Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 26.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Догминови [re: Герисъм]  
Автор unperson (минаващ)
Публикувано14.10.14 13:55



защо повдигаш такива сбъркани теми

Кои точно са сбъркани? Само заключените или всички? Тази в която пишем в момента няма как да е сбъркана защото ти много научи от нея - направо стана нов човек. Преди това пишеше такива глупости и така се излагаше че дори аз, който би трябвало да злорадствам, се чувствах неудобно.



Тема Re: Догминови [re: unperson]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.10.14 14:20



Преди това пишеше такива глупости и така се излагаше че дори аз, който би трябвало да злорадствам, се чувствах неудобно."

Кофти неща си се напушил :)

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: Догминови [re: unperson]  
Автор whale-34512 (начинаещ)
Публикувано14.10.14 17:40



Не се подценявай! Герасим плюе квалификации, не от това, че някой не знае "правилното", а от необходимост да сравни себе. Ти беше набеден, че цитираш. Но ти описваш собствената си мисъл и отношение към тема, а Герасим прави единствено цитати и никога не изказва съгласие или несъгласие. Цитира формула, казва, че по-вярно от нея в електро-динамиката няма, но в края на поста добавя, че формулата не е подходяща за никаква друга траектория освен единствено за двумерна траектория с постоянен радиус - кръг.

Цялата доктрина от формули - които се различават от закони по специфичността на постановката - на съвременната, опростена физика, моделира не събития, а - установен режим. На тукашния клуб терминът "установен режим" е непознат. В установен режим координатата време (т.е. фаза) е без значение. Без координата време няма понятие честота. Формули без закъснение. Няма относителност - реакцията при всяка скорост на нарастване на въздействието е равна и противоположна по посока на въздействието. Честотни свойства няма.

Мен пък, както виждаш, ме порицават и квалифицират за понятия - честота (т.е. скорост на събития - време) и фаза (т.е. точка във времето). Порицават ме за това, че информирам "релативистите", че тяхната физика, не съдържа относителност, и се нуждае от това, което казвам - фазова връзка между реакцията и въздействието, за да се получи единна теория.



Тема Re: Догминови [re: whale-34512]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.10.14 18:02



"Цитира формула, казва, че по-вярно от нея в електро-динамиката няма, но в края на поста добавя, че формулата не е подходяща за никаква друга траектория освен единствено за двумерна траектория с постоянен радиус - кръг. "

Това показва, че аз познавам много по-всеобхватно тази проблематика. Както бях споменал на съответното място, има допълнителни причини при праволинейно равномерно ускорение да не се излъчва. Но като виждам неспособността ти да разбереш, че изобщо излъчването е следствие на самата електродинамика, не мога да ти помогна с повече разсъждения - докато не наваксаш тази пропаст в знанията си. Сори.


"Цялата доктрина от формули - които се различават от закони по специфичността на постановката - на съвременната, опростена физика, моделира не събития, а - установен режим. "

Съжалявам, че ти липсва някаква що-годе сериозна математическа подготовка, за да схванеш как тези формули произлизат от едни и същи основни закони. В нашият случай това бяха уравненията на Максуел, които ти явно си срещал някъде само по жълтите новини... Загадка остава какви комплекси се опитваш да избиваш тогава при това положение в този форум с някакви заучени мисловни щампи, неприложими тук.


"Мен пък, както виждаш, ме порицават и квалифицират за понятия - честота (т.е. скорост на събития - време) и фаза (т.е. точка във времето). "

Не, не те порицаваме за такива работи, а за това че ги прилагаш там където те нямат място. Събитията във физиката нямат скорост - по дефиниция, фазата не е точка във времето, такава точка е моментът - пак по дефиниция. Както виждаш сбърканата терминология с която работиш (и по-лошо, мислиш) не ти позволява да вникнеш в материала, и води до неща които са си за порицание



`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема Re: Догминови [re: Герисъм]  
Автор unperson (минаващ)
Публикувано14.10.14 18:28



Преди това пишеше такива глупости и така се излагаше че дори аз, който би трябвало да злорадствам, се чувствах неудобно."

Кофти неща си се напушил


Виждаш ли - срам те е и не знаеш какво да кажеш. И в заключените теми беше почнал да се излагаш, ама се усети, заключи ги и - няма тема, няма проблем. Запази уважението на Шпага (на другите мисля че не).



Тема Re: Догминови [re: unperson]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.10.14 19:10



Това, че не зацепваш още защо бяха заключени темите, само показва, че нямаш ресурса да правиш някакви оценки. Трябва да си благодарен на модератора, иначе съвсем за резил щеше да станеш с големите си "познания".

Да, не знам какво да кажа. Както и да коментирам тези измислици, модераторът може да се принуди да вземе някакви мерки



`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`

Тема Re: Догминови [re: Герисъм]  
Автор multiplikator (ентусиаст)
Публикувано14.10.14 19:50



Заключвате теми, от релативистко безсилие





Тема Re: Догминови [re: Герисъм]  
Автор unperson (минаващ)
Публикувано14.10.14 20:02



модераторът може да се принуди да вземе някакви мерки

Няма емотикон за страх, затова ще си позволя да илюстрирам моето състояние след твоята заплаха с ето тази картинка:





Тема Re: Догминови [re: unperson]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.10.14 20:44



Твърдението за модераторът беше насочено към мене. Виждаш ли, проблемите ти се крият в разбирането :)

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: Догминови [re: multiplikator]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.10.14 20:49



Можем, заключваме. Пък и трябва. Значи не страдаме от безсилие



`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.