Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:17 29.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Тук чувате ли се един друг?нови  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано20.01.15 03:06



Понеже се питам, дали някой тук чува другите или е пълна анархия;

Темата ми е този конткретен въпрос към всички:

Случвало ли се е на някой от вас да напише несъгласие с направени от други изводи:
-А и
-Б и


и някой да му отговори:

"
Ти твърдиш:

Това А не е вярно. "Бълнуваш нещо."


Б не е вярно. "Продължаваш да бълнуваш."


"Не ти ли се струва, че се мъчиш да опровергаеш поредица от изключително погрешни твърдения?..."

"
?

- Ако ви се е случвало вече така да "правите дискусия", да не става така, че аз в темата за физическия смисъл на константата на Планк ви нарушавам утвърдените правила или снижавам нивото на разговора?
- А модератор имате ли?

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: Тук чувате ли се един друг?нови [re: YpaBHeHue]  
Автор Shpaga ()
Публикувано20.01.15 06:39



Случвало ли се е на някой от вас да напише несъгласие с направени от други изводи:

Уравнение /Вредител/, ето ги изводите, срещу които изразяваш

:

"Казах, че неоснователните екстраполации не са наука, а са вяра. Факт е, че те се поставят тук като основа за други научни заключения, конкретно три:

- че законът на Планк изразява супер-позиция на малки порции енергия.
- че константата на Планк, изразява минималната единица в дименсия джаул.
- че прага на честотата е праг на енергия - т.е. че честотата се замества с енергия Джаул е равно на Херц по безразмерен коефициент, както Нютон е еквивалентно на килограм.

Давам право на всеки да вярва, но това не е основа за извеждане на доказателства. Считам, че съм прав..."


Би ли посочил все пак КОЙ и къде е направил такива идиотски изводи, срещу които ти с основателно възмущение си възразил?

Постингът ти е до Гери. Той ли е направил тези изводи? Бъди "безпощадно аргументиран" и дай цитати, от които ясно да проличи, че възмущението и несъгласието ти имат реална основа, а не са плод на твоето неразбиране.



Тема Re: Тук чувате ли се един друг?нови [re: YpaBHeHue]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.01.15 09:03



Когато несъгласието е основано на погрешни и неаргументирани тези, "бълнуването" е общо взето най-меката оценка. Например когато някой почне да говори за квантовите явления с терминология, основана на фази, импеданси и прочие електротехника, това е бълнуване. Трябва да се вземат мерки за понижаване на температурата като начало.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: Тук чувате ли се един друг?нови [re: Shpaga]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано20.01.15 09:15



Шпага, иди на отговора ми към полу и виж, че не се обръщам към Герисъм!

Аз започнах разговор за екстраполацията, която се прави в тази тема към ниски нива на енергията, и говоря точно на polu. Каквото казвам е за няколко човека, чиито заключения изхождат от "квантов" смисъл на константата на Планк, и от подвеждането им от други, които твърдят, че този закон показва, че енергията е квантувана.

Герисъм се вмъкна в отговора ми към polu, с една теза: че екстраполацията на закона към ниски честоти се изгубвала в шума на уредите, а отсъствието на данни не показвало невалидност на екстраполацията.

Да те попитам, ти виждаш ли в неговите мисли, от емоционалното му есе, което ме възмути, връзка с това, което той коментира - уж било мой пост? Ти виждаш ли, да казва обратното на казаното от мен и да казва, че то е неверно?

А ти намираш ли, че изопачавам, че формата на поста, който ме възмути с наглото нарушение на личното ми пространство е емоционално есе - цитирам:

"Не ти ли се струва, че се мъчиш да опровергаеш поредица от изключително погрешни твърдения?"


Съгласна ли си, и че този абзац на Герисъм казва:

- да, в този пост преиначих позицията ти в обратната, и етикетирах с "невежество" тези твърдения, които в крайна сметка ти не твърдиш, и може би, се питаш защо написах всичко дотук.
- направих това за да объркам всички, и така избегнах да коментирам, че ти ми отговори, че съществуват фактите за невалидност на екстраполацията на закона на Планк към ниски честоти, заради която екстраполация се включих в разговора ти с polu.
?

Това е въпроса ми. (Тук чувате ли се един друг?)
А ти защо ми зададе твоя въпрос - да посоча "все пак къде, кой е направил такива идиотски изводи, срещу които ти с основателно възмущение си възразил"?

А ти разбра ли ме, че не съм се възмутил на нито едно твърдение за закона на Планк? А ме възмути единствен Герисъм едистнвено с поста, в който безпощадно некоректно "цитира", и предефинираните твърдения дава оценки, отнасящи се за пишещия:

"бълнуваш",
"Да беше едно, дори две, да е простено, ама поредицата е твърде дълга, за да се оправдае със случайна заблуда. По-веротно е да се оправдае с систематично невежество за какво става дума изобщо."
"изложи се детински."

Коректен към въпроса ти, посочих.
Сега?

Да се върнем на моя въпрос. Тук анархия ли е? Имате ли модератор?

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!

Редактирано от YpaBHeHue на 20.01.15 09:16.



Тема Re: Тук чувате ли се един друг?нови [re: YpaBHeHue]  
Автор Shpaga ()
Публикувано20.01.15 10:12



Вредител, просто не разбрах чии са тези изводи, или пък от чии твърдения произлизат/следват. Ето ги пак:

- че законът на Планк изразява супер-позиция на малки порции енергия.
- че константата на Планк, изразява минималната единица в дименсия джаул.
- че прага на честотата е праг на енергия - т.е. че честотата се замества с енергия Джаул е равно на Херц по безразмерен коефициент, както Нютон е еквивалентно на килограм.


А това, че слагаш в кавички "квантов", когато говориш за смисъла на константата на Планк, ми се струва наистина... безпощадно!



Тема Re: Тук чувате ли се един друг?нови [re: YpaBHeHue]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано20.01.15 10:25



По моето скромно мнение, тъй като не съм активен участник тук, мисля, че взимаш всичко прекалено сериозно. Според мен около 80 процента от пишещите в този форум са с изявени ментални проблеми, а около половината от тях пък пишат въобще без да четат. Има и определен процент участници без елементарни познания, дори на ниво основно образование.

Естетвено е при това положение тези, които разбират материята, да подмятат и да репликират малко по-остро, но от това никой не губи, защото ако форумът се състоеше само от сериозни теми, основани на аргументи и факти, то той нямаше да съществува.

От друга страна сигурно си забелязал, че в някои от темите са употребяват доста по-силни думи от "бълнуваш", така че мисля, че просто си свръх чувствителен в момента, без да има някакъв твърде конкретен повод за това.

А модератор има, ама той трие само най-драстичните постинги, което според мен също е ненужно, защото в България няма как да съществува нормален научен Интернет форум - просто ние сме малка страна, а в такива страни обикновено има по един мъжки и един женски форуми, където се обсъждат всички проблеми на човечеството - от проблемно забременяване, през СТО+ОТО+КМ, та чак до Божественото начало на човека и текущи въпроси на будизма и египтологията. То не съществува критична маса за професионални форуми - строители, шофьори, полицаи - какво да кажем за форуми, свързани с науки?

Ако приемаш съвети, то приеми, че всяко по-грубичко обръщение е по-скоро добронамерено, а и е само към конкретно мнение, а не към конкретен участник и недей се засягай лично от нищо, а се забавлявай доколкото ти е възможно - в крайна сметка това поне е реалистично да се очаква.





Тема Re: Тук чувате ли се един друг?нови [re: Shpaga]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано20.01.15 16:02



Шпага, ти чу ли, че:

1. Не съм възмутен от никое твърдение основателно или неоснователно, както се изразявам, свързано с темата.

2. Не съм се обръщал към Герисъм и не визирам, че това са негови изводи, а обратното - на няколко човека тук. Сега излизам, нямам време да извадя от 270 поста тема, за да те успокоя, че сред хората, които направиха по един от тези изводи, не е Герисъм.

3. Герисъм ме възмути с това, че след като му обяснявам, че трите твърдения са неоснователни, той цитира (А,Б,В) и казва А е невярно, ти бълнуваш, Б... да беше едно, две, но това не може да се оправдае просто със заблуда, това е изключително невежество.

4. Герисъм ме възмути с това, че е написал, че е разбрал поста ми - че съм бил оборвал тези три твърдения, и съзнателно е написал, че ги твърдя: Бил съм се опитвал да оборвам неверни твърдения. "Защо така?" - пита.

По-късно ще ти отворя и ще ти извадя, как тези трите твърдения са изказани.

И те помоля, да не ме съдиш и оценяваш, че съм изписал очевидно със съмнение - в кавички "квантов", когато съм писал за смисъла на константата на Планк. Това е дискусията на темата.

Това е моя свобода. И не ти натяквам, че ти или друг трябва да мислиш същото като мен. Не те позоря за това, че мислиш, че смисъла е на квант минимална енергия.

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: Тук чувате ли се един друг?нови [re: Alenadrow]  
Автор multiplikator (пристрастен)
Публикувано20.01.15 18:22



А ти си най големият"умник" в този форум, щото оценяваш без да имаш нужната компетенция за да оценяваш дискутиращи във форума.



Тема Re: Тук чувате ли се един друг?нови [re: multiplikator]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано20.01.15 18:52



Първо, ти няма как да знаеш каква компетентност имам аз - тук сме анонимни прякори, компетентността е съотносима само към идентифицируема личност и в този смисъл никой не е компетентен в един Интернет форум - просто има правилни и погрешни мнения и разсъждения. Предполагам, че това ще ти е трудно да го схванеш.

Но второто, далеч по-важно и лесно за осмисляне, е че има хора за които оценка може да даде всеки сравнително вменяем човек, без да е необходима никаква компетентност. Това обикновено са твърде умните, както и изклюително тъпите. В този форум има и от едните, и от другите и оценката хич не изисква изключителна компетентност. Това поне, предполагам, можеш да го схванеш, като признавам, че не е изключено и леко да те надценявам.





Тема Re: Тук чувате ли се един друг?нови [re: YpaBHeHue]  
Автор Shpaga ()
Публикувано20.01.15 19:06



Казала съм:

"А това, че слагаш в кавички "квантов", когато говориш за смисъла на константата на Планк, ми се струва наистина... безпощадно!"

А ти си ми отговорил:

И те помоля, да не ме съдиш и оценяваш, че съм изписал очевидно със съмнение - в кавички "квантов", когато съм писал за смисъла на константата на Планк. Това е дискусията на темата.

Това е моя свобода. И не ти натяквам, че ти или друг трябва да мислиш същото като мен. Не те позоря за това, че мислиш, че смисъла е на квант минимална енергия.


Нито съм те "съдила", нито съм те "оценявала", нито "свободата" ти съм накърнявала. И не съм те "позорила"...

Съжалявам, че си изтълкувал простоватото ми изречение по този усложнено оскърбителен начин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.