Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 09.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За връзката между масата и енергиятанови [re: al ibn ben AMAN]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.02.15 16:00



Тъй като в случая нямаме взаимодействие, енергията на цялата система е проста сума от енергиите на съставящите я обекти. Това опростява съществено задачата, затова и само дадох схемата в началото без някакви подробности, те са ясни.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: За връзката между масата и енергиятанови [re: Герисъм]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано17.02.15 18:52



Забележката е конкретна към това, за което ти изказа:

Герисъм: "система от фотони не е фотон. Съответно и свойствата и ще са различни"

а не - по принцип за физиката!

Пак се сравняваш с мен. Компрометираш себе си с казаното на тема физика, а казаното относно какво съм прочел досега, не аргументира това, което каза за различни свойства, дължащи се на колективост от невзаимодействащи елементи - глупост на квадрат!

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: За връзката между масата и енергиятанови [re: YpaBHeHue]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.02.15 19:02



Отговорът ми е конкретен към забележката която ти изказа. Не си нещо изпъкващо, за да те използвам за някакъв обект на анализ. Написал си погрешни и заблуждаващи неща. Аргументирал съм се с примери. Ако не са ти ясни, пак повтарям, чети повечко и питай, а не се тръшкай както правиш обикновено.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: За връзката между масата и енергиятанови [re: Герисъм]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано17.02.15 19:49



Потретвам: Конкретно - Заблуждаваш, че колектив от фотони имал различни свойства заради това, че е колектив.

Ти си напълно извън темата с целия си коментар относно мен.

Аз още отначало имам основание да напиша, точно тези, но коментирах единствено твърдението ти:

1. "Не си нещо изпъкващо".
2. "Написал си погрешни и заблуждаващи неща".
3. "Аргументирал съм се".

Докато ти нямаш основание да адресираш нито по едно от трите към моята забележка. С тези напълно адресираш себе си.

Това, което наричаш "тръшкане" се отнася за неаргументирани коментари извън темата, нали!

Нагъл си, а и понеже си извън темата, си за БАН.

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: За връзката между масата и енергиятанови [re: YpaBHeHue]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.02.15 19:56



Заблуждавам как? Показах ли формулите, на база на които получих обсъжданите резултати? Някакви проблеми да виждаш? Или ти е по-лесно само да се оплакваш, като отдалеко заобикаляш темата?

Много нарцистично подхождаш, светът и този форум не се въртят около тебе. Няма смисъл да вдигаш шум, след като с нищо свързано с тематиката не си забележим. съветвам те да се прегледаш при доктор. Който разбира от ставащото в главите. Съвсем по темата ми е това изказване.

Нищожество.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: ЧАСИЧЕН ЕФЕКТ на ЧЕРНА ДУПКАнови [re: Герисъм]  
Автор laplandetza (пристрастен)
Публикувано17.02.15 19:58



Отворих я, сега чета, Благодаря !





Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (пристрастен)
Публикувано17.02.15 21:00



Според

откритие, фотонът е забавен във вакуум, така че може да се настигне по посока на движението му, от хипотетичен експериментатор. Това показва че фотонът ще е неподвижен в КС на хипотетичният наблюдател, което опровергава това че към фотон не може да се прикачи ОС.



Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.02.15 21:09



Хайде първо ни обясни какво значи "забавяне на фотон с няколко милионни от метъра", после ще видим :)

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (пристрастен)
Публикувано17.02.15 22:17



Забавяне като забавяне, ти на луд ли се правиш, може да е с малко, това няма значение, важното е че е забавен, пък щом са го забавили с малко, това означава че може да се забави и с много.





Тема Re: ФОТОНЪТ Е ЗАБАВЕН ВЪВ ВАКУУМ ФАКТ!нови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.02.15 23:06



Да бе, хем забавяне (скорост!), хем в метри се мери. Какво е имал пред вид журналиста, е пълна тайна, а какво всъщност е направено в експеримента, съвсем. Но ти знаеш явно повече от него



`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.