Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 02.07.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: 2048нови [re: kyx4o]  
Автор naiv (тя)
Публикувано23.04.14 14:37



Ти наивно ли играеш, без разните стратегии, които развалят играта? Ако да, ще започна и аз да се чудя. Сигурно си някакво чудо на природата или аз съм такова.;)



Тема Re: 2048нови [re: naiv]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано23.04.14 15:16



Ти наивно ли играеш, без разните стратегии, които развалят играта? Ако да, ще започна и аз да се чудя. Сигурно си някакво чудо на природата или аз съм такова.;)

Ми стратегията ми е явна, тя се вижда, редя ги по определен начин, вчера направих скрийншот малко преди да направя 4096 и се вижда много ясно каква е, сега пак ги редя, пообърка се и най-голямото не е в ъгъла, но се вижда как се стремя да ги редя, сега както направя 128 и започвам да удвоявам до 2048, това че продължавам означава, че може да се играе и за 16384, все едно ако на мястото на онова 2048 отдясно беше 8192.
Ми не бързай, аз от вчера я започнах тая игра и ми е втората откакто тоя пената ли е, ставри ли е, започна да я играе, вярно преди това изиграх доста.

Реших да се похваля защото надминах dnaunseq, неговото best score е 78508



аз вече съм:



е може да се обърка като цъкна дясно но ще видим по-късно.

Редактирано от kyx4o на 23.04.14 15:25.



Тема Re: 2048нови [re: kyx4o]  
Автор naiv (тя)
Публикувано23.04.14 16:49



Освен това се научи да правиш скриншотове, макар и трудно;), намери и къде да ги качваш, и сега пей сърце.





Тема Re: 2048нови [re: kyx4o]  
Автор croesus ()
Публикувано23.04.14 18:00



Ако се падат само двойки, минималния резултат е 20480. Смята се 2048 * (11 -1). Понеже 2^11 = 2048

Минимален резултат, за да се получи 4ка - 4 * (2 - 1) = 8, 64ка - 64 * (6 - 1) = 320, ...



Тема Re: 2048нови [re: croesus]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано23.04.14 18:48



Ако се падат само двойки, минималния резултат е 20480. Смята се 2048 * (11 -1). Понеже 2^11 = 2048

Минимален резултат, за да се получи 4ка - 4 * (2 - 1) = 8, 64ка - 64 * (6 - 1) = 320, ...


Е да, но не излизат само двойки мисля че 10% са четворки.

А аз приключих вчерашната си игра, това е моето best score:



с 4096 и две 2048, но от двете страни и не мога да ги удвоя, но ако продължавам рано или късно ще успея да направя 8192.
А твоето best score колко е?



Тема Re: 2048нови [re: naiv]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано23.04.14 18:57



Освен това се научи да правиш скриншотове, макар и трудно;), намери и къде да ги качваш, и сега пей сърце.

Е чак пък трудно, просто някой трябваше да ми каже, това нещо няма как сам да се сетиш. А за качването видях къде ги качва dnaunseq, регистрирах се и аз там и качването е много лесно.

Редактирано от kyx4o на 23.04.14 18:57.



Тема Re: 2048нови [re: kyx4o]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано25.04.14 21:07



... но ако продължавам рано или късно ще успея да направя 8192.

Е на следващият опит успях!!!





Но не можах да я завърша (до game over), наложи се да рестартирам компютъра и трябваше да започна отначало, но новото best 107664 е запаметено и се вижда и при следващите два опита при които удвояването достига "само" до 4096.







Тема Re: Чш......:))нови [re: kyx4o]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.04.14 22:29



Въх, погледнах сега Chrome-то, ми че той за всяка отворена страница си пуска нов процес, и естествено, за това яде памет на поразия. Това е причината най-вероятно, Firefox-а при същите условия ще се държи много по-порядъчно...

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`


Тема Re: Чш......:))нови [re: Герисъм]  
Автор naiv (тя)
Публикувано28.04.14 22:57



Хромът харчи страшно много памет още при инсталацията. На един маломощен компютър сложих хром, щото уж много добър, но се наложи да го сменя с Мозила, защото той се инсталира на около 700 МВ срещу най-много 50 за Мозилата. Освен това нямаш контрол върху ъпдейти, той си е господар и си прави каквото иска на компютъра ти. Но ми харесва и него ползвам естествено. Да не говорим за Хромбук, който си струва определено.



Тема Re: Чш......:))нови [re: naiv]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано28.04.14 23:15



Щадете си компутрите и не инсталирайте всякакви неща по тях. Ползвайте портабелни програмки - от portableapps.com например. Всякакви дреболии, като браузъри, скайп, разни помощни програмки - не се инсталират (само се разпаковат в началото в някаква папка), могат да се местят и работят от флешки директно, не замърсяват системните папки и файлове на операционната система. За тях не трябват ъпдейти - може да си източиш друга версия портабелна програма, и само да си преместиш профила в нея (за скайпа, браузера) ако толкова е нужно. И портабелния Chrome е доста по-компактен и гъвкав.

Аз се специализирах да си правя сам портабълни програми, и практически всичко ми е такова - от MS Word, C++ compiler, до Adobe Acrobat и FineReader и нещо за филми.. Като се наложи да преинсталирам Виндовса, само после правя асоциациите с типовете файлове и нищо друго не инсталирам и не губя.

`Тези, които не знаят, са обречени да вярват`



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.