Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:09 20.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема самолетна задачанови  
Автор Atilea (старо куче)
Публикувано22.07.14 22:58



Искам да ви питам нещо, вие и сами ще се сетите за повода.

Ако ракета с тегло 700 кг, движеща се срещу самолет (летящ на височина 10 км със скорост 900 км/ч), се взриви на 20 метра пред самолет Боинг 777-200ER (не можах да намеря колко е теглото му, но е по-тежък модел от другите Боинги) и шрапнелите ударят самолета, може ли самолетът да падне на 90 градуса встрани от траекторията и на около 10 км от мястото на удара?

Редактирано от Atilea на 22.07.14 23:09.



Тема Re: самолетна задачанови [re: Atilea]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.07.14 23:17



Ами тяло на височина 10 км пада свободно за около 45 секунди, ако се пренебрегне съпротивлението на въздуха. За тези 45 секунди, ако то продължава да се движи с началната си скорост (900 км/час), ще измине по хоризонталата до сблъсъка със земята около 11.25 километра. Тоест сме в рамките на задачата.

Колкото до падането на 90 градуса в страни по маршрута - а няма ли вероятност самолетът да се е движел по трасе на 10 километра в страни от плановото? Тогава никакво отклонение няма да е нужно за да се обяснят данните.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: самолетна задачанови [re: Герисъм]  
Автор Atilea (старо куче)
Публикувано22.07.14 23:24



Твоето предположение ми звучи доста правдоподобно, но може ли да се объркат и американците (т.е. украинците), и руснаците по отношение на маршрута? Руснаците наистина казват, че самолета се е движел на 14 км по-ляво от коридора за граждански полети, но пак говорят за отклонение на север-североизток след удара, по-точно това се вижда на анимираната карта на полета (или както там се казва).



Тема Re: самолетна задачанови [re: Atilea]  
Автор al ibn ben AMAN (сегашен)
Публикувано23.07.14 01:06



не може, като се разруши корпуса отломките ще паднат във ветрило примерно 45 градуса симетрично по курса до километър, максимум два радиус

ако корпусът е сравнително цял, тоест имаме някаква планираща повърхност, тогава може да падне на 10 километра



Тема Re: самолетна задачанови [re: al ibn ben AMAN]  
Автор Atilea (старо куче)
Публикувано23.07.14 02:10





Спасителите разшириха зоната на издирването

Територията на издирването на мястото на авиокатастрофата на Boeing 777 в Донецка област е разширена до 50 километра, в това число селищата и недостъпни по-рано парцели, съобщава Държавната служба за извънредни ситуации.

„Повторно оглеждаме местността с площ 32 квадратни километра, огледана предишните дни“ – отбелязват във ведомството.



Тема ти сигурно си от разследващите?нови [re: Atilea]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.07.14 08:12



и понеже славата на форума се носи по света, си решил да се допиташ до нашите всезнаещи корифеи?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Всезнаещ корифей номер 3нови [re: zaphod]  
Автор stillpigi-166243 (Magentusiast)
Публикувано23.07.14 08:58



Драги приятели. и най вече Ти Зейфоде, Какво е казал евреина на Младенов по време на визитата му в Израел след Сарафово знаеш ли? Не че аз знам ама се носи в пространството твърдение за изречение съдържащо и тези думи: "Вашите...... служби.... са.... фатално......"другото няма да кажа ама е обратното на кадърни.
От вчера в пространството се появи и понятието осколки шрапнели и т.н. въпроса е не какво се говори а какво се внушава. Според мен се внушава че самолета е бил обречен дали малайзийски или малоазийски няма значение. внушението е че освен шумната реклама на системата Буг или как там, внушението е че е имало и втора система "халифакс" както се казва а дали оръдието чиито осколки се коментират е в самия Боинг монтирано или е носено от друг аеролан е вече работа да знаят само на специални служби.
Истината е че много ама ммммноооого трудно ще им бъде на братушките дълго време. и наистина жалко за интелигентните и почтени хора измежду гражданите на Русия които ще първи операт каиша а не истинския виновник, който на всичкото от горе дори може да се окаже и с неруски произход и местообитание дори може да се окаже че и никога не е бил и на по малко от хиляда километра близо до мястото на разстрела на машината. На мен това ми внушава думата в изречението в пресата относно инцидента - думата "шрапнели" Нека напомня: освен 114 -те снаряда липсващи в лентата на оръдието стреляло по южнокорейския самолет има и друг подобен случай над Софийско поле през 1955 с израелски аероплан марка "Костелейшън" години след това овчари и пъдари и железничари са намирали я копче я куфар като си ходели насам нататък. Русия е велика сила и работата ще бъде замачкана, а и ни Бай Барак, ни Уйчо Пут ще ни кажат на нас кой как кога защо и за какви пари... Но което е най лошото в момента вече стържат ламарините на световния мир в 7/10 от айсберга на "Случая ЕМ - ХАШ" Дано се окажат здрави.
За този или тези които причиниха този случай няма никакво значение колко са жертвите 300 души или 3 милиона



Тема Re: ти сигурно си от разследващите?нови [re: zaphod]  
Автор Atilea (старо куче)
Публикувано23.07.14 09:48



Ти пък...

От кога е проблем човек да мисли и да подлага на съмнение и проверка противоречивите версии, които се предлагат?

При това, вчера като питах, със сигурност знаех, че има поне един човек, който може да отговори смислено и разумно на въпроса ми...



Тема Re: Всезнаещ корифей номер 3нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Atilea (старо куче)
Публикувано23.07.14 09:52



Всеки може да си има своите политически пристрастия. Ще ми се да обсъждаме случилото се от гледна точка на физиката, а не от политическа гледна точка.



Тема Re: ти сигурно си от разследващите?нови [re: Atilea]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.07.14 12:17



От кога е проблем човек да мисли и да подлага на съмнение и проверка противоречивите версии, които се предлагат?
от край време е проблем. примерно аз не съм пробвал да ям лайна, но понеже съм промит мозък вярвам на общоприетото схващане че са гадни. ако няма общоприето схващане, вярвам на онова което е по-популярно сред хората с високи доходи.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.