Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 13.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Идентичен монитор за опитите с изнесено изображенинови  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано27.07.14 16:48




В връзка с опита ми с монитор на Деу и получаването на изнесено изображение май намерих идентичен монитор на марката Ел Жи. Започвам да дтърся из мрежата ако някой от Вас има информация нека подсвирква.



Тема Re: Идентичен монитор за опитите с изнесено изображенинови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано27.07.14 23:49



Откачена работа. Сега пък стана изнесено изображение. Ти вземи да снимаш и не се занимавай с глупости, че утре ща вземеш да ми се гътнеш. И се научи как се изписват марките.
Ел Жи
Звучиш като някой тъмно зелен.





Тема Re: Идентичен монитор за опитите с изнесено изображенинови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано28.07.14 09:29



А бе момче младо, ще снимам когато всичко е готово. Искам
1) да намеря същия или идентичен като технология монитор за да съм сигурен че става на този тип машини

2) Искам да спестя още някой лев че на 25 юни ми умря банката с готовите вече 300 пари за да купя още 60-80 вата слънчева батерия и да направя експеримента на открито и далече от градски паразитни смущения и чак тогава ще снимам.
Толкова ли е алогично или неконкретно
Ми кат се гътна ша са гътна то кой е имунизиран от тая работа. пък и то веднъж се мре.
Ако искаш за да ускориш работата подай някоя слънчева батерия само за експеримента ще гарантирам с наличните ми вече. ако нещо се случи де- твои са.
Потърси в нета паралелно с мене за подходящ монитор вече станаха две марките. втория екземпляр на дяволското огледало ще си остане твой само заради участието.

3) Относно "изнесеното изображение"
Да ! Такова е! Ама нали всички в купом се съгласихме че всъщност е 2Д макар и в въздуха, защо да ви заблуждавам Наистина е 2 Д виси си там в атмосферата но е 2Д . Следователно дори и да има елемент на холограма не е същинска холограма. Нещо друго е, не зная какво е а и никой почти тука освен да ми се карат не се нае да каже като какво аджеба като физично явление е.
Ми пък поне веднъж постъпи отговорно. То и всяка жена го може тва нещо дърленето не намеквам нищо нито се заяждам. Искам съпричастност.
Ето от тук поне издърпай схемите за Ел Жи- то щото на Деу- то няма изобщо квото струва ще ти се наплати. КТБ замина замина и картата ми за разплащане в интернет с нея. Толкова ли е трудно да разбереш какво ме възпрепятства?


Редактирано от stillpigi-166243 на 28.07.14 09:47.



Тема Re: Идентичен монитор за опитите с изнесено изображенинови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано28.07.14 19:53



Само не разбрах от къде заключи че е идентичен?

- побързай докато още го има.

Ето от тук поне издърпай схемите за Ел Жи- то щото на Деу- то няма изобщо квото струва ще ти се наплати.
Какво да ми се наплаща? Аз досега пари за схеми не съм дал и не мисля да давам, освен ако нещата не са ми опрели до гъ....за.
Ей ти сервизното описание. Дърпай, защото там няма да стои вечно.

Редактирано от hidrazin4o на 28.07.14 20:01.



Тема Re: Идентичен монитор за опитите с изнесено изображенинови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано30.07.14 19:24



Благодаря:))))Браво! Жив и здрав да си ми . Изтеглих всичко. Утре вдруги ден ми изплащат заплата ще купя едно панелче за 40 вата и започвам подготовката. Мдаа подготовката за генералния експеримент който ще снимам . Дано всичко протече така както го предвиждам. Тъкмо сега му е времето Има слънце има кола има причина ще се разходя до гората. . И дано не слагам каруцата пред коня следващия експеримент ще е изцяло потопена в вода система = блатото или морето само отгоре ще се вижда една карпуза представяш ли си бостан в морето. Мале мале май ще има припаднали на плажа.
Много ме зарадва да знаеш ! Това лято ще е интересно.



Тема Re: Идентичен монитор за опитите с изнесено изображенинови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.07.14 19:28



Рачо, що не дадеш снимки от сегашното положение? Може да възникнат идеи по снимките, които да ти спестят купуването на излишни неща.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: Идентичен монитор за опитите с изнесено изображенинови [re: Герисъм]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано30.07.14 21:19



А дано ама надали. И този соларен панел е напълно излишен. И двата монитора са различни.
Монитора от тази тема е с мрежово захранване (захранването е в монитора).
Монитора от другата тема Daewoo LM17A е с външен адаптор 12V 4A. Не знам как ще го захрани със соларен панел и то 40W.
Не виждам какъв е проблема да използва акумулатора на колата.





Тема Re: Идентичен монитор за опитите с изнесено изображенинови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано31.07.14 06:23



Може би се опасява, че акумулаторът е твърде близо до идеален източник на ток.


На Новия монитор ще са му доста по-проблемни изгарянията на захранването.
Нека се съсредоточи с Лещата над купищата TFT телевизорчета по битаци, оказиони, че дори и "пунктове" за ненужни вещи!



Тема Re: Идентичен монитор за опитите с изнесено изображенинови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано31.07.14 09:49



Отговора е до Джери но първо на Необогомил: Значи Хало ма български е було
експеримента в гората. ще се нарича Нео Бул от було и Необогомил.
После и нататък: утре вечер очаквам около 230 лева хонорар за извършени от мен помощни дейности, след 15 дни още 200 от заплатата след още 15 дни още 230 хонорар. Така че независимо от крушението на банката ми ще съм на 600 лева на + Което при създадените обстоятелства е повече от добре Може да се каже преборих се с кризата. Е ще има харчове за цигарки и хляб и туй онуй ама то не е съществено. Какви ще са разходите : 40 лева за преглед на колата. имам 80 вата закупена слънчева батерия сега ще закупя още 1х40 и 2х10 което прави 2х20 и 1х 80 т.е. 130 лева кръгло и в края на краищата 140 вата на мах
Вин 98 ще е с минимална РАМ и никакви екстри.а РС ще е с Дурон на 800 МхЦ т.е Ю Пи Ес-а ще е натоварен максимум с 60-вата (включвайки собственият му КПД) Отделно монитора харчи 60 вата. включвам всичко на буферен акумулатор и засветявам слънчевите панели. Така го планирам в гората. Камерата ми харчи 5 вата с КПД-то са 10 Така че става 60+60+10 ето ти 130 вата а съм заложил 140 плюс това имам буфер. Ако всичко е добре натъманено и не само на думи сметката ми излиза стига да има слънце и да няма градушка.
Що се отнася до лещите -френелките :Не без гордост ви осведомявам че съм намерил 2 (две) оригинални американски сдвоени т.е. в режим на кондензор оптически погледнато.
Що се отнася до парите те стават 130 + 40 + 20 лева за газ за колата + 20 лева за глоба нейде по пътя че то днес полицията е доста настървена и не знае човек за какво ще го ошмулят. та станаха 190 лева .Е от 600 като извадя 200 и още150 за лични разходи цигари и т.н. и 100 лева де ги взех на заем от един съученик кога ми гръмна банката пак ми остават 150 лева да си купя въже да се обеся ако нещо екперимента не стане или пък стане ама не така както беше вече оповестено.А, да не забравя камерата е VHS с резолюция 200 /300 но това няма никакво значение за човек да разбере какво се случва, а не какво му се внушава.
Сега до всички тука педалите и да търсим един Деу от същата марка. Аз наесен ще ходя в Турция при свои близки приятели и съм заръчал и там да търсим. Монитора на Ел Жи е произведен по същото време и по същата технология така че вероятноста да стане и с него е голяма Ама като нямам познати в сервиз за монитори мога само да предполагам.. И още дайте да видим като каква е причината за всичко това де ви го описвам. Все по силно в мене се промъква съмнението че течните кристали при определени условия не са безобидни, а изстрелват лъчения с конкретни свойства. Не се майтапя.
Ма не ка видим какво ще стане в гората..
И не на последно място следващия експеримент ще се нарича Хидро Бул Нео на името на Хидразинчо на Було и Необогомил. И двата експеримента са част от проект наречен Руска (така се нарича майка ми.
Ами товае за сега нека видим какви ще ги нацвъкам следващите дни и нощи. И дано се уверите най сетне. Приключвам с Гери виж моля те то си е твоя работа ама не се губете в разни там етери с другите момчета Форест, Мултипликатор, ами дайте да видим З А Щ О се случват тези описани само за сега от мен неща. Не говоря вече за патенти и прочее възможности в необозримото бъдеще а дайте да видим Защо, какво се случва. Съжалявам че не знам унгарски Те може би знаят а може би и те не знаят но все пак ги видях нещата им на панаира в Пловдив есента на 2006. и тяхното си неше като моето но по рехаво и наистина 3 измерно и с по големи размери. не знам унгарски а и не познавам някой да знае .Да не говорим че на времето не взех проспект от палатата им .Не че освен посетители друго не се виждаше. Не бях настоятелен. не съм допускал че това нещо ще го преоткрия в къщи.


Редактирано от stillpigi-166243 на 31.07.14 10:46.



Тема Re: Идентичен монитор за опитите с изнесено изображенинови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано31.07.14 18:22



Нещо не ми стана ясно какво точно мислиш да правиш с този таратор от разнородни слънчеви панели и UPS към тях? Да не би да си решил да свържеш панелите към някакъв акумулатор директно и този кундурматор да храни UPS-а? Пак продължавам да твърдя че соларните панели са излишен разход.
Иначе съм трогнат от името на втория експеримент. Пък и баба ми, Бог да я прости се казваше Руска.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.