Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 27.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Тема турбинанови  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано03.04.15 20:08



Извинявам се ако темата не е 100% физика, но какво устройство може да предложите за получаване на механична енергия от газ с налягане 5 - 20 бара, крайно налягане 0.1 - 5 бара, евентуално част от газа може да втечни? Допълнителни условия: евтино, мощност 1-2 кВт, ако може да е нещо серийно производство. Ако взема компресор за климатик дали ще върши работа в обратен режим, след съответна преработка?



Тема Re: турбина [re: selski_tarikat]  
Автор ivori (лубопитен)
Публикувано08.04.15 21:16



забрави най важния показател дебит ?? ако в компресора влезе течност ще стане хидравличен удар



Тема Re: турбинанови [re: ivori]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано09.04.15 18:44



Здравей,
дебита ще е такъв че при дадените условия входно - изходно налягане да се постига споменатата мощност, като нямам претенции всичко да е идеално напаснато и оптимизирано. По-скоро ми трябва за проста пилотна инсталация. Не съм машинен инженер и нямам идея какво ще стане в турбината ако вследствие разширението част от газа се втечни. Това предполагам не е някакъв екзотичен случай, така че сигурно има решения.



Тема Re: турбинанови [re: ivori]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано09.04.15 20:40



Какъв удар?



Весела и ползотворна година!

Тема Re: турбинанови [re: selski_tarikat]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано09.04.15 20:41



И какви пилоти ше инсталираш ти?

Весела и ползотворна година!


Тема Re: турбинанови [re: potr]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано12.04.15 08:24



пилотна инсталация = опитна. Не се прави че не разбираш.





Тема Re: турбинанови [re: selski_tarikat]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано17.05.15 11:09



Винтов компресор - много са скъпи но водния удар не е опасен за тях. За без пари може да пробваш с пълзящ компресор има ги по някои от климатиците на Дайкин-представляват все едно две рози с рещуположно вмъкнати една в друга Айде късмет Не забравяй и да преговориш цикъла Ренкин най добре се свържи с Иван Митев преподавател в ВХТИ - Бургас -има издадена книга на тази тема -съавтор е на Проф Димитър Митев .Важно е и работното вещество да не кажа много, много по важно!!! Темата ти е 100% физика -приложна физика по точно

Редактирано от stillpigi-166243 на 17.05.15 11:10.



Тема Re: турбинанови [re: stillpigi-166243]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано18.05.15 12:42



10х за отговора. Да за въпросния цикъл иде реч, но съм го замислил като част от устройство за съхранение на енергия (например фотоволтаик през деня), и по точно това ще е частта която ще преобразува температурната разлика в електричество. Работно вещество, температури, налягания и т.н. - всичко съм сметнал, но неясните моменти са в турбината - колко ще е реалната изоентропийна и механична ефективност. Отделно, много ми се иска да се конструира на практика, тъй като според мен устройството е иновативно, макар да се състои от отделни стандартни елементи, комбинирани по подходящ начин





Тема Re: турбинанови [re: selski_tarikat]  
Автор mr Chaos (somebody)
Публикувано18.05.15 15:17



Нещо по въпроса.



Това е за вятър, но е важна идеята






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.