Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 23.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.02.15 23:33



Ако прочетеш оригиналната статия, шестото изречение от абстракта гласи:

Нашата работа подчертава, че дори и в свободното пространство, инвариантността на скоростта на светлината се отнася само за плоски вълни.

Което нищо не променя в основните закони на физиката и релативизма





`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Редактирано от Герисъм на 17.02.15 23:34.



Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (пристрастен)
Публикувано18.02.15 12:33



Нашата работа подчертава, че дори и в свободното пространство, инвариантността на скоростта на светлината се отнася само за плоски вълни.

Плоски не плоски, факт е че има забавяне, и това прекатурва глупотевината СТО





Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.02.15 12:49



Важно е да се разбере какъв е факта, а не да се говорят глупости. В случая имаме нещо като каруца, в която конете не дърпат в една посока, а в различни, затова и общото им усилие не е равно на сумата от силите които всеки кон прилага. Векторно събиране на непаралелни вектори, един вид. Същото е и в този случай, вълновият вектор на единият фотон не съвпада с вълновият вектор на другият, в резултат скоростта на получената вълна е по-малка от скоростта на плоската вълна, когато двата фотона са еднакви в една и съща посока. Нищо особено и ново, просто дълбок частен случай, заслугата на хората е че са си усъвършенствували методите да го измерят това нещо. На СТО не и дреме изобщо тука, това е следствие от самата нея за определен практически случай. Като прочетеш статията ще разбереш, авторите от нея тръгват. А дотогава ще си напълно заблуден тръшкач.



`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема Re: За връзката между масата и енергиятанови [re: Герисъм]  
Автор al ibn ben AMAN (сегашен)
Публикувано18.02.15 14:52



дяволът се крие в подробностите, за теб са очевидни, за мен не бяха. благодарско за разясненията!



Тема Re: За връзката между масата и енергиятанови [re: al ibn ben AMAN]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.02.15 16:40



Няма проблеми. Аз се опитвам ясно да обяснявам, но така се получава, някои неща са очевидни на база някаква рутина вече :)

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (пристрастен)
Публикувано18.02.15 20:46



Важно е да се разбере какъв е факта, а не да се говорят глупости. В случая имаме нещо като каруца, в която конете не дърпат в една посока, а в различни, затова и общото им усилие не е равно на сумата от силите които всеки кон прилага. Векторно събиране на непаралелни вектори, един вид. Същото е и в този случай, вълновият вектор на единият фотон не съвпада с вълновият вектор на другият, в резултат скоростта на получената вълна е по-малка от скоростта на плоската вълна, когато двата фотона са еднакви в една и съща посока. Нищо особено и ново, просто дълбок частен случай, заслугата на хората е че са си усъвършенствували методите да го измерят това нещо. На СТО не и дреме изобщо тука, това е следствие от самата нея за определен практически случай. Като прочетеш статията ще разбереш, авторите от нея тръгват. А дотогава ще си напълно заблуден тръшкач.

Дъръ бъра, сто чадъръ, забавен е единичен фотон, тъпак

Кви къруци със теглещи зомбове ти се привиждът

Редактирано от multiplikator на 18.02.15 20:47.



Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.02.15 20:55



Аз съм чел статията и знам за какво става дума. Ти нямаш и идея, освен някакви клюки от жълти сайтове. Кой е тъпак, лесно се вижда



`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (пристрастен)
Публикувано18.02.15 22:17



Нищо не разбираш от статията, само се тръшкаш, притиснат от силата на аргументацията ми, и измисляш някакви нелепости за да се отървеш, но тия зомбски номера не ми минават





Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.02.15 22:25



О да, нищо не съм разбирал, и това го казва човек който не е виждал статията, а е чел някакви журналистически интерпретации

Как позна че нищо не разбирам, на боб или на кафе? Или не си си пил хапчетата и пак почваш да не различаваш реалност и бълнуване?

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (пристрастен)
Публикувано19.02.15 12:47



Ми тръшкай се, какво да направя на интелектуалният дебил, за да не се тръшка в злобата си, то се помага на нормален а не на изкуфялник






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.