", е все едно да напишеш, че в колите има детски столчета на задната седалка, защото си виждал една единствена кола и тя е имала такова столче. Нали разбираш, такива твърдения издават, че никога не си виждал предмета на темата, която сам си отворил. Като не знаеш кое как е, според мен по-правилния подход е да прочетеш, доколкото можеш сам, после да питаш, после ако може да видиш на живо, и чак тогава да започваш с глупостите колко процента отивали в комина и прочее простотии.



Тема Re: Точнонови [re: forestt]  
Автор multiplikator (пристрастен)
Публикувано11.05.15 12:42



Докато ние сме личности със собствено мнение и дори доста често спорим и помежду си!



Само да вметна, най големият дявол тук е заход, той се представя в някои постове ту като релативист ту като антирелативист, така че трябва да се игнорирва, такива са още по долни и от заклет релативист



Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: forestt]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано11.05.15 22:25



Колко ви е мощна енергийната компания? 10 киловата? 100 киловата? 1 мегават?
Малко сте закъснели с вечния двигател. Нито аз съм го открил нито съм единственния който го знае. Щом и руснаците са го имали още преди 2-рата световна. Транскубтоните които имам са руско производство. 50-60-те години ги забраниха и унищожиха. Но все изкача по някой друг изостанал. Покрай гръмналите складове в Челопечене имаше 2-3 взривени. Неясно как и защо са попаднали там.
Със сигурност при днешните технологии може да се оптимиира това устройство и да дава доста повече енергия за единица обем и тегло. 2-3-5 вата / килограм не си струва.
Перспективата е в магнитните полупроводници но не съм чул някой университет да работи в тази посока. Напълно възможно е знаещите и можещите отдавна да са ги стабилизирали и да работят в широк температурен диапазон.
Вашата компания ако много държи да е напред да погледне в посоката - батерии с разтопен метал. "Вечните двигатели" са отречени заради шума, лошите параметри и голямата опастност от взрив. Съдържат малко обеднен уран и доста олово и живак което не ги прави най-безопасните устройства за домашно ползване. Отречени са за сметка на ядрените централи. Козлодуй продава на 6.5 стотинки/киловатчас. 4-то поколение ядрен реактор който е еднокръгов и работи с газ за топлообмен има 10-кратно по-малки размери за същата мощност. Саморегулиращ се, невъзможно е да бъде претоварен. Отдава точно толкова енергия колкото си отнел. Работната му температура е 900 градуса. Налягането в реактора 2-3 бара. Няма опасност от експлозия, няма опасност от взрив. Няма опасност от разтапяне и изтичане на радиация.

Та заинтересовал се големия енергиен гигант от мойте 300-400 вата на вилата от 5 стари транскубтона. Голямата работа.



Тема Re: Загадъчният електромобил на Тесла. Как се е движилнови [re: kruger]  
Автор 4erdenko (soviet)
Публикувано23.06.15 09:35



Тесла няма как да е изправял ток с толкова висока честота(около 1 ГХц), който би се получил, защото при толкова висока честота електронните лампи не работят и електроните не могат да стигнат от катода до анода за толкова кратко време, а се връщат обратно. Тесла е работил с неизправен високочестотен променлив ток. Това изисква специално пригоден и конструиран за работа с толкова висока честота електродвигател.

Времето е на наша страна.


Тема Щом искаш да знаеш:нови [re: kruger]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.07.15 18:55



Тесла е намерил начин ефективно и надеждно да обуздае и ползва БЕЗГОРИВНОТО разбягване на ДВг с безчетковите си машини.




Когато молекулите се разпаднат на атоми/йони от адиабатното нагряване, новите и по-ЛЕКИ частици започват да "попиват топлинна енергия", добивайки по-високи скорости. Същевременно те отдават част от тази енергия на буталото, като се охлаждат. Ефектът е използван при експандерните двигател-генератори, за евтино втечняване на газове, но крият безгоривната тяга, която поражда.


12 лампи на Тесла:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.