Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 25.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Догминови [re: Герисъм]  
Автор unperson (минаващ)
Публикувано14.10.14 21:19



Твърдението за модераторът беше насочено към мене. Виждаш ли, проблемите ти се крият в разбирането

Пак не ми е ясно какво точно казваш, но ако няма опасност модераторът да заключи темата, да започнем с конкретно разглеждане на глупостите които пишеш - една по една. Да не объркваш съзнанието на Шпага. Какво ще кажеш?



Тема Re: Догминови [re: unperson]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.10.14 21:25



Не виждам в тая тема нещо да съм объркал съзнанието на Шпага :) В темите наоколо съм допуснал умишлено една неточност, и чакам да видя определена реакция, за сега липсваща.

За какво става дума и какво тревожи душата ти?

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: Догминови [re: Герисъм]  
Автор unperson (минаващ)
Публикувано15.10.14 12:13



Герисъм: Не виждам в тая тема нещо да съм объркал съзнанието на Шпага :) В темите наоколо съм допуснал умишлено една неточност, и чакам да видя определена реакция, за сега липсваща. За какво става дума и какво тревожи душата ти?

Веднага трябва да решим този проблем, Герисъм, дори само за да спасим съзнанието на Шпага.

1. Обикновените падащи тела си увеличават скоростта в гравитационно поле по посока на градиента му и я намаляват в обратна посока. Според емисионната теория на Нютон, и при фотоните е така.

2. Според ОТО при фотоните е обратното - те намаляват скоростта си в гравитационно поле по посока на градиента му и я увеличават в обратна посока.

3. Според Герисъм фотоните в гравитационно поле намаляват скоростта си във всички посоки:


Герисъм: Скоростта на светлината, освен че се променя различно от скоростта на падащите тела, се променя и по по-странен начин - докато падащите тела си увеличават скоростта в гравитационно поле по посока на градиента му и я намаляват в обратна посока, светлината намалява скоростта си независимо от посоката и независимо от градиента.

Тази глупост Герисъм я беше изказал преди няколко месеца и аз мислех че впоследствие нещо е попрочел, помислил е повече и се е разкаял. Но не - не се разкайва нашият Герисъм и продължава да обърква съзнанието на Шпага. Защо така, Герисъм?



Тема Re: Догминови [re: unperson]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано15.10.14 12:31



"3. Според Герисъм фотоните в гравитационно поле намаляват скоростта си във всички посоки: "

Вадиш ми думите от контекста. Тъй като скоростта на светлината в гравитационно поле се определя от потенциала, в дадена точка тя не зависи от градиента, демек не зависи от посоката, а само от потенциала в тази точка. Явно не съм се изразил съвсем коректно, защото за намаляването съм имал пред вид движението "надолу", което ти предложи като "парадоксално" в сравнение с другите тела - при това движение потенциалът намалява, скоростта също, и във всяка точка тя е еднаква във всички посоки. Тоест всичко е точно, само дето не съм доизяснил какво имам пред вид, предполагайки че се подразбира за конкретната ситуация



Но е хубаво да питаш веднага когато нещо не ти е ясно, вместо толкова време да се дзвериш и тормозиш, въобразявайки си всякакви конспирации Ето и сега в другата тема с опита на Майкелсън, почна да се дуеш, без да стигаш до някаква конкретика. Шпага, дето толкова я защитаваш, пита, ти що изоставаш?

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема Re: Догминови [re: Герисъм]  
Автор unperson (минаващ)
Публикувано15.10.14 13:14



Герисъм: Явно не съм се изразил съвсем коректно

Връткането си е изкуство:





Тема Re: Догминови [re: unperson]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано15.10.14 13:29



Предполагам, това е начинът ти да изразиш, че нещо си разбрал или не си разбрал? Браво, почваш да надрастваш цитатничеството

Скоро съвсем няма да се разбира какво искаш да кажеш...

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема Re: Догминови [re: al ibn ben AMAN]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано21.10.14 04:07



и като заключение, съвсем сигурно е, че ОТО не е окончателната истина, заради несъвместимоста и с КМ. но каквато и да е обединияващата теория, тя по небходимост ще включва и днешните теории като граничен случай - точно както Айнщайновата физика включва Нютоновата. физиката е наука, тя се гради и надгражда, не като религията, където мохамед може да подмени библията с корана

А и с религията е същото, и те са градени и надграждани с времето, а юдаизъм, християнство и ислям имат общи корени, но това че са били надграждани в миналото не им пречи да са закостенели днес, дали и пътят на науката ще е същият, горко ни?!!!



Тема Re: Догминови [re: forestt]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано21.10.14 09:12



В случая има една съществена разлика с религията, изключваща термина "закостенялост" от обръщение, и тя се нарича "обективна експериментална проверка".

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: Догминови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (ентусиаст)
Публикувано21.10.14 09:26



В случая има една съществена разлика с религията, изключваща термина "закостенялост" от обръщение, и тя се нарича "обективна експериментална проверка".

И тази "обективна експериментална проверка", е нагласьов нахуййй





Тема Re: Догминови [re: forestt]  
Автор al ibn ben AMAN (сегашен)
Публикувано21.10.14 11:34



морон, чети какво съм написал - идва мохамед и сменя библията с корана. това ви е проблемът на гаражните гении, не можете да четете и осмисляте прочетеното. толко сте нефелни, че чак ви се възхищавам как успявате да се логнете във форума. и не ми се тюхкай какво ни чакало, винаги ще има съпротива срещу новите идеи, нали трябва да докажат, че са по-добри от старите

и малко отклонение, хариша даде линк към

, възползвайте се




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.